Stříhání a úprava psů - Strakonice a okolí

Ke každému rodinnému domu patří pes. Dnes je ale také mnoho pejsků v bytech, kde převládají rasy menšího vzrůstu. O každého pejska je nutné řádně pečovat. Důležité je pravidelné stříhání srsti i drápků, včetně umytí psími kosmetickými přípravky.

V naší zemi se v posledních letech rozšířily tzv. psí salony. Starají se o Vaše domácí miláčky, poskytují mnoho služeb od základního stříhání psů, koupání, vyčesávání, čištění análních žláz a také dodávají antiparazitní postřiky. Není to jednoduchá práce, lidé provozující tyto činnosti často přijdou k úrazu při práci. Nejčastější příčinou je psí kousnutí.

Doporučené pokyny před návštěvou psích salonů

Doporučené pokyny jsou:

 • Na provedení služeb je potřeba se předem objednat, většinou je to 4-7 dnů předem. Doba lhůty objednání podléhá ročnímu období.
 • Před samotnou návštěvou pejska doma vykoupejte, vysušte a dopravte do salonu čistého.
 • Jestliže žádáte stříhání srsti pejska, doporučují vykoupat a vysušit psího miláčka den předem
 • Nejvhodnější způsob dopravy pejska do salonu je autem, předejdete ušpinění a znečištění srsti a tlapek. Pracovní pomůcky, nůžky, se stříháním špinavé srsti velice ničí, tupí se.
 • Přítomnost majitele při stříhání se mnohdy nedoporučuje. Pejsci jsou klidnější a snáší péči bez svých majitelů daleko lépe.
 • Psi, kteří jsou nemocní či velmi agresivní, a také hárající feny se neupravují, protože po sobě nechávají pachovou stopu, a ta velmi dráždí psy, které po té navštíví salon.

Roční období - péče o srst

Péče o srst se musí adaptovat dle daného ročního období. Správný psí kadeřník ví a zná, že v letním období musí zůstat pejskům alespoň malé množství ochlupení. Mnoho lidí se domnívá, že je v létě psům horko a že potřebují více ostříhat. Avšak v takovém případě může dojít ke spálení kůže, pejsek se může přehřát, tím jak odpočívá dlouho na slunci. Malé množství srsti totiž slouží jako ochrana proti slunci a proti horku. Sestřih srsti v zimních měsících je menší, nechává se hustší srstění. Je možno také v zimních měsících pejsky více vystříhat, jestliže si majitelé potrpí na dnes velmi módní oblečky pro pejsky. Psí salon splní vše dle přání a tužeb klienta.

Domácí péče o srst

V dřívější době se nedoporučovalo často pejsky koupat, lidé se báli přesušení kůže, odmaštění kůže. Dnešní** psí kosmetické přípravky** však obsahují různé oleje (z obilných klíčků, norkové oleje, atd.) a vitamíny a ostatní složky, které jsou pejskům a jejich srsti velmi prospěšné. Dnes se proto doporučuje** pejsky koupat** přibližně co dva až co čtyři týdny. Mnoho psích majitelů, ale své pejsky mají v bytech, v domácnostech doma, a proto své pejsky často koupou, nebo alespoň umývají tlapky a znečištěnou srst každý den. I k tomu jsou na trhu výborné ošetřující prostředky. Při popraskání kůže na tlapkách můžete využít obyčejných krému jako u lidí, například indulony.

Četnost návštěv psího salonu

Stříhání srsti - každá psí rasa vyžaduje jinou péči. Vezměte si takového pudla, který je považovaný za plemeno nejnáročnější, co se týče** stříhání srsti**. Jinou péči vyžaduje například kříženec či teriér. Průměrně majitelé psů navštěvují psí salony co dva co tři měsíce, ale některá rasa vyžaduje návštěvu jen 2x do roka. Jsou ale i tací, co chtějí mít svého miláčka upraveného neustále, a tak s tímto pejskem navštěvují salon každý měsíc.

Stříhání drápků – důležitý úkon salonu, který se opět využívá dle plemene psa. Například malý pejsci, kteří mají velmi malou váhu, musí své drápky nechat stříhat častěji, jelikož je svou váhou neobrousí. Drápky, které se pravidelně nezastřihují, často přerostou a začnou se kroutit, a tím se tlapka pejska deformuje a způsobuje velké bolesti pro pejska.** Drápky** se stříhají nejčastěji zároveň s úpravou srsti pejsků.

Trimování srsti

Trimování neboli úprava srsti hrubosrstých plemen psů. Jde o speciální vytrhávání odumřelých části srsti i s kořínky, které sami od sebe nevypadávají. Jestliže je trimování prováděné správně, předchází línání pejsků. Po zákroku trimování srst hrubne a je rezistentní vůči působení okolí. Trimováním se začíná již v 6 týdnech života a opakuje se dále každé dva měsíce.  Jde o práci, která vyžaduje** zkušeného trimera**, který má již značnou praxi a odbornost, díky níž se chlupy opravdu vytrhnou i s kořínkem.

Výhody psích salonů

Výhody jsou:

 • Při stříhání doma si uděláte velký nepořádek, všude budete mít mnoho chlupů, a úklid není zrovna nejjednodušší
 • Odborníci ostříhají vašeho psa správně, aby představoval plemeno jakým je
 • Vaši miláčci se nechají ostříhat v cizím prostředí lépe, mají respekt ze své kadeřnice
 • Celé stříhání nezabere většinou více než jednu hodinu času
 • Díky speciálnímu ošetření srsti mnohdy dříve odhalíte různé zdravotní problémy, na které byste nemuseli přijít

Výstavní stříhání

Také v psím životě se konají výstavy. Jsou určená pravidla a zásady, jak má výstavní pejsek být správně ostříhán a upraven. V naší republice probíhá mnoho soutěží a výstav ve stříhání pejsků, kde je nutné sledovat módní trendy a dodržovat pravidla.

Příklad objednané komplexní služby v psím salonu

Jestliže jsme se rozhodli našeho miláčka nechat ostříhat včetně kompletní péče, tedy i s vykoupáním, vyčesáním srsti a vyfénováním, zavolejte tedy do doporučené nebo již ověřené firmy a objednejte se. Bude je zajímat, jakou máte rasu pejska, jestli už byl někdy na stříhání, jestli je zdravý, jak je starý, a také zda je Váš pejsek klidnější či ostřejší povahy. Při příchodu do salonu si s pracovníkem, který bude stříhání provádět ujasníte, jaké služby má salon provést, a domluvíte se také, zda bude majitel psa u prováděné činnosti přítomen či raději ne. Někteří pejsci bez majitele vůbec nespolupracují, avšak častěji dochází právě k lepší spolupráci za nepřítomnosti majitele. Aby byl pes kvalitně vykoupán, je potřeba jej nejprve řádně pročesat a rozčesat kartáči a hřebeny. Důležité je, aby byla srst před koupeli řádně prokartáčována na všech místech, aby po koupeli nedocházelo k vzniku tzv. chuchvalců. Následuje koupel v** kvalitní psí kosmetice**, většinou se dopředu informujte, jakou kosmetiku salon používá, aby nedocházelo například ke svědění kůže. Po koupeli následuje osušení pejska ručníkem, obdobně jako u lidí, a následuje fénování srsti pejska jen mírně teplým vzduchem. Po ukončení těchto činností následuje samotné stříhání pejska do Vámi žádaného či doporučeného střihu.

Nabízené služby psích salonu nejsou rozhodně levnou záležitostí, avšak jde o investici, která Vám zajistí spokojenost a krásu Vašeho miláčka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6420 (magazin-chovatele.cz#9866)


Přidat komentář