Výroba chovatelských potřeb - boudy, kotce a výběhy pro psy

Dopřejte svým pejskům pocit soukromí, příjemné útočiště a ještě lepší místo pro vydatný spánek v podobě kvalitní a pohodlné psí boudy nebo kotce. Nejen člověk, ale i pes potřebuje místo, kde se bude cítit bezpečně a nerušeně.

Každý pes potřebuje místo, kde může odpočívat, složit hlavu nebo se jen tak nerušeně povalovat, a to i ten, který s vámi nebydlí v domácnosti. Právě u pejsků žijících na zahradě nebo na dvoře je nutné dbát na to, aby místo, které slouží psovi k odpočinku, bylo útulné, dostatečně prostorné, příjemné a aby mu v něm nebylo v zimě zima a v létě horko. Proto nepodceňujte pelíšek pro psy a nechejte mu vyrobit pořádnou kvalitní boudu, která mu poskytne pohodlné útočiště před okolním světem.

Boudy pro psy

Psí boudy se staly velmi žádanou položkou pro vybavení současné moderní zahrady. Nejen člověk, ale také pes, přítel člověka, potřebuje své soukromý a svůj úkryt, kde může odpočívat, nerušeně spát a kde se může schovat před mrazem, deštěm nebo jiným nepříznivým počasí. Ne všichni pejsci bydlí u svého majitele v bytě nebo v domě, ne každý má k dispozici sklepní prostory, chodbu, garáž, nebo jinou místnost, kde by se mohl schovat. Pes, který je hlídačem domu a jehož místo je venku, na zahradě nebo na dvoře, potřebuje v každém případě svou boudu, nebo kotec. Ovšem není absolutně vhodné pořídit boudu jen tak nějakou, aby se neřeklo. Psí bouda musí být vybrána dle různých kritérií s ohledem na velikost a plemeno psa, na odolnost psa vůči chladu a horku a také na umístění psí boudy v zahradě nebo na dvoře rodinného domu či jiného objektu.

Jakou psí boudu vybrat?

Existuje mnoho typů psích bud, samozřejmě nemusíte vybírat pouze z nabízených, ale můžete si vymyslet psí boudu podle vašich požadavků a taková vám bude i vyrobena. Psí boudy se v naprosté většině případů vyrábí s předsíní, která zabraňuje foukání větru přímo do části boudy, kde pes odpočívá, kde spí a také tato předsíň velmi účinně zabraňuje nánosu špíny do boudy, kterou můžeme rozumět listí, prach, sníh, atd. Dále je velmi vhodné a efektivní, pokud má bouda odklápěcí střechu, díky čemuž můžete boudu snadno a jednoduše čistit.

Pokud váš dům střeží krátkosrsté plemeno psa, pak byste měli věnovat zvýšenou pozornost izolaci boudy. Zateplení bývá prováděno polystyrenovými deskami o různé síle, nebo vatou. Zpravidla záleží na požadavku majitele, na plemenu psa, atd., ale většinou se zatepluje polystyrenovými deskami o síle 3-5 cm. Polystyren se u zateplených psích bud pokládá oboustranně buď palubkou nebo dřevotřískovou deskou, a proto nedochází k jeho okusování od psa. Jestliže se rozhodnete pro zateplení boudy vatou, tato zajišťuje mikroventilaci a bouda tak dobře dýchá. Pokud nemáte zájem o zateplenou boudu, můžete si nechat vyrobit nezateplenou boudu. Další možností jsou boudy celodřevěné nebo ty, které mají kovové prvky.

Celodřevěné psí boudy

Tento typ bud bývá zpravidla tvořen masivním podlahovým rámem, konstrukce boudy bývá opatřena palubkovým opláštěním. Jestliže jste se rozhodli pro zateplenou psí boudu, tak polystyrenová izolace je kryta palubkou. Celodřevěná psí bouda je samozřejmě opatřena střechou, která je odkrývací a krytinou může být buď asfaltová šindel nebo písková lepenka aj. Vše záleží na domluvě, na vašem vkusu a vašich možnostech.

Jakou velikost psí boudy zvolit?

Není dobré, pokud je psí bouda příliš malá nebo naopak velká. Jestliže byste pořídili psí boudu příliš malou, pes v ní nebude mít dostatek prostoru na otočení, natož aby si v ní pohodlně lehl a vyspal se. Pokud byste pejskovi pořídili boudu zase příliš velkou, nedokáže si ji svým dechem a tělesným teplem dostatečně vyhřát a trpí tak chladem. Velikost psí boudy musí být určena individuálně podle velikosti dospělého psa.

Kotce pro psy

Kotce pro psy jsou ideálním řešením pro ty, kteří mají u domu svou zahradu a zároveň nechtějí své psa nikde uvazovat, nebo chtějí svému psovi opatřit přístřešek na noc, jehož součástí bude i výběh. Každý majitel chce svému psovi poskytnout tu nejlepší péči, ať už v podobě drobného vybavení, kterými jsou obojek, hračky, boudy nebo kotce. Kotce volí ti majitelé, kteří chtějí omezit volný pohyb psa po celé zahradě, ať už z důvodu, že nechtějí, aby jim pes devastoval rostliny a záhonky, nebo např. v případě, že mají malé děti a není žádoucí, aby si psi hráli společně s dětmi, apod. Výhodou kotců je, že psi nemusejí být nikde uvázaní řetězem a můžou se volně pohybovat, i když v menším prostoru, než je celá zahrada.

Kotce pro psy bývají vyráběny v různých velikostech, vždy záleží na vašem přání, kolik prostoru chcete pejskovi pro jeho pohyb v kotci dopřát. Stejně jako velikost kotce je odlišný i design kotce a kotce jsou vyráběny z různých materiálů, např. ze dřeva, z železa, z mříží. Tyto materiály se velmi často kombinují, díky čemuž vzniká výborné obydlí pro psy, které psům maximálně vyhovuje. Kotce jsou ideálním řešením pro ty psy, kteří jsou buď agresivní, nebo je jejich povaha nevyzpytatelná, a vy např. očekáváte návštěvu nebo chcete posedět v klidu na zahradě. V takovém případě stačí jen psa zavřít do kotce.

Z čeho se vyrábí kotce?

Jak již jsme zmínili, kotce pro psy bývají vyrobeny z různých materiálů, nejčastěji je to dřevo, kovy, atd. a jejich vzájemná kombinace. K výrobě kotců je potřeba používat voděodolných materiálů, což zaručí, že se kotce při zhoršeném počasí nepoškodí. Kotce musí být také povrchově ošetřeny různými typy barev. Údržba kotce je snadná, což vám zajistí kvalitní podlaha, která je do kotce použita. Kotce pro psy již nejsou vidět pouze v útulcích pro psy, ale stále častěji se s nimi můžete setkat na zahradách rodinných domů. Střecha kotců bývá vyrobena z vlnitého plechu nebo ze šindele upevněné na dřevěném podkladu.

Cestovní klec pro psy

Cestovní klec pro psy využijete především v případě, pokud s vaším mazlíčkem často cestujete, nebo se chystáte např. na dovolenou.  Cestovní klec může být vyrobena z pozinkovaného plechu a právě klec zajistí při jízdě autem nebo jiným dopravním prostředkem bezpečnou přepravu vašeho pejska. Klec se vejde i do menších zavazadlových prostor a v případě, že ji nepotřebujete, jednoduše ji složíte a nebude vám zabírat skoro žádné místo. Cestovní klece jsou opatřeny uchem pro snadnější přenos. Samozřejmě existují v různých velikostech, stačí si jen vybrat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6440 (magazin-chovatele.cz#9948)


Přidat komentář