Veterinární klinika - Náchod

Veterinární klinika nabízí všechny klasické veterinární služby, jako je očkování proti vzteklině a jiným virům, odčervení, ale samozřejmostí by měla být například i léčba závažných případů, složité chirurgické operace aj.

Pokud máte psa, kočku, králíka, morče nebo jakékoliv jiné zvíře, pak budete jistě občas potřebovat pravidelné očkování a odčervování. Veterinární lékař vám v případě potřeby udělí i odborné rady. Na veterinární klinice FANA v Náchodě řeší kromě klasických zvířecích potřeb i závažnější případy, jakými jsou třeba složité chirurgické operace.


Veterinární klinika ve městě Náchod

V** Královehradeckém** kraji se jedna z veterinárních klinik nachází v Náchodě.** Kliniku FANA** vedou již od roku 1996 její zakladatelé, primář MVDr. Petr Falta spolu se svou ženou a vrchní sestrou paní** Renátou Faltovou**. Klinika FANA je zařízena špičkovým vybavením, má operační sál, ambulanci, čekárnu, dále místnosti pro hospitalizaci v individuálních kotcích s klimatizací, pooperační box s podlahovým vytápěním, sociální zařízení pro klienty a výběh pro psy. Na veterinární klinice FANA si rovněž můžete zakoupit krmiva a krmné doplňky.** **

Klinika FANA nabízí tyto služby:

  • čipování, odčervení, preventivní očkování psů, koček, králíků a po domluvě i velkých zvířat
  • veterinární osvědčení a potvrzení pro zvířata na výstavy, prodej a cesty do zahraničí
  • ošetření zubů a odstranění zubního kamene ultrazvukem
  • hospitalizace a chirurgické operace
  • porody, gynekologická vyšetření a zákroky
  • biochemickou a hematologickou analýzu, EKG, RTG, endoskopie** **

 

Veterinární klinika** FANA** vlastní to nejnovější vybavení: endoskop flexibilní-gastroskop, kolonoskop, monitor vitálních funkcí s EKG a saturací vdechovaných a vydechovaných plynů a měřením tlaku.

Na klinice** FANA** vám veterinární lékař(ka) rovněž poradí a případně i předepíše zvířecí antikoncepční přípravky.

Na veterinární klinice FANA Náchod může váš pes darovat krev - kromě dobrého pocitu z toho, že jste dost možná zachránili život nějakého psa, bude za své dárcovství odměněn i váš pes – dostane 15 kilogramů kvalitního značkového krmiva. ** **

Veterinární klinika FANA nabízí pohotovostní služby 24 hodin denně. Kontakty na veterinární kliniku FANA v Náchodě jsou:** Pod Kalvárií 1199, 547 01 Náchod**; internetové stránky: http://www.fana-vk.com; e-mail: fana.vk@centrum.cz; telefonní číslo: +420 777 247 407.

Veškeré informace a kontakty na veterinární kliniku FANA v Náchodě najdete na stránkách www.fana-vk.com nebo kliknutím přímo zde.

Dárcovství krve na veterinární klinice

Na** veterinární klinice** může váš pes darovat krev, neboť někteří psí pacienti mohou potřebovat i transfuzi krve. Pokud Váš pes splňuje podmínky pro dárcovství krve, na veterinární klinice vaši dobrovolnou pomoc jistě vřele uvítají. Pes však musí mít alespoň 25 kilogramů, nesmí být mladší 2 let nebo naopak starší 8 let. Nutná je každoroční vakcinace proti psince, parvoviróze, zánětu jater, leptospiróze a vzteklině, pravidelné půlroční negativní parazitologické vyšetření nebo preventivní odčervení a pravidelné opatření proti ektoparazitům (blechy, klíšťata). Dále je pak nutný výborný zdravotní stav a fyzická kondice psa a pobyt pouze v České republice (pes nepobýval za hranicemi naší země). V neposlední řadě je nutné, aby pes dlouhodobě neužíval žádné léky. Krev se vašk neodebírá dopředu do zásoby, tak jak tomu bývá někdy u lidí. Odebírá se těsně před použitím, tzn. těsně před transfuzí příjemci. V případě potřeby Vám veterinář zavolá a domluví s vámi termín odběru krve. Odebírá se vždy jen takové množství, které nemůže psovi uškodit. U některých** psů** se může do tří dnů po odběru objevovat fyzická únava a snížený krevní tlak. Proto se doporučuje tři dny po odběru menší fyzická zátěž.

Očkování proti vzteklině

Klasické** vakcíny proti vzteklině** vašemu psovi zaručí imunitu proti této smrtelné nemoci na jeden rok. Nejnovější vakcíny proti vzteklině však zaručují imunitu i na 3 roky. Proto se jistě vyplatí použít tyto modernější přípravyky, zvláště pak, máte-li psa, u kterého je očkování problémové (například se očkování velmi bojí nebo je agresivní, když má dostat injekci).

Antikoncepce u koček

Máte-li** kočku** a chcete použít antikoncepční přípravky, pak se o vhodnosti konkrétních přípravků a používání kočičí antikoncepce vůbec poraďte se svým veterinárním lékařem. Najít bezepečný antikoncepční přípravek pro kočku je totiž velmi obtížné, pokud takový vůbec existuje. Přípravky dostupné na českém trhu totiž mohou kočkám způsobit velice vážné a trvalé poškození zdraví, například cukrovku, poškození kostní dřeně, hnisavý zánět dělohy. Jedinou možnou a bezpečnou cestou, jak kočce stoprocentně znemožnit zabřeznout je tudíž kastrace.

Odčervování psů

Pokud jste si pořídili nové štěně, pak rozhodně nezanedbávejte pravidelné odčervení. Zvláště u štěňat je totiž velice důležité. Štěňata přijímají larvičky škrkavek od své matky již v děloze a to i v případě, že matka byla řádně odčervena. V jejich svalech a tělesných orgánech byly totiž tzv. spící larvičky, kterým odčervovací přípravky neublíží (odčervovací přípravky totiž účinkují pouze na škrkavky dospělé, které jsou ve střevech). Tyto spící larvičky se aktivují teprve, když je fena březí a snaží se dostat k plodům skrz dělohu. Štěně se tak již narodí ze škrkavkami v těle. O tom jak často a čím odčervovat štěňata se poraďte se svým veterinářem. Nezapomínejte ale, že u štěňat je perioda mezi jednotlivými odčerveními kratší než u dopělých psů.

Závažné choroby a jiné případy z veterinární praxe

Pokud vaše zvíře trpí nějakou** závažnou chorobou** a vy se bojíte, že už mu není pomoci, pak přesto neztrácejte naději. Odborníci z veterinární kliniky mají mnoho zkušeností. Dokáží vás přesvědčit třeba o tom, že ani 5,5 kilogramů těžký nádor na slezině vašeho psa nutně nemusí znamenat konec jeho života.

Nádor na slezině

Jedenáctiletá fenka aljašského malamuta měla smutný nález: nádor na slezině. Majitelé ani veterinární lékaři se však nevzdali. Na veterinární klinice nádor vyoperovali. Vážil neuvěřitelných 5,5 kilogramu, což pro srovnání odpovídá téměř čtyřem 1,5 litrovým PET lahvím vody. Fenka se uzdravila a dodnes se těší výbornému zdraví.

Želva a stavebnice

Jedna menší suchozemská želva snědla součástku z dětské stavebnice. Odborníci z veterinární kliniky museli želvě nejdříve vytvořit otvor v krunýři, kterým následně provedli otevření žaludku a vyjmutí nebezpečného tělesa. I želva se uzdravila a její majitel si snad dá příště pozor a bude po sobě všechny drobné předměty uklízet.

Kost v jícnu

Další případ se týká kocoura, který snědl s kuřecím masem i větší úlomek kosti. Ta se mu** zasekla v jícnu** a musela být neodkladně vyjmuta. Kocour bude sice zdráv ale přesto by si měli majitelé zvířat konečně uvědomit, že krmení kostmi nebo masem s kostmi může zvířatům způsobit v nejhorším případě i smrt. I když nedojde k zaseknutí kosti v krku, mohou kosti způsobit zánět střev.

Na závěr tu máme případ, který většina veterinárních lékařů nikdy v životě nezažije:

Vakcinace medvědů na náchodském zámku

V roce 1996 umístila společnost „Spisovatelé za záchranu zvířat“ medvědí pár, Ludvíka a Dášu, do výběhu zámku ve městě Náchod. Dáša a Ludvík se brzy stali symbolem nejen zámku, ale i města Náchoda. O zdravotní stav a pravidelné povinné očkování obou medvědů se stará náchodský veterinární lékař MVDr. Petr Falta.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6473 (magazin-chovatele.cz#9865)


Přidat komentář