Soukromá veterinární ordinace - Morava

Soukromé veterinární ordinace jsou u nás nejčastější. Přesto je mezi nimi velký rozdíl. A to nejen co se týká vybavení ordinace, ale především péče. Jak si tedy správně vybrat ordinaci?

Kdy začít s výběrem veterinární ordinace?

Vybrat si kvalitní veterinární ordinaci byste měli již v době, kdy teprve uvažujete o pořízení zvířecího přírůstku do rodiny. Každé zvíře potřebuje kvalitní péči. Jak tu domácí, tak péči veterinárního lékaře. Zdravotní péče veterinárních lékařů není v České republice dotována, za každé vyšetření a ošetření se tedy platí. Ceny se u veterinářů také liší, v některých případech docela zásadně. Přitom je zapotřebí si uvědomit, že návštěvě veterinárního lékaře se nelze vyhnout. Veterinárního lékaře budete potřebovat při zdravotních problémech vašeho mazlíčka i v době, kdy bude naprosto zdráv. Zdravé zvíře nezbytně potřebuje preventivní kontroly, odčervení a očkování, které velmi často vyplývá i ze zákona.Vybrat tedy kvalitního veterinárního lékaře je nezbytností.

Jaký by měl veterinární lékař být?

Poslední dobou se stále častěji vyžaduje nejen** profesionální přístup** z lékařského hlediska, ale také** empatický, lidský přístup**, kdy se veterinární lékař věnuje svému pacientovi s maximální péčí a s citem. Zároveň také vysvětlí majiteli ošetřovaného zvířete veškeré problémy, postupy i možnosti léčení. Veterinární lékař, který svou práci má rád, má rád i zvířata a proto nepospíchá. Obětuje čas a povídá si s vaším vystresovaným miláčkem tak dlouho, až je schopen prohlídky. Získá si jeho důvěru. Prohlídka i následná léčba je pak** kvalitnější.** Také při výběru léčby nabízí nejšetrnější variantu. Samozřejmě za šetrnější variantu je často nutné si připlatit, ale rozhodnutí většinou záleží na majiteli zvířete a na jeho peněžence. Příkladem může být narkóza. Zde je možné použít klasickou narkózu, která je levnější nebo narkózu šetřící. Ta první většinou může způsobovat vedlejší příznaky jako je zvracení a také se déle a hůře zvíře probírá. Ta druhá je mnohem šetrnější, většinou nemá žádné vedlejší účinky a zvíře je předáno majiteli již probuzené a většinou vypadá i spokojeně. Pokud veterinární lékař nabídne majiteli zvířete možnosti a vysvětlí mu výhody i nevýhody, nejenže si získá sympatie, ale také dobrou pověst veterináře, který je důsledný a dokáže nabídnout vždy několik možností a s majitelem zvířete vybrat tu nejvhodnější pro zvíře i pro finanční situaci majitele.

Čím dražší péče, tím kvalitnější?

Tak to určitě není pravda. Pravda je pouze to, že existuje drahá péče a méně drahá. Co se týká kvality, tak ta je jinde. Záleží především na postoji veterinárního lékaře. A to je stejné jako u ostatních profesí. Pokud svou práci vykonává s láskou, najde vždy cenově přístupnou variantu, kterou si majitel pacienta může dovolit. Pokud veterinární lékař vykonává praxi jen proto, že ho živí, ale jinak pro něj nic neznamená, nasadí si ceník, který striktně dodržuje a žádné varianty nenabízí. Je sice pravdou, že takto riskuje odchod pacientů k jeho kolegům, ale ani to často pro něj nic neznamená. Již proto, že dokáže cenu zdůvodnit a majitelé nemocných zvířat jsou ochotni přistoupit i na dražší péči, jen když se jejich zvířátko uzdraví. Takovýto veterinární lékař profituje z lásky a strachu majitelů. Jaký lékař je a jak kvalitní péči poskytuje, většinou poznáte již při první návštěvě. To jak se chová ke zvířecím pacientům, k vám, jak vše vysvětlí, zda vám založí kartu pro vaše zvířátko a pak také** z rozhovoru** dalších čekajících v čekárně. Právě jejich spokojenost rozhoduje o kvalitě poskytované péče. Přece jen, tam, kde se nechovají dobře, jejichž péče neodpovídá a navíc jsou velmi drazí, víckrát nepůjdu. Dnes již není problém najít nového veterináře.

Reference řekne mnohé

Na vybraného veterináře se můžete zeptat nejen v čekárně. Možností je více. Dnes existují různé** internetové stránky**, kde lidé hodnotí péči o své mazlíky, navzájem si sdělují zkušenosti s veterinárními lékaři. Také různé** kluby** doporučují veterinární lékaře, se kterými jsou spokojeni. Prostě nejlépe je ptát se.

Jaká by měla být čekárna soukromé ordinace?

Tak především čistá. Určitě by zde měla být miska s vodou. Měla by mít dostatek informačních materiálů. Také možnost klidného čekání i více druhů zvířat najednou.

A co ordinace?

I zde by mělo být čisto. Vše by mělo být po každém předchozím pacientovi uklizeno. Měla by působit klidně a zbytečně nevyvolávat stres. A také by zde měl být k nahlédnutí diplom o dosaženém vzdělání.

Vybavení a služby soukromé veterinární ordinace

Nejlépe je, pokud** popis jednotlivých služeb** ordinace je uveden na internetových stránkách a pak také v čekárně. V nabídce byste určitě měli najít preventivní péči, odčervení, očkování, čipování, vystavení mezinárodních průkazů, pomoci při očekávání mláďat, ošetření zubů, pak také odbornější vyšetření pomocí ultrazvuku, rentgenu, odběru krve, zákrokový sálek, nebo také operační. Většinou jsou všechny úkony rozděleny do třech sekcí, a to prevence, diagnostika a terapie. Kromě toho by měla soukromá veterinární ordinace poskytovat i možnost hospitalizace u vážnějších případů. Zanedbatelná také není pohotovostní služba. Ta ve většině případů probíhá formou, že zavoláte na pohotovostní telefonní číslo a dohodnete se s veterinářem na setkání v jeho ordinaci. V těžkých případech, kdy nelze se zvířetem pohnout, by měl veterinář přijet i za vámi.

Ordinační doba soukromé veterinární ordinace

Vzhledem k tomu, že veterinární lékaři jsou podnikatelé, musí si svou živností vydělávat. To znamená, že často ordinují od rána do večera a také v sobotu i neděli. A zde jsme opět u kvality péče. Pokud totiž je i při velmi dlouhé ordinační době v čekárně stále plno, a majitelé zvířecích pacientů se sem vracejí s důvěrou ve veterinárního lékaře je nasnadě, že i vy budete spokojeni.

Drahé diagnostické přístroje

Některé soukromé veterinární ordinace jsou vybaveny opravdu** špičkovými diagnostickými přístroji.** Musíte však počítat s tím, že tyto přístroje jsou velmi drahé a tak se vyšetření na nich promítne také do** ceny**. Avšak rozumný veterinární lékař jich používá jen tehdy, pokud je to nutné. Moc dobře totiž ví, že pokud by se zbytečným používáním zvýšila cena ošetření, mohl by o pacienta přijít. A to by ho stálo více než jedna návštěva. A tak pokud vám navrhne veterinární lékař vyšetření těmito přístroji, má k tomu jistě jiný důvod než zvýšení platby za své úkony.

První dojem

Přestože se příliš nevyplatí hodnotit lidi podle prvního dojmu, u veterinárních lékařů tohle pravidlo neplatí. Nemusíte hodnotit ani přímo je, stačí jen pozorovat, jak vypadá jejich ordinace a také čekárna. Hned při první návštěvě si všimněte, kolik času si na vás veterinář vyhradil. Samotná preventivní prohlídka netrvá nijak dlouho, ale také mu příliš o zdravotním stavu neprozradí. Správný veterinář si také popovídá s majitelem zvířete. Rozhovor mu prozradí spoustu informací, které by z běžné prohlídky nemohl poznat. A pokud dojdete k názoru, že právě tento veterinář je ten pravý, máte s péčí o svého mazlíčka vyhráno.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6467 (magazin-chovatele.cz#9847)


Přidat komentář