Želva nádherná - jak se o ni starat

Želva nádherná, neboli Trachemis skripta elegant patří k sladkovodním želvám. Pro sladkovodní želvy je typické, že jejich útočištěm jsou teplejší řeky a živí se rozličnými druhy ryb. Není však výjimkou, že s postupem věku přejdou na stravu rostlinnou.

Kde je domov** želvy nádherné? Najdeme ho na jihu Severní Ameriky. To, čím se jednotlivé želvy také liší, je bezpochyby jejich délka. Jsou želvy, které dosahuj délky několika centimetrů, ale i želvy velké kolem jednoho metru. Co se týká želvy nádherné**, tak ta může dorůst délky kolem 30cm.

Typické znaky želvy nádherné

Podle jakých znaků můžete poznat, že máte před sebou právě želvu nádhernou? Jedním ze stěžejních znaků je červený pruh za očima. Pokud želvu něco, nebo někdo vyleká, či spatří nebezpečí, pak se obratně potopí a velmi rychle odplave. Želva nádherná se může pochlubit svými plaveckými dovednostmi.

Rozmanitost stravy želvy nádherné

Čím se živí želva nádherná? Když je želva mladá, tak její jídelníček tvoří především pulci, ale také vodní bezobratlovci. Jakmile želva dospěje, přejde na stravu rostlinnou.

Chov želvy nádherné

Co se týká chovu, pak želva nádherná patří k těm nejčastěji chovaným. Důvodů je hned několik. Želva nádherná je nenáročným tvorem, co se týká prostředí, kde žije. Co si budeme povídat, želva jako taková se pohybuje ve volné přírodě, a tak, ať tomu budeme říkat jakkoli, tak pořídíme-li si ji, budeme ji chovat v zajetí. Ovšem v porovnání s želvou suchozemskou, želva nádherná snáší zajetí mnohem lépe.

Budete-li chtít mít malé želvičky, pak se Vám to u** želvy nádherné** může podařit. Želva nádherná se totiž velmi snadno rozmnožuje. Je čistě na Vás, zda si pořídíte ještě maličké želvičky, nebo spíše zvolíte nákup odrostlejších želv, které Vám nabídne některý z chovatelů. Co se týká maličkých želv, tak ty dostanete koupit ve specializovaných prodejnách se zvířectvem.

A pak ještě jedna „maličkost“. Pokud se rozhodnete pro pořízení želvy nádherné, pak si zakupte minimálně dvě. Nikdo totiž nechce být sám. A to neplatí jenom pro nás. Želvička se nebude cítit osamělá, smutná. A pořídíte-li si páreček, pak můžete zanedlouho očekávat nové maličké přírůstky v akváriu. A když jsme již zmínili akvárium, vytvořte želvičkám příjemné prostředí. S ním Vám bezpochyby poradí v každé specializované prodejně se zvířátky, či daný chovatel. Vezměte si, že i Vy se lépe cítíte v útulném prostředí, než například v holém, nevzhledném bytu.

Pokud si Vaše ratolesti přejí „nějaké“ to zvířátko a jsou naprosto neoblomné, pak jsou želvičky velmi vhodnou volbou, oproti například štěňátku. Je samozřejmé, že i želvička vyžaduje péči, starost a lásku. Ovšem, na rozdíl od pejska, ji není nutné denně venčit. Kromě toho je i nemalou výhodou to, že želvička je přímo ideální pro alergiky. A pokud vyjedete na víkend, či prodloužený víkend na výlet, pak nemusíte shánět místo, kam dát želvu. Želva, pokudji dáte do terária dostatečné množství potravy a vody, v pohodě vydrží i nějaký ten den bez Vaší péče.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6426 (magazin-chovatele.cz#9906)


Přidat komentář