Chovatelské potřeby - kvalitní pomůcky

Každému z chovatelů se stane, že jednou za čas potřebuje se svým zvířetem pomoci, případně by si jen rád ulehčil práci, spojenou s jeho péčí. V tom vám mohou pomoci některé z dostupných pomůcek pro chovatele.

Pomůcky pro chovatele

Pomůcek pro chovatele je na trhu velmi mnoho. Těch, co se používají často až po ty méně využitelné. Vzhledem k množství pomůcek, které trh nabízí, je někdy těžké se v nich zorientovat a lehce se může stát, že přehlídnete tu, kterou byste třeba doma uvítali. Níže najdete typy na některé z nich.

Pomůcky pro chovatele psů

Nabídka chovatelských potřeb, které vám jako majiteli psa mohou pomoci, je opravdu velmi široká. Vybírat můžete například z nejrůznějších typů obojků, přípravků, výcvikových pomůcek, hraček apod.

Obojek se systémem GPS

Tento obojek je sice využíván zejména armádou a osobami, jež chodívají se psy na lov, ale můžete ho využít v případech, kdy se vám pes často zabíhá nebo s ním chodíváte na procházky do polí a lesů. Pokud nastane situace, že se vám váš čtyřnohý mazlíček ztratí, můžete ho vyhledat pomocí této technologie. Vyhledávat můžete v dosahu až 20 km, a to za jakéhokoliv počasí. Nevýhodou tohoto zařízení je, že náklady na pořízení jsou velmi vysoké.

Přípravek proti okusování

Tento přípravek nastříkate na věci, které chcete uchránit od okusování psem (v tomto případě zejména štěnětem).

Odpuzovací přípravek

Pokud máte ve vašem domě, bytě či na zahradě místo, kde si nepřejete, aby váš čtyřnohý přítel chodíval, můžete mu v tom zabránit odpuzovacím přípravkem. Použijete ho tak, že jím tyto místa nebo věci, které se v nich nachází, postříkáte. Tento přípravek můžete použít i pro kočky.

Odstraňovač zápachu

Pokud máte svého pejska doma nebo poblíž bytu tam, kde po něm zůstává nepříjemný zápach, který vám znepříjemňuje bydlení, bude se vám jistě zamlouvat přípravek, který si s tím dokáže poradit. Odstraňovač zápachu se používá tak, že jej nanesete na zapáchající místa, díky čemuž se pach na nich zneutralizuje.

Adresář na obojek

Každému majiteli psa hrozí, že se mu z různých důvodů zaběhne. Pro tyto případy je dobré se jistit použitím adresářů, které připevníte na jeho obojek. Adresáře můžete pořídit v podobě kovových, kožených, plastových, ale i svítících (například s diodou). Do adresářů poznamenáte jméno psa a údaj, koho z vaší rodiny či přátel na jakém telefonním čísle či adrese v případě nálezu kontaktovat.

Pomůcky pro chovatele koček

Kočky jsou sice hraví přátelé člověka, nicméně vyžadují také určitou péči. Tu máte ztíženou zejména v případech, kdy kočkám například kvůli práci nemůžete věnovat potřebný čas.

Automatická miska

Tuto misku využijete zejména v případech, kdy býváte delší čas mimo domov a nemáte možnost zajistit své kočce pravidelný přísun přesně odměřených dávek stravy. Miska funguje tak, že do ní vložíte krmení (některé misky mají možnost dvou a více přihrádek, které mohou být zespodu pro delší trvanlivost chlazené) a nastavíte časovač, který zajistí otevření misek ve vámi zvolenou dobu. Tuto misku můžete využít i pro psy.

WC pro kočky

Pokud nemáte možnost pravidelně své kočky pouštět ven a jim nezbude nic jiného, než svou potřebu vykonat doma, je dobrým řešením naučit ji na kočičí WC. To může být například bez okraje a s výřezem, což je dobré zejména pro koťata a otevřené či s krytem (uzavřené).

Výcvikový přípravek

Tento přípravek se hodí v případech, kdy si váš domácí mazlíček pro hraní, spánek či broušení drápků vybírá neustále místa, která jsou pro vás nežádoucí. Výcvikový přípravek aplikujete na oblíbené hračky a pelíšek kočky, čímž se pro ni stanou žádoucími a nebudou ji lákat jiná místa.

Pomůcky pro chovatele hlodavců

Ať už se jedná o jakéhokoliv hlodavce, každý potřebuje, abyste mu věnovali větší či menší péči. Můžete využít chovatelských pomůcek, které vám ji usnadní a které pomůžou spokojenosti vašeho domácího mazlíka.

Hřeben blešák

Jestli potřebujete pročesat svému hlodavci jemnou srst kolem očí a uší, je blešák tím pravým pomocníkem. Pomůže vám i s rozčesáním zacuchaných chomáčků a uzlíků. K tomu všemu používání tohoto hřebenu velmi dobře působí na prokrvení kůže a lepší kvalitu srsti.

Postroj

Postroj je vhodné pořídit v případech, kdy byste rádi vyvedli svého hlodavce ven, aby prozkoumal jiný svět, než který zná u vás doma a zároveň měli jistotu, že vám neuteče.

Nůžtičky na drápky

I když by se drápky těchto malých zvířátek měly stříhat pravidelně, spousta lidí tak nečiní. Odstřihávají se pouze průhledné části u světle zabarvených drápků, a to za pomoci malých** nůžtiček určených přímo na drápky**.

Pomůcky pro chovatele papoušků

Papouškům nestačí nakoupit hračky v podobě houpaček, závěsných provazů či žebříku, ale je také třeba potřeba myslet na to, aby měli co nejlépe vybavenou klec, kde tráví převážnou část svého života. Navíc je dobré nezapomínat na to, že i pro papoušky existují například vitamíny, vnitřně užívané přípravky jako prevence proti onemocněním apod.

Hygienická podložka

Podložka, která je složena z pařeného říčního písku, mletého vápence, drceného dřevěného uhlí a minerálních přísad slouží k hygieně v ptačích klecích.

Prevence

Pokud byste u svého papouška rádi předešli problémům spojených například s bakteriálním onemocněním a kokcidióze a zároveň chtěli podpořit stimulaci metabolismu či imunitního systému, můžete mu podat přípravky například v podobě Acidomidu.

Pomůcky pro akvaristy

Jako chovatelé akvarijních rybiček a jiných akvarijních tvorů můžete vybírat z široké nabídky pomůcek.

Přípravky proti řasám a plísním

Pokud jste vlastníkem akvária, pořízení těchto přípravků se s největší pravděpodobností nevyhnete. Přípravky řasy zcela nevyhubí, ale omezují jejich tvorbu. Zároveň je dobré, pokud jste se tento přípravek dokázal vypořádat s plísněmi.

UV lampa

UV lampa se používá pro čištění vody. Pokud chováte ryby venku, myslete na to, že se musí ochránit před mrazy.

Odkalovač

Tato pomůcka vám pomůže odsát kaly a nečistoty ze dna akvária.

Pomůcky pro chovatele terarijních zvířat

Druhů terarijních zvířat je hodně, proto je nutné vybírat přímo podle konkrétního, který chováte.

Pipety

Pokud chováte ještěra, bude se vám tato pomůcka hodit pro poskytování vody. Pipety však můžou plnit funkci dávkovače vitamínů a léků.

Lapače hmyzu

Pomáhají vám nachytat hmyz, jímž následně krmíte zvířata. Většina lapačů mají výhodu v tom, že hmyz nezabijí a vy ho tedy můžete podávat živý. Navíc vám mohou ulevit v teplých dnech, kdy vás díky němu hmyz nebude tolik obtěžovat.

Hák na hady

Pokud jste majiteli hada, zejména pak jedovatého a nebezpečného, určitě využijete háky na hady. Je jich několik druhů. Může se jednat například o kapesní vysouvací hák, kleště a jistící hák.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6464 (magazin-chovatele.cz#9834)


Přidat komentář