Zvířata a obezita

Hlavní příčinou obezity zvířat je nadměrný příjem potravy a nedostatek pohybu. Příčinou však může být i onemocnění, které má vliv na metabolismus nebo kastrace, která do fungování metabolismu také zasahuje.

Obezita u zvířat

Obezita zvířat ovlivňuje jejich vitalitu, náladu, ale může také způsobovat zdravotní potíže. Jedná se např. o cukrovku, srdeční onemocnění, kožní problémy, ztížené dýchání, zánět kloubů apod.

Jak vzniká obezita u zvířat

Hlavní příčinou obezity zvířat je nadměrný příjem potravy a nedostatek pohybu. Příčinou však může být i onemocnění, které má vliv na metabolismus nebo kastrace, která do fungování metabolismu také zasahuje. Přibývání na váze ovlivňuje i věk zvířete a druh plemena.

  • Obezita zvířat a deprese

    Podle výzkumu trpí i zvířata depresemi a ty mohou jejich hmotnost ovlivňovat také. Pes například špatně snáší přírůstek dalšího dítěte nebo zvířete v rodině. Mezi většinu obézních zvířat patří ty, jejichž majitelé bývají často mimo domov. Bude-li vaše zvíře v pořádku, může vás i léčit, více se dozvíte zde.

První příznaky obezity u zvířat

Většina majitelů svých domácích mazlíčků je přesvědčena o tom, že jejich pes či kočka nadváhou netrpí.

Nadváhu zvířete lze rozpoznat podle těchto ukazatelů: - vašemu zvířeti nelze nahmatat žebra - nemá pas - má potíže při chůzi - pomalu se pohybuje - rychle dýchá - často spí - často má špatnou náladu

Zeštíhlující kůra pro svého mazlíčka

  • nepřekrmujte ho a nepodávejte mu sladké nebo tučné pamlsky
  • častěji ho venčete, hrajte si s ním
  • kupujte mu netučné pokrmy, dnes existují i light výrobky
  • upozorněte svou rodinu a přátele, že váš pes či kočka drží dietu a svěřte krmení zvířete jen jedné osobě
  • pravidelně sledujte hmotnost zvířete
  • v případě pochybností navštivte svého veterináře

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6447 (magazin-chovatele.cz#6419)


Přidat komentář