Veterinární ordinace - Plzeň

Veterinární ordinace by měla poskytnout vynikající péči pro zvířata a klid na duši pro jejich majitele. A proto je pro mnohé chovatele zvířat velmi důležitý výběr té správné veterinární kliniky a veterináře, který bude pečovat o jejich mazlíčka.

Jaká by měla veterinární klinika být?

Především by měla mít výborné veterináře a zázemí pro péči o zvířata. Ale nejen to. Dnes se od veterinární kliniky neočekává pouze jakýsi standart, ale komplexní péče o každé zvíře. A nejde jen o čistokrevné psy a kočky. Ale o všechny ty velké i miniaturní zvířecí kamarády, kteří nás doprovázejí životem. Dávají člověku vše, co mohou, často ještě více a tak si zaslouží nejen lásku, ale také kvalitní preventivní péči a péči v době nemoci, na místě, kde jsou vlídní, příjemní a kam i přesto, že tam ne vždy nic nebolí, půjde zvíře v klidu a i rádo.

Veterinární ordinace - Plzeň

V této klinice se budou cítit dobře zvířata i jejich majitelé. Všichni jsou zde příjemní a usměvaví a mají velmi lidský přístup. Péče o pacienty je zde opravdu kvalitní a pečlivá, odborná a zároveň individuální. Pomáhá k tomu i moderně vybavené pracoviště, které disponuje celou řadou přístrojů včetně rentgenu, ultrazvuku, multifunkčního operačního sálu, pooperační hospitalizace v boxech s vyhříváním a kyslíkem, hospitalizace při infekčních onemocněních anebo inkubátoru pro novorozená mláďata. Mimo léčby nemocí a úrazů je na klinice poskytována široká preventivní péče. Od klasického a povinného očkování, přes ošetření před parazity až po péči o zuby. Samozřejmě je toho daleko více.

Kdo má zájem může se na klinice zapojit do programu preventivní péče a získat tak slevu od pěti do patnácti procent za péči. Kromě toho zde můžete s pomocí odborníků vyřešit i problémy s krmením. Poradci na výživu psů a koček vám doporučí správné krmení pro vašeho mazlíčka. Můžete tak najít nejvhodnější krmivo nebo zvítězit nad obezitou. K prevenci by se dala zařadit i štěněcí školička, kterou tato klinika provozuje. K nabízeným službám patří i veterinární pohotovost a to po 24 hodin. Stačí jen zavolat na mobil a do 15 minut je veterinární lékař na klinice a čeká na vás. Výhodou je i to, že si můžete sjednat termín ošetření podle vaší potřeby a také to, že se můžete domluvit na asistenci lékaře u vás doma.

Kdo patří do zájmového chovu?

Zejména všechna malá zvířata, která lze chovat doma pro potěšení z jejich přízně. Patří sem psi, kočky, morčata, potkani, osmáci, křečci, králíci, fretky, želvy, andulky, papoušci a také laboratorní zvířata. Všechna tato zvířata poskytují lidem svou bezmeznou lásku i potěšení a zaslouží si i příkladnou péči. K té patří i kvalifikovaný veterinární lékař a veterinární klinika.

Moderní veterinární ambulance

Co vše se odehrává v moderní veterinární ambulanci? Je toho tolik, že to nejde ani popsat. Velmi důležité však je zařízení takové ordinace. Dnešní veterinární ordinace by měla disponovat moderními přístroji, měla by nabízet i léky a veterinární přípravky, poněvadž ne vždy zvíře potřebuje celé balení. Veterinární lékař by měl vždy zamýšlený úkon i následnou péči vysvětlit. A protože veterinární lékař je také podnikatel, za jehož služby je nutné zaplatit, měl by také říci, v jaké cenové relaci se bude výkon pohybovat. Případně může navrhnout také možné alternativy. Jako příklad je možné uvést narkózu. Zde je několik možností. Klasická narkóza, která způsobuje mnohým zvířatům nevolnost a zvracení a také těžké probouzení nebo dražší šetrná narkóza, která probíhá bez následných nevolností a probuzení je také mnohem rychlejší. Majitel pacienta může zvolit takovou narkózu, na kterou stačí jeho kapsa. Takto je možné řešit celou řadu úkonů. Nejlépe je však nechat si poradit od veterinárního lékaře, ten většinou již vaše zvíře zná a tak ví, co je pro něho nejvhodnější.

Veterinární pohotovost

Jde o velmi důležitou součást každé veterinární kliniky. Tak jako člověk potřebuje někdy lékaře mimo ordinační dobu, tak i zvíře může potřebovat svého veterináře. Pokud tedy klinika tuto službu nabízí, pak máte vyhráno. Veterinární pohotovost sice funguje jinak než ta lidská, ale to nevadí. Princip je takový, že službu konající veterinární lékař je na telefonu a v případě potřeby v co možná nejkratší době dojede na kliniku, kde se o vaše zvíře postará. Většinou je na klinice dříve než vy.

Ošetření na objednání

Výborné je, i pokud se můžete na kliniku objednat ve vámi zvolený termín. A to nejen na vážnější ošetření jako jsou operativní zákroky, ale i na preventivní ošetření. Tato možnost vám ušetří mnoho času, který byste mohli strávit čekáním.

Asistence veterinárního lékaře u vás doma

Toto je služba k nezaplacení. Většinou se objednává u problémového krytí, k prvnímu porodu, kdy ještě nemáte zkušenosti, k vakcinaci a čipování štěňat, zejména pokud máte problém s dopravou, k eutanázii, kdy si přejete, aby vaše zvíře odešlo v klidu domova.

Prodej krmiv

Výhodný je i prodej krmiv přímo na klinice, nebo i e-shop, který pod kliniku spadá. Výhodou je zejména to, že v nabídce nechybí ani krmení pro nemocná nebo obézní zvířata. Nabídka krmiv i doplňků je široká a nabízené značky jsou prověřené. Tedy jde o značky pouze kvalitních krmiv. Navíc poradce na výživu vždy doporučí jen nejvhodnější krmivo. Pro ty, kteří mají problém s dopravou velkých a samozřejmě také výhodných balení je tu rozvoz. Pokud jde o rozvoz v městě, kde se klinika nachází, je zdarma.

Štěněcí školička

Jde o vynikající službu, která vás naučí jak zacházet s novým štěňátkem, jak se o něj starat a také jak ho naučit poslušnosti. Tento malý základ se vám tisíckrát vrátí v budoucnu, až váš pes dospěje.

Nejlepší veterinář

Výběr veterináře je velmi důležitý. Vždyť se bude starat o vašeho mazlíka! Často vybíráme veterináře, který má ordinaci blízko našeho domova. Nebo takového, o kterém máme reference, že je levný. Ani jeden způsob se nemusí vyplatit. Nejlepší veterinář je ten, který má příjemné a klidné vystupování, dokáže správně rozpoznat potíže a dobře diagnostikovat onemocnění zvířete a pokud nemá vhodné vybavení, nepřeceňuje své síly, a co nejrychleji zvíře přesouvá na specializovanou kliniku, kde mu mohou pomoci, protože dané vybavení mají. Důležité je i to, že vaše zvíře veterináře zná a je na něho zvyklé. To usnadňuje ošetření. Pokud tedy jde vše jak má, tak získáte vy, veterinární lékař a vaše zvíře vzájemnou důvěru a to pak je záruka na kvalitní a zejména bezproblémový život vašeho zvířecího přítele.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6474 (magazin-chovatele.cz#9920)


Přidat komentář