Výroba a lepení akvárií - Sklenářství Liberecký kraj a okolí

Chcete mít originální akvárium? Pokud si někdo pořídí rybičky, tak často přemýšlí i o tom, jak bude jejich příbytek zdobit domov. Máme na mysli akvárium. Jaké si můžete pořídit?

Pokud nejste odborný chovatel rybiček, ale pořídíte si tato zvířátka domů, tak je máte možná i z důvodu jakési kulisy. V podstatě se jedná o nenáročná zvířata, ale jakou ozdobu vám může udělat akvárium, to je slast. Jen si vezměte zátiší, které připomíná mořské dno a ve vodě se mihotají malé rybky. Podívejte se na to, jaké máte možnosti, když si budete chtít objednat akvárium na míru. A nemusí jít jen o rybičky.

Nyní vás ale více zavedeme do světa fauny i flory, které najdete ve vodě.

Výběr akvária

Když si vybíráte akvárium všeobecně, tak zvažte, jak ho chcete uzpůsobit. Lidé se rozhodují zejména proto, aby věděli, jak jej do svého bytu mají zakomponovat. Akvárium může být příjemnou kulisou, ale také zpestřením jednoduchého interiéru. Nemusíte ale mít jen univerzální skleněné typy, které se prodávají v obchodech. Existují možnosti, které vám doma vytvoří dojem moře doslova.

Akvárium většího typu si lidé často nechávají zabudovat někam ke zdi. Často se volí typy, které jsou v obývacím pokoji zabudované v poličce skříně někde u televize. Pohled na vodní svět, který připomíná mořskou krajinu, je totiž velmi uklidňující. Ostatně ne náhodou se jako spořiče obrazovek u počítačů volí i námět mořského světa. Takové akvárium, kde se v blankytně modré laguně mihotají rybky má pak něco do sebe. Když  tedy vybíráte akvárium, tak se podívejte, jaké máte možnosti. Studujte na internetu, podívejte se na předchozí realizace a nabídku firmy (sklenářství) anebo můžete propustit uzdu své fantazii. Když to bude realizovatelné, tak proč ne.

Typ akvária

Pokud se bavíme čistě o akváriu pro rybičky, tak zde jsou požadavky samozřejmě specifické. Skleněný box obdobného typu můžete mít ale i v jiných případech. Můžete mít terárium pro pavouky nebo hady, lze ve skleněné nádobě pěstovat i rostliny. Pro tyto případy jsou velmi zajímavé oblé tvary a můžete i experimentovat. Vraťme se ale k akváriím.

Tvary akvária

Akvárium můžete mít rovněž různých tvarů, ale přemýšlejte nad tím, aby měly rybičky volný pohyb a aby někde nebyla slepá ulička. Sklo je jako materiál tvárné, a proto si můžete vymyslet různé tvary, ovšem zapeklité zákruty by mohly zvířátka stát život. Proto se vybírají jednoduché hranaté nebo oválné linie.

Nejčastější je čtverec či obdélník, pokud jej máte zabudovaný někde v určitém místě. Zde je nejlepší mít akvárium na míru, protože akorát zapadne do interiéru. Akvárium pak můžete flexibilně zdobit podsvícením, atrapami rostli a podobně. Zůstaneme ale u sklenářských služeb, o kterých je tu řeč. Akvárium na míru se vyrábí z nosného a pevného skla, takže se nemusíte bát, že by větší zátěž neuneslo (několik desítek litrů vody je několik desítek kilogramů).Jestli máte opravdu velké terárium, tak je dobré mít tvrzené sklo, které je pevnější. To vám umožní mít akvárium i přes půlku místnosti. Máte ale pocit, že obyčejný čtverec nebo obdélník je příliš strohý? Pak si nechte udělat akvárium se sešikmenými rohy. Uvidíte, že je to mnohem plastičtější a efektnější.

Co se týká kulatých oválných akvárií, tak zde se jedná hlavně o celoplošnou práci sklenáře. Je to ale obdobný efekt jako u sešikmených typů. Je to plastičtější a efektnější.

Akvárium – cena

Vypočítat, kolik vás bude stát akvárium, je složité, protože rozměry se mohou lišit a i ceny firem. V zásadě v hrubém odhadu ale můžeme sdělit, že se ceny pohybují tak v tisíci korunách dle požadavku. To vám ale předem může spočítat sklenářství, abyste věděli, kolik vás to bude stát.

Sklenářské práce

Sklo je velice flexibilní co do zužitkování, ovšem nejlepší je mít jej na míru. Sklenářství nabízí různé skleněné výrobky, které jsou hotové, ale také je můžete mít na míru Namátkou z těch kompletních vybereme třeba ona akvária, zrcadla a podobně. Na míru pak můžete mít skla do oken nebo dveří, lze si nechat vyrobit i skleněný prvek jako jsou třeba vázy a podobně. Podívejme se proto ještě na typy skel.

Spékané sklo

Tento typ je designově velmi užívaný. Jedná se totiž o sklo, které je nějak zpracované do požadovaného tvaru. Může to být třeba talíř v mixu různých barev a netypického tvaru. Nebo se vám nabízí vitríny do skříněk, které mají Tiffanyho ráz. Spékané sklo je v podstatě složené sklo, které můžete mít v různých podobách.

Izolační sklo

Tento typ se hodí zejména pro okna nebo dveře, protože zabraňuje prostupu teplot mezi interiérem a exteriérem. V praxi to pak znamená, že se šetří energií, protože ven neuniká teplo a dovnitř nejde chlad, takže ušetříte za topení. Izolační skla pak můžete mít ve více vrstvách, aby ochrana byla opravdu zajištěna.

Plexisklo

Toto jsou moderní materiály, kde se nejedná o čisté sklo. Jejich předností je, že mohou být lehčí a hůře rozbitelné, takže snesou i větší námahu. Rovněž mají i izolační vlastnosti, tak je uplatníte v širokém rozpětí.

Ohýbané sklo

I tento typ můžete mít. Mít stůl s ohnutou skelnou deskou nebo jiné zajímavé tvary umožňuje skleněný výrobek, který je přesně na míru.

Sklo je jako materiál mnohostranně využitelný. Nejlépe je si objednat něco na míru, aby vám to dokonale zapadlo do prostoru. Než si něco objednáte, tak se podívejte, jaké máte možnosti, protože sklo se dá využít v mnoha podobách a může být tak zajímavým zdobným artiklem vašeho domova. Jakmile budete vědět, že se vám něco líbí, tak to zkonzultujte s odborníkem a dejte na jeho tipy. Uvidíte pak, že budete něco, co se vám líbí a co bude podle vašich představ. Sklo je velmi efektní a užitný materiál, který bohatě využijete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6436 (magazin-chovatele.cz#9943)


Diskuze a zkušenosti

Marek | 18.03.2013 08:26
Re: Výroba a lepení akvárií - Sklenářství Frýdlant nad Ostravicí obrý den, prosím o cenovou nabídku na výrobu akvária. Rozměr bude DxVxŠ 140x55x45. Prosím o cenovou nabídku s krycím sklem a osvětlením ale i jenom samotného akvária. Akvárium bych chtěl vyrobit z floatového skla síla 12 mm. Akvárium může mít i panoramatickou přední stěnu. Děkuji Marek

Helena | 28.05.2013 16:37
Re: Výroba a lepení akvárií - Sklenářství Frýdlant nad Ostravicí Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik by u Vás stálo slepení akvária o objemu 400 l a dále k němu slepit také filtr? S pozdravem

Šindelář Zdenek | 01.01.2014 20:00
Re: Výroba a lepení akvárií - Sklenářství D.den. Prosím o cenovou nabídku na lep.akvárium d120x š20 xv40cm. Děkuji

Šindelář Zdenek | 01.01.2014 20:00
Re: Výroba a lepení akvárií - Sklenářství D.den. Prosím o cenovou nabídku na lep.akvárium d120x š20 xv40cm. Děkuji


Přidat komentář