Veterinární ordinace - Brno

Pořídili jste si domácího mazlíčka? V tom případě potřebuje všechna potřebná očkování a správnou veterinární péči, aby byl zdravý, spokojený a dělal vám jen radost. Proto je pro mnohé chovatele zvířat důležitý výběr té správné veterinární kliniky.

Výběr veterináře je velmi důležitý. Vždyť se bude starat o Vašeho mazlíčka. Váháte při výběru veterinární kliniky a kladete si otázku, jaká je ta správná? Vybírejte především kliniku, ve které má veterinář příjemné a klidné vystupování, dokáže rozpoznat potíže a správně diagnostikovat onemocnění zvířete. Nejlepší veterinář je ten, který nepřeceňuje své síly a pokud ví, že nemá dostatečné vybavení, přesune Vašeho domácího mazlíčka na specializovanou kliniku, kde Vám mohou pomoci a disponují s potřebným vybavením. Pokud získáte vy, veterinární lékař a váš mazlíček vzájemnou důvěru, je to cesta ke snadnějšímu ošetření a záruce na kvalitní a bezproblémový život vašeho zvířecího přítele.

Veterinární ordinace - Brno

Má Váš zvířecí mazlíček zdravotní problémy? Pak určitě hledáte veterináře a nejbližší veterinární ordinaci ve Vašem okolí. Dopřejte svému zvířeti kvalitní odborné vyšetření a v případě potřeby profesionální operativní zákrok s možností hospitalizace.

Očkování zvířat Brno a okolí

Nejběžněji chovaným domácím mazlíčkem je pes a kočka. Tato zvířata chováme v bytech i v domech, uvnitř i venku. V každém případě vašeho zvířecího přítele ohrožují běžné infekce, které jsou pro ně nebezpečné a bez řádné vakcinace mohou být příčinou vážného onemocnění nebo dokonce i úmrtí. Prevence je nutnou obranou a očkováním předejdete nebezpečným rizikům. Vakcinace by proto měla být samozřejmostí.

Proč podstoupit u zvířete vakcinaci?

Spousta domácích zvířat přichází venku do styku s jinými zvířaty. Nakažlivé infekce jsou stejně jako u lidí přenosné, proto jedno nakažené zvíře může přenést bacily na jiná zvířata. Některé infekce jsou též přenosné na lidi. Když necháte naočkovat vašeho mazlíčka, nechráníte tím jen jeho, ale také sebe a všechna ostatní zvířata, se kterými se setká.

Cena vakcíny se někomu může zdát vysoká, a proto se rozhodne zvíře neočkovat a tím ušetřit. Bohužel si lidi neuvědomují, že v případě nakažení infekcí se náklady na léčbu vyšplhají mnohem výše, a navíc, ne vždy se podaří zvíře úspěšně vyléčit. Když si pořizujeme domácí zvíře, musíme předem počítat s náklady na veterinární péči, kde vakcinace patří mezi základní kroky.

Proč očkovat štěňata a koťata?

Štěňátka i koťátka se rodí téměř bez imunitního systému, který neobsahuje potřebné protilátky, jež by je ochránily před možnou nákazou. Do 48 hodin po jejich narození je pro mláďata zásadní příjem mleziva, které jim poskytne potřebnou imunitu, která je bude chránit před běžnými infekcemi. Po přerušení příjmu mléka od matky dochází u mláďat k poklesu důležitých protilátek a jejich imunita je po několik týdnů velmi oslabena a nemůže bránit mládě před infekcí.

Vakcinace psů Brno a okolí

Očkování psů je povinné pouze proti vzteklině. Ostatní očkování jsou zásadně doporučována, jako například očkování proti psince, infekční hepatitidě, parainfluenze. Štěně je možné očkovat dále proti tetanu, lymské borelióze, či herpesviróze a jiným. Neobávejte se velkého množství injekcí, v současné době jsou zvířatům aplikovány kombinované vakcíny, které působí proti více různým chorobám.

Kdy mládě očkovat?

Štěňata je vhodné očkovat proti běžným chorobám v období mezi šestým a devátým týdnem jeho věku. Za další tři až čtyři týdny potom následuje přeočkování a ve stejném cyklu se vakcinace ukončí. U koček platí stejné zásady jako u psů, pouze s tím rozdílem, že s prvním očkováním se čeká déle, až do devátého týdne věku kotěte. Kočky se proti vzteklině ze zákona očkovat nemusí. Pokud se ale vaše kočička často pohybuje venku, je doporučováno očkování proti vzteklině provést.

Obávaná vzteklina

Vzteklina je závažné onemocnění, které ho je právem se obávat. Postihuje veškeré teplokrevné živočichy a přenáší se kousnutím, a to i na člověka. Jakmile propuknou příznaky, bohužel onemocnění končí vždy smrtí.

Ústní hygiena psů a koček Brno a okolí

Stejně jako lidi, tak i naše čtyřnohé přátele trápí různé záněty dutiny ústní, dásní, zubní kámen a paradentóza. Proto byste měli chrup vašeho zvířete pravidelně kontrolovat. Pokud zjistíte, že zuby nejsou čisté a bílé a zápach z tlamičky je spíše nepříjemný, nečekejte a objednejte se na veterinární kliniceprovedení ošetření ústní dutiny. Veterinární lékař vaše zvíře vyšetří a v nutném případě provede odstranění zubního kamenu ultrazvukem. Dále by vám měl poradit, jak o chrup včetně dásní vašeho psa či kočky správně pečovat.

Vnitřní parazité zvířat

Opatřením proti vnitřním parazitům, které se mohou vyskytnout u vašeho psa nebo kočky, je odčervení. Odčervení patří mezi běžné úkony v rámci péče o vašeho mazlíčka. Mělo by se provádět pravidelně, abychom zabránili případnému přenosu na lidi a zejména děti. Riziko výskytu parazitů snížíte, když budete vaše zvíře chovat na suchých místech, budete pravidelně odstraňovat trus, udržovat čistotu a poskytovat vašemu zvířeti kvalitní stravu. Zejména mláďata by neměla být krmena syrovým masem neznámého původu. Majitelé zvířat by měli dodržovat základní hygienu při styku se zvířaty, jako prevenci před přenosem infekcí.

Odčervování štěňat a koťat Brno a okolí

Štěňátka se obvykle rodí již infikována, k čemuž dochází časně po porodu po příjmu mateřského mléka. Proto se opakovaně musí odčervit jak štěňata, tak i jejich matka. Feny by se však neměly odčervovat během březosti. Štěňata se odčervují ve dvou týdnech věku a následně ve dvoutýdenních intervalech až do věku tří měsíců. Stejně jako štěňata je nutné odčervit koťata brzy po jejich narození současně s jejich matkou a dále po čtrnácti dnech až do tří měsíců.

Odčervování dospělých psů a koček Brno a okolí

Dospělé psy odčervujeme na základě vyšetření trusu po nálezu vajíček parazitů ve frekvenci tří až šesti měsíců, až dokud není nález negativní. Frekvence výkonu však závisí na podmínkách, v jakých psa chováme. Zda se pohybují spíše venku, nebo zda máme psa doma, či je v domácnosti i malé dítě apod. Zvláště důležité je odčervovat kočky, které se zdržují volně venku.

Bazény pro psy - Brno a okolí

Ptáte se, proč pes potřebuje bazén? Bazény pro psy jsou vynikající pomůckou pro horké letní dny, které netrápí jenom nás, ale i naše psy. Pes své tělo ochlazuje pouze jazykem, nepotí se celým tělem, a proto je ochlazení v bazénu skvělý způsob, jak psa udržet v pohodě. Bazény jsou vyrobené ze silného a kvalitního materiálu, aby odolaly psím drápům, nehrozí zde protrhnutí nebo rozkousání jako u nafukovacích bazénů. Bazény pro psy, ale neslouží pouze k osvěžení pejsků v horkých dnech, ale také se používají pro hydroterapii a slouží pro nepohybující se pacienty k rehabilitaci.

Rehabilitace psů - Brno a okolí

Je váš čtyřnohý kamarád po operaci či úrazu a rádi byste ho dostali zpět do kondice? Včasná rehabilitace, v podobě masáží, plavání, chiropraxe či aktivního cvičení, pomůže urychlit návrat Vašeho pejska do plnohodnotného života. Rehabilitace pomáhá zmírnit bolesti a usnadní pohyb svalového aparátu. Právě v komplexnosti je kouzlo rehabilitace a pouze kombinací různých metod a technik ošetření je možné dosáhnout dobrého výsledku.** Veterinární ordinace paní Olmové** používá různé rehabilitační metody a citlivé masáže, pomocí kterých dochází k uvolnění svalů a ztuhlých kloubů. Zároveň to naučí i Vás, abyste v případě potřeby, byli svému čtyřnohému příteli nablízku. Pro tuto práci je nezbytný jistý cit a přirozený smysl pro zvířecí tělo. Hmat, dobré pozorovací, diagnostické a komunikační schopnosti, empatie a přirozená autorita je nedílnou součástí každého dobrého fyzioterapeuta.

Podvodní rehabilitační pás - Brno a okolí

V posledních letech se rapidně zvyšuje úroveň poskytovaných služeb v oblasti péče o domácí mazlíčky. Velkou novinkou je zkvalitnění péče pro zvířecí pacienty v rekonvalescenci po neurologických a ortopedických operacích ve formě aquaterapie. Jedná se o plánované cvičení pacientů v teplé vodě na podvodním běhacím pásu pod odborným dohledem fyzioterapeuta. Na pásu lze nastavit potřebnou rychlost a je opatřen možností náklonu běžecké plochy, aby docházelo k efektivnějšímu posílení určité svalové partie. Aquaterapie má ve světě vynikající výsledky v urychlení léčby po operacích páteře a mnoha dalších ortopedických a neurologických zákrocích.

Cestování se zvířetem do zahraničí

Na veterinární klinice si můžete také nechat vystavit Petpas nebo zaevidovat čip vašeho zvířete do evidence. Pokud byste rádi na zahraniční dovolenou vzali s sebou i vašeho zvířecího miláčka, měli byste v první řadě navštívit veterináře a nechat ho prohlédnout a případně naočkovat. Samozřejmě nesmíte zapomenout vzít s sebou pas vašeho pejska, ve kterém je osvědčení o dobrém zdravotním stavu od veterinárního lékaře a přehled a datum očkování proti vzteklině a běžným infekcím.

Tento pas platí v členských státech Evropské Unie.

Výjezdová veterinární služba - Brno

Nemůžete odvézt svého pejska či kočičku k veterináři? Nechcete ztrácet čas čekáním v ordinaci? Třese se Váš mazlíček již před vchodem do ordinace? V tomto případě využijte návštěvy veterinárního lékaře u Vás doma, který Vašeho mazlíčka klinicky ošetří bez stresu z přepravy a návštěvy z ordinace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6466 (magazin-chovatele.cz#9846)


Diskuze a zkušenosti

bkitdkwgyj | 31.10.2014 00:42
Re: Veterinární ordinace - Brno ommeanbhb{jo.dipwbufmf, http://www.pwatdgpptv.com/ hmpeyeblvi

ggbzepspwl | 31.10.2014 13:36
Re: Veterinární ordinace - Brno omgwonbhb{jo.dipwbufmf, http://www.ocnghullyy.com/ fnyuxixxwa


Přidat komentář