Aromaterapie pro zvířata

Máte rádi příjemné vůně květin, bylin, ovoce, stromů, přírody, hor, moře, svěžího vzduchu? Díky nim se hned cítíme lépe, máme více energie a problémy všedního dne se rázem zdají být malicherné. A věděli jste, že terapii vůní lze využít také pro zvířata?

Terapie vůní, neboli aromaterapie patří mezi osvědčené způsoby léčení lidí i zvířat. Tuto jemnou, neinvazivní a přesto velmi účinnou a také příjemnou léčbu lidé znali již před staletími a dodnes je užívána například v tradiční čínské nebo indické medicíně. Její účinky stejně tak uznává i západní svět, neboť výzkumy moderní západní medicíny prokazují, že aromaterapie skutečně funguje. Umění správného užívání je rovněž obrovským přínosem pro uzdravování zvířecí říše.

Co je to aromaterapie?

Hlavní látkou využívanou v aromaterapii jsou rostlinné oleje, do kterých se poté přidávají různé aromatické olejové esence. Přičemž tyto aromatické látky získávané z rostlin se v hojné míře využívají v kosmetickém, farmaceutickém i potravinářském průmyslu k tomu, aby produktům dodaly příjemnou vůni a chuť.

Aromatické látky působí na čichové, ale i na chuťové receptory člověka i zvířat a vyvolávají potřebné dojmy vůně a dokonce i chuti. Komplexní vjem vyvolaný vonnými látkami se pak označuje slovem aroma, od kterého vznikl název velmi příjemného a originálního způsobu léčby - aromaterapie.

Jak funguje aromaterapie?

Již víme, že aromatické látky získávané šetrnou cestou z rostlin – olejové esence, zvané také jako éterické oleje vyvolávají u lidí i zvířat vjemy vůně a chuti. To ale není všechno. Kromě těchto vjemů aktivuje aroma navíc i důležitou biologickou aktivitu.

Tato aktivita vyvolává žádoucí účinky a to podle druhu použité silice. A právě díky tomu lze rostlinná aromata využít k léčbě různých chorob, poruch zdraví anebo pro zlepšení nálady, proti migréně, pro zlepšení dýchání apod.

Aromaterapeutická kosmetika pro zvířata

Rostlinné silice působí na všechny živé organismy, a tedy nejen na člověka, ale i na zvířata. Pokud máte dostatek znalostí a zkušeností ohledně používání rostlinných silic, můžete je využít také pro své zvířecí miláčky.

AROMATERAPIE PRO ZVÍŘATA

NENÍ ŽÁDNOU NOVINKOU, ALE AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ ZVÍŘAT ANO

Avšak jestliže jste v oblasti aromaterapie spíše začátečníci, určitě Vám přijdou vhod již hotové aromaterapeutické přípravky vyrobené speciálně na míru pro zvířata. Doporučujeme Vám certifikované přípravky A R O M A F A U N A, jenž jsou k dostání jako přípravky pro psy, ptáky, koně, kočky i další zvířata, které si můžete v pohodlí svého domova nakoupit v přehledném e-shopu skrz konkrétní rubriky zaměřené na  zvířátka hospodářská, terarijní a exotická.

Aromaterapie je v Asii známa minimálně po staletí, byť do Evropy se dostala teprve v minulém století a k nám s ještě větším zpožděním kvůli politické izolaci. I přesto se aromaterapie úspěšně zabydlela také v Česku díky lidem, jež se podobně jako paní Michaela Švorcová zasloužili o rozšíření skutečně kvalitních produktů pomocí svých schválených veterinárních přípravků Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv A R O M A F A U N A. Dnes si tak můžete pořídit aromaterapeutické produkty české výroby nejen pro lidi, ale také vyprodukované speciálně pro zvířata.

Aromaterapeutická kosmetika úspěšně ošetřuje pokožku lidí a nejen jich. Mnoho uživatelů začalo používat preparáty Karla Hadka pro svoje větší i menší zvířátka. Pro spokojenost zvířat a Vaši lepší orientaci, připravila firma Aromaterapie Fauna ve spolupráci s Aromaterapií Karel Hadek, preparáty přímo pro zvířata.

Aromaterapie je úspěšná při ošetřování atopického ekzému, lupů, citlivé pokožky a hlavně při alergiích. Zmíněné potíže bývají vyvolány toxíny životního prostředí. Mnohdy se stane, že se obdobné potíže objeví i u vašeho zvířátka nebo lékař určí alergii na zvířata u vašeho dítěte. Potížím tohoto charakteru můžete předcházet pomocí aromaterapeutické kosmetiky a aromaterapeutických preparátů, o kterých Vás budeme informovat."

Michaela Švorcová

Osobnost Michaely Švorcové

Paní Michaela Švorcová je úspěšná aromaterapeutka nejen zvířecí říše, ale také lidí a rostlin, která se významným způsobem podílela na rozšíření povědomí o blahodárných a vyjímečných účincích darů přírody - bylinek a jejich esenciálních olejů nejen v České republice. Její pozoruhodný koncept skrytý ve slovech A R O M A F A U N A poukazuje na fakt, že svého úspěchu v aromateraputické péči o zvířata dosáhla jednoduchostí v přístupu k léčení a nalézáním inspirace v běžných podmínkách životního prostředí. A pro ucelenou představu Vám přinášíme několik zajímavostí o paní Michaele, které nám prozradila v podobě odpovědí na následující otázky:

Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se pro seberealizaci v této profesi? Poznala jste nějakého učitele, který byl Vaším průvodcem?

„V roce 1986 jsem dokončila studium na SPŠ Chemické a ihned po maturitě začala má práce laborantky ve Státním veterinárním ústavu v Hradci Králové. Po mateřské dovolené jsem se do laboratoře již nevrátila a začala jsem s prací masérky a kosmetičky. Absolvovala jsem kurzy aromaterapie, na kterých jsem se seznámila s Karlem Hadkem, jeho výrobky jsem používala soukromě již od roku 1991. V roce 2007 vznikla naše užší spolupráce. Pan Hadek mne oslovil, zda bych nechtěla "zkusit" společnou spolupráci jako asistentka na jeho kurzech, předvádět lidem masáže a doporučovat jim vhodné přípravky. A tak " zkoušíme " již pár let. Díky spolupráci přišla v roce 2010 na trh i AROMAFAUNA, která vznikla i díky dotazům lidí na společných kurzech.

Stalo se ve Vašem životě něco, co Vás utvrdilo v pokračování a dalším rozvíjení? Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku?

V mém pokračování mne utvrdily právě odezvy klientů. Neříkám, že všechny byli kladné, protože také jsou lidé, kteří nemají až takový kladný vztah ke zvířátkům, ovšem pozitivní reakce převládaly a hlavně viditelné účinky těchto produktu jsou znatelné. Využívají je nejen lidé mající psí šampiony, ale také všichni lidé co chtějí tu nejšetrnější péči pro své zvířatka.

Připravujete v současnosti nějaké semináře nebo kurzy?

Ano, s panem Karlem Hádkem pořádáme kurzy jak v České republice tak na Slovensku. Veškeré podrobnosti ohledně kurzů aromaterapie jsou uvedeny na těchto webových stránkách www.karelhadek.eu/kurzy.

A R O M A F A U N A - přírodní produkty vytvořené zvířátkům na míru

„Bylinky rostou ve stejném prostředí jako lidé a nabízejí nám svou pomoc.“

Aromaterapeutickou kosmetiku Karla Hadka jsem poznala v roce 1991**. V několika** ** posledních letech přicházely dotazy týkající se alergií u dětí. Převážně se jednalo o alergie na krémy, mýdla, šampony, potraviny, parfémy. Následovaly alergie na zvířecí srst..čím víc jich bylo, tím větší bylo i pokušení používat aromaterapeutickou kosmetiku pro zvířata. Tak se tedy i stalo a dělo se do té doby než..než byla založena firma Aromaterapie Fauna, jež uvedla na trh aromaterapeutické preparáty pro zvířata AromaFauna, které pomohou nejen zvířatům, ale i lidem, především dětem, které tolik touží mít čtyřnohého přítele na pomazlení. Ten plyšový je fajn..ale díky živému se děti učí potřebné informace pro život..

Aromaterapeutická kosmetika AromaFauna je určena pro všechna zvířata, pouze se musíme naučit ji používat, pracovat s ní..mnohdy to chvilku potrvá:,,Mýt se olejem.." Jedno bychom však na paměti měli mít..Podporujeme zdraví svoje i svých blízkých a je jedno zda jde o lidi nebo zvířata, podporujeme přirozené procesy v přírodě..**

Michaela Švorcová

www.aromafauna.cz

Zvolíte-li si aromaterapeutickou kosmetiku a přípravky AromaFauna, předete nejen alergií u Vašeho zvířátka, ale také alergií Vašeho dítěte na ně. Nyní Vám zde poskytneme malou ukázku těchto produktů a po rozkliknutí daného tématu se dostanete do ucelené nabídky, kde naleznete mnohem více informací a mnoho dalších přípravků.


Mycí oleje - Éterické oleje

Ústní preparáty - Hojivé preparáty

Preparáty na srst- Masážní preparáty

Preparáty na packy- Speciální preparáty

Preparáty pro ptáky - Potravinové doplňky

Preparáty na sliznice - Směs éterických olejů

Rostlinné oleje a másla - Preparáty na dezinfekci

A R O M A T E R A P I E - KAREL HADEK

* **Aromaterapie jako životní styl.*

*** ** **Aromaterapie je jedním z nejstarších způsobů blahodárného využívání sil přírody, což nad slunce jasněji stvrzují písemné záznamy pocházející z údobí prvních faraónských dynastií. Pan Karel Hadek drží čestný primát v tom, že patří mezi průkopníky aromaterapie v naší zemi, která se v tomto směru v posledním desetiletí stala doslova velmocí – tak silné kořeny zde aromaterapie zapustila.*

Nebylo to vždycky jednoduché: díky jednostranně materialistické výchově pohlížela většina z nás na tento alternativní obor jako na cosi zapovězeného až pavědeckého, doznívala v nás představa, že jedině spolehlivým a ideálním řešením problémů těla i duše je , , všemocná“ chemie. Aromaterapie zkrátka byla velkou neznámou a její první propagátory čekaly nejprve stovky hodin osvětové práce na besedách, přednáškách a školeních.

Dnes už má početné vyznavače, kteří si cení především toho, že se aromaterapie obejde bez nejrůznějších chemických, , lahůdek“. I zde však číhá jedno úskalí – slůvko přírodní je četnými výrobci a prodejci do jisté míry zneužíváno, nepochybně proto aby posloužilo vyšší prodejnosti. K sympatické filozofii firmy proto patří i skutečnost, že neusiluje o to vytáhnout z kapes klientů peníze za každou cenu, ale že se naopak snaží každému zákazníkovi individuálně vysvětlit, jak postupovat při výběru vhodného preparátu a jak dokonale využít všech možností nepřeberné přírodní palety.

Zákazníci se na společnost leckdy obracejí i s problémy, které standardní medicína zatím není schopna řešit. Do jisté míry je to v pořádku, nesmíme však zapomínat, že ani aromaterapie není všemocná. Jistě náš život zkvalitňuje, díky ní můžeme v mnoha případech četným problémům předcházet, mnoho problémů pomůže odstranit, ale zázraky očekávat nelze. Důležitou roli i tady hraje prevence. Podobně jako naše potíže nevznikají ze dne na den, neumí ani aromaterapie všechny problémy řešit na počkání. Pokud se člověk rozhodne pečovat o své tělo již v době, kdy je na vrcholu sil, má velikou šanci si život nejen zpříjemnit a zkvalitnit, ale i prodloužit. I proto je aromaterapie určena těm, kteří ji začínají chápat jako nezbytnou součást svého životního stylu.**

Karel Hadek

Chcete-li se podívat na produkty pana Karla Hadka nahlédněte do jeho e-shopu. Více informací o samotném panu Karlu Hadkovi a jeho aromaterapeutické kosmetice naleznete na jeho webových stránkách www.karelhadek.eu.

A R O M A F L O R A - kosmetika pro zdraví a krásu vašich rostlin

** * AromaFlora přináší aromaterapeutické prostředky pro voňavější rostliny. *** *

Olejové přípravky** pro péči o rostliny vznikly na základě výzkumu a znalostí dalšího člena našeho týmu.** ** Autorem a majitelem je*** ** *Ing. Michael Švorc.****** ** ****** *********

*** ** ******** ***AromaFlora je „kosmetika“ na omývání rostlin. Podle legislativy vztahující se na „kosmetiku pro lidi“ bych měla napsat:** „Přípravek pro péči o pokožku s možným výskytem mšic, puklic, plísní“… či v dalším případě „kosmetiky na zvířata“ (všude platí něco jiného): „Přípravek na ošetřování při výskytu škůdců /mšic, puklic, a jiného obtížného hmyzu/. Ale jak to bude správně v případě AromaFlory? Ani v případě rostlin vám nemůžeme narovinu doporučit: na mšice použijte…*

Aromaterapeutické mycí oleje AromaFlora pro rostliny můžete využít, pokud se domníváte, že by vaše rostliny mohli navštívit„přátelé“, s jejichž návštěvou nesouhlasíte. Všichni víme, že jde o obtížné návštěvníky našich domovů, zahrad, skleníků a sadů, kteří nevědí, že nastal čas odejít. Tudíž naše aromaterapeutické mycí oleje jsou vhodné pro péči o vámi milované rostliny, kterým se rádi a s velkým potěšením věnujete, a nechtěný návštěvník neboli škůdce, vaší činnost narušuje. Škůdce je jakýkoliv živočich, který jakýmkoliv způsobem vadí člověku v jeho činnosti.***

Michaela Švorcová

Aromaterapeutické mycí oleje AromaFlora neobsahují žádné škodlivé látky, které by špatně působily na Vaše zdraví, naopak pokud Vaše rostliny postříkáte těmito produtky, stačí pouze omýt a následně je můžete sníst. Více informací o těchto produktech naleznete na www.aromaflora.eu.

AROMAFLORA**
**Olejové přípravky pro péči o rostliny vznikly na základě výzkumu a
znalostí dalšího člena našeho týmu. Autorem a majitelem receptur je Ing.
Michael Švorc.*

Poradenství a odborné kurzy

Používání rostlinných silic se řídí pravidly, která je radno dodržovat. Nadměrné použití silic může vést až k poškození zdraví! Jaké množství silic použít do rostlinného oleje a kolik kapek nakapat do aromalampy nebo do koupele? Které rostlinné silice vybrat pro konkrétní účinky, pro léčbu konkrétních zdravotních problémů?

Před použitím samotných rostlinných silic anebo přípravků s nimi si pečlivě prostudujte návod k použití a informujte se například s pomocí kvalitní literatury anebo na kurzech aromaterapie.

Chcete se naučit pracovat s esenciálními oleji a obohatit život nejen Vašim zvířátkům? Máme skvělý tip! Seznamte se se základy "zvířecí aromaterapie" na kurzu, jež pořádá profesionální lektorka, jež je jednou z mála prvotních realizátorů aromaterapie pro zvířata v České republice. Více informací o přihlášení a průběhu kurzu naleznete ZDE.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6478 (magazin-chovatele.cz#9955)


Přidat komentář