Zvířata - stárnutí zvířat

Dokážete si představit, že by nás naši vlastní potomci odložili ve stáří do domova důchodců? Že vám to připadá nelidské? Ano, to určitě je. A stejně tak mnoho lidí odložilo svého přestárlého pejska.

Stárnoucí zvíře na obtíž?

Při pohledu na štěňátko každý z nás přede blahem. Mnozí neodolají, udělají z něj člena své rodiny a sní si ho co nejlépe vychovat. Hrajeme si s ním, trpíme, když kňučí a sdílíme jeho radost. Nic ale není věčné, ani mládí. A vitalita pejska postupně slábne. Chuť na hraní je tatam, dlouhé procházky nepřipadají v úvahu. Přidávají se nemoci a špatné nálady a psí kamarád je nám najednou na obtíž. Nejjednodušší a nejpohodlnější, co může pán nebo panička udělat, je čtyřnohého zvířete se zbavit. Přitom my sami taky jednou zestárneme, taky nebude celý život plný energie a dobré nálady. Není ani vyloučeno, že budeme pro svou rodinou přítěží.

Vaše stáří

Dokážete si představit, že by nás naši vlastní potomci odložili ve stáří do domova důchodců? Že vám to připadá nelidské? Ano, to určitě je. A stejně tak mnoho lidí odložilo svého přestárlého pejska. Proto se k němu chovejte tak, jak byste si přáli, aby se ostatní na stáří chovali k vám.

Než koupíte štěně

Psí senioři pro nás mohou být i přínosem – pomáhají nám vytvářet si úctu ke stáří a rozvíjet v nás lásku k životu ve všech jeho stadiích. Proto až vás zase uchvátí roztomilé štěňátko, berte na vědomí, že jednou vyroste a zestárne. A až budete přemýšlet o tom, zda svému synovi či dceři pořídíte za hezké vysvědčení pejska, položte si otázku, zda jste v budoucnu připraveni postarat se také o psího dědečka či babičku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6454 (magazin-chovatele.cz#9755)


Diskuze a zkušenosti

Věrka | 10.01.2011 15:06
Něco o stáří.. Mám 15letého jezevčíka,který neslyší a špatně vidí.Jsem jeho střed života Nevíme jak na tom budeme my .Za ty krásné chvíle co jsme spolu prožili to vše stojí! Věra


Přidat komentář