Výživa leguána zeleného

Péče o leguána je velmi náročná. Začíná již pořízením správného terária, vybavením a seskládáním všeho tak, aby terárium poskytovalo vhodné podmínky pro život leguána. Velmi důležitá je i péče o krmení.

Výživa leguána zeleného

Velmi dlouho si lidé mysleli, že** leguáni** jsou všežravci. Ale není tomu tak. Leguáni sice mohou přijímat jak živočišnou tak rostlinnou potravu a přestože existují případy, kdy někteří leguáni požírají hmyz a zdechliny, ukázalo se, že leguáni jsou především býložravci a od toho by se měla odvíjet jejich potrava v zajetí. Základním krmením leguána zeleného by měl být** salát**. A to míchaný. Měl by se skládat z čerstvé zeleniny a to jednoho kusu zelené, jednoho kusu oranžové zeleniny, pastináku, který dodá protein, ovoce, pro vlhkost a barvu a nějakého kvalitního proteinového doplňku. Podle stáří a zdravotního stavu leguána se doporučuje podávat vápníkový suplement a multivitamínový přípravek.

Jak leguána zeleného krmit?

Nejlépe je dát mu salát do** misky.** Je možné krmit ho i z** ruky**. Zde je nutné si uvědomit, že leguán si může na krmení z ruky zvyknout a pak odmítat salát v misce. Proto by se oba způsoby krmení měly střídat. Pokud leguán dostane potravu na jiné místo, než je zvyklý, může ji odmítat a to i několik dní nebo týdnů.

Kdy leguána zeleného krmit?

Nejlépe je krmit leguánaranních hodinách. Večer je krmení spíše nevhodné. Je to z důvodu, že leguán tráví potravu během dne. V noci má po večerním krmení s trávením problémy.

Jak často leguán zelený pije?

Většina knih uvádí, že leguán vodu** nepije**. To však zdaleka není pravda. Leguán opravdu z misky pije vodu jen velmi málo. Je však výborný plavec a rád pije vodu právě při plavání. Proto poskytnete-li svému leguánovy denně koupel, udělá mu to nejen dobře, ale zároveň se i napije podle své potřeby.

Jak se k leguánovi chovat?

Aby se leguán ochočil a choval k vám důvěru, je nutné k němu přistupovat** velmi pozorně**. Důsledně a pravidelně ho krmit i koupat. Pak se stane krotkým a přizpůsobivým. Dokonce nebude utíkat, ale klidně si svému majiteli sedne na rameno nebo na hlavu. Při příchodu majitele bude ochočený leguán dávat najevo svou** radost** kývavým pohybem. Pokud však leguán není ochočený může tento pohyb znamenat také výhružku.

Jak rychle se leguán zelený ochočí?

Chovat leguána není až tak snadné jak by se mohlo zdát. A ochočení není vůbec rychlé. Jde o velmi zdlouhavou práci a také časově náročnou. Musíte si uvědomit, že téměř vždy si domů přinesete divoké mládě. To bude zkraje bojovník, kterému se nebude líbit, že ho berete do ruky a bude se všelijak kroutit jen, aby unikl. Budete tedy muset mít velkou trpělivost. Leguán, jehož důvěru si časem získáte, se vám za to odmění přátelským chováním a krásným vzhledem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6424 (magazin-chovatele.cz#9904)


Přidat komentář