Krev v moči u psa

Nejčastějším příznakem bývá, že váš pejsek při močení má dlouho zvednutou nohu a přitom minimálně močí. Na konci močení se může objevit pár kapek krve, což je signálem, že něco není v pořádku.

Krev v moči

Trpí váš pejsek také problémy s močením? Musíme si uvědomit, že také pejskové stárnou, a že s postupem času mohou mít potíže, způsobené stárnutím.

Příznaky

Nejčastějším příznakem bývá, že váš pejsek při močení má dlouho zvednutou nohu a přitom minimálně močí. Na konci močení se může objevit pár kapek krve, což je signálem, že něco není v pořádku.

Příčiny

Příčin problémů s prostatou může být mnoho. Nejčastější příčinou je stárnutí psů. Další možnou příčinou jsou náhlé změny počasí. Problémy se změnou počasí trpí převážně menší plemena psů (např. maltézský psík, jokšírský teriér), nejčastěji při přechodu zimního období na jarní. Další možnou příčinou může být nachlazení, které se může často opakovat, a je proto vhodné poradit se s veterinárním lékařem o následné léčbě.

Řešení

Vhodné je se o problému vašeho pejska poradit s veterinárním lékařem, který vám poradí správnou léčbu. Dobré by bylo, aby veterinární lékař udělal rentgen, a vyloučil tím riziko močových kamínků. Nikdy nezkoušejte sami psa vyléčit, raději se poraďte s odborníkem!!!

Příznaky močových kamenů 

Močení je pro psy namáhavé a bolestivé, je - li komplikováno minerálními usazeninami – kameny, které vznikají v močovém měchýři. Psi mají úzkou močovou trubici a kameny se zachycují hned za kostí v penisu, což způsobuje namáhavé, bolestivé a bezvýsledné močení.

Léčba močových kamenů

Okamžitě navštivte veterinárního lékaře, protože pes může během několika dnů uhynout, pokud nemůže močit. Jestliže zvíře trpí těžkou blokádou močových cest, pomůže použití katétru, který zmírní bolest i tlak. Kameny v močovém měchýři se obyčejně zjišťují rentgenem.

Další příznaky stárnutí

  • srst na obličeji psa a na tlapkách začíná šedivět
  • pes je méně aktivní, při chůzi a běhu začíná být pomalejší, cvičení jej začíná unavovat
  • pes přijímá menší množství stravy
  • pes ztrácí zrak a sluch, může ignorovat vaše volání a jiné signály
  • pes častěji a déle spí
  • pes má problémy s močením
  • pes se vyhýbá lidské společnosti a snaží se najít klidné místo

    Nejen lidé ale také psi stárnou. Proto je vhodné o psy v tomto období více pečovat a snažit se jim stárnutí co nejvíce ulehčit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6450 (magazin-chovatele.cz#9692)


Diskuze a zkušenosti

kote0seznam.cz | 17.01.2013 14:51
Re: Krev v moči u psa dobry den mame 4 letého něm.ovčaka posledni doubou ukapavá krev z moč.měchyře,u nas je velikej problem dovezt ho autem k veteri...prosim o radu

Irena | 13.08.2016 11:23
Prostě si to musíte zařídit, pes má problém a pokud to nebudete řešit, bude to horší a horší a psa utrápíte. Kdyby jste Vy měla tenhle problém,taky by jste se na to vybodla? Můžou to být kamínky nebo písek v moč. měchýři,už jste to někdy zažila,když se Vám kamínek šprajcne? Mohla by jste umřít, je to šílená bolest nebo polyp v horším případě nádor, neváhejte,pokud máte svého psa rádi,jestli nemáte peníze na léčbu,nechte ho uspat.


Přidat komentář