Sladkovodní akvária - výroba a údržba v Ústí nad Orlicí

Pokud si zařizujete své bydlení a chcete nějakým způsobem ozvláštnit například obývací pokoj nebo vstupní halu, je dobře zpracované a vkusné akvárium tou správnou volbou. Jestliže si na to sami netroufnete, jsou firmy, které Vám rády pomohou.

Akvária

Akvaristika měla a má stále velký počet svých skalních příznivců. Vkusně zařízené akvárium dokáže nejen ozvláštnit každý interiér, ale poskytne i tolik potřebnou relaxaci. Díky akváriu Vám v bytě přibude originální designový kus nábytku, který zaujme každou návštěvu a stane se středem pozornosti. Akvárium Vám přinese do bytu i kus živé přírody, díky němu můžete například pozorovat pestrobarevný život z povodí Amazonky, život ze skalnatých jezer Afriky a mnoho jiného. Pokud chcete mít akvárium opravdu na vysoké úrovni, aby designově přesně zapadalo do zařízení Vašeho interiéru, je na místě oslovit nějakou specializovanou firmu, která se akvaristikou a vším, co s tím souvisí, zabývá. Dobrá firma je schopná vytvořit v akváriu přirozené prostředí, aby se rybičkám dařilo, co možná nejlépe a v neposlední řadě se postará i o následný servis akvária. Jednorázový anebo pravidelný servis akvárií je také velice často využíván různými firmami a kancelářemi.

Akvária - výroba a údržba v Ústí nad Orlicí

Jestliže uvažujete o tom, že si v bytě zařídíte akvárium, které bude na vysoké úrovni, je vždy lepší využít služeb profesionální firmy. Dobrá firma je schopná na základě individuálního přání provést výběr vhodného akvária s následnou cenovou kalkulací.

Tato firma zajišťuje kompletní servis především sladkovodních akvárii, zajistí pro Vás nové akvárium, včetně zařízení, pomůže klientovi vybrat vhodné ryby a rostliny. Servisní služba, kterou firma poskytuje, se zaměřuje na odkalování, čištění stěn akvária, částečnou nebo celkovou výměnu vody apod. Tato odborná firma Vám pomůže s přemnožením řas, se šneky, s kvalitou vody, navrhne řešení a následně provede odpovídající zásah. Firma opraví i stávající zařízení nebo ho vymění za nové. Velkou výhodou je, že poskytuje servis 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. V nabídce firmy je i prodej různého zařízení, jako jsou čerpadla, filtry, filtrační sestavy, UV lampy, imitace kaskád, fontán, chrličů a přepadů vody, přípravky pro úpravu vody a další příslušenství. Firma se také věnuje realizaci zahradních jezírek a fontán.

Velikost a umístění akvária

Výběr velikosti akvária ovlivňuje spousta různých faktorů. Zejména záleží na velikosti prostoru, kam chceme budoucí akvárium umístit, dále jaký druh ryb byste chtěli chovat a v neposlední řadě i cena. Samotné akvárium by mělo mít minimálně plochu 60 x 35 cm, ale je lepší si vždy pořídit raději větší akvárium. Správně by mělo platit, že na jeden centimetr velikosti dospělé ryby je potřeba jeden litr vody. Co se týče umístění, tak ideální je, když akvárium umístíme na nějaké klidné místo, pokud možno odvrácené od okna. Sluneční svit, který proniká skrz okno, podporuje růst nežádoucích řas a dezorientuje ryby. U ryb platí, že nahoře je tam, kde je nejvíce světla, což je problém pokud proniká světlo do akvária oknem šikmo boční stěnou. Ryby pak budou neustále plavat v hejnu v místě, kde je nejvíce světla.

Další tipy k umístění akvária

Pokud vybavíme akvárko umělým osvětlením shora, bude to pro ryby opravdu přirozené, protože se ve vodě rovnoměrně rozptýlí. Jak je již výše uvedeno, ideálním místem je tmavší kout v místnosti, kde nejsou ryby tolik opticky rušeny. Ryby mohou být také rušeny i třesem, který může vznikat mimo jiné i rychle jdoucím člověkem v blízkosti akvária nebo prudce otevřenými dveřmi do místnosti. Akvárium může být zabudované přímo ve speciální skříňce anebo samostatně na pevném podstavci. Takový podstavec musí být nejen pevný, ale i stabilní a ve vodorovné poloze. Je vhodné umístit pod akvárium zhruba 5 mm silný polystyrén, což pomáhá roznést tlak vody na jednotlivé skleněné plochy akvária. Vzhledem k tomu, že většina zařízení na akváriu je napájena elektrickým proudem, je dobré jej umístit poblíž elektrické zásuvky. Zásuvka by měla být zabezpečena před možným zatečením vody (např. při výměně vody), nejlépe pokud je umístěna nad akváriem.

Voda v akváriu

Pokud jste se rozhodli vlastnit sladkovodní akvárium, je třeba dbát na kvalitu vody. Akvárium se plní z 80% vodou z vodovodu, o teplotě 24 – 26 stupňů. Aby se při nalévání zbytečně nezvířilo dno, je vhodné na dno položit hluboký talíř a nalévat vodu přes něj. Voda se musí samozřejmě ještě dále upravit, protože chlór, těžké kovy a další látky poškozují ryby i rostliny. Důležité jsou hodnoty akvarijní vody jako je uhličitanová tvrdost (KH) a hodnota pH. Uhličitanová tvrdost stabilizuje hodnotu pH. Výkyvy hodnot pH bývá spojeno s probíhajícími biologickými procesy a spotřebou kysličníku uhličitého. V případě potřeby je možné tyto hodnoty regulovat pomocí KH – plus regulátoru. Každý druh ryb má jiné nároky na pH, s tím Vám ale prodejce akvarijních ryb určitě rád poradí. Velice důležitá je i pravidelná výměna vody.

Údržba akvária

Tak jako jiné chovatelství i akvaristika vyžaduje určitý čas, který ji musíme věnovat. Na rozdíl od jiných domácích zvířat nejsou rybičky nijak zvláště náročné. Je třeba pravidelně kontrolovat teplotu vody, při krmení si letmo prohlédnout ryby jak se chovají, zda nejsou nějaké uhynulé, apod. Pokud nějaká ryba uhyne a začne se rozkládat, dojde k znečištění vody, což u malého akvária může mít fatální následky. Uhynulé ryby mohou signalizovat, že není v pořádku teplota vody, co2, kyslík, pH, apod. Samozřejmá je pravidelná výměna vody a pravidelné krmení.

Pokud plánujete mít v akváriu rostlinky, nesmíte zapomínat na přihnojení nějakým přípravkem pro akvarijní rostliny. Abyste měli akvárium, které bude přesně zapadat do Vašeho interiéru a které každého ihned zaujme, je dobré si vše nechat zařídit odbornou firmou, zvláště pokud jste začátečníky. Ryby je možné vybírat dle barvy, ale je třeba respektovat jejich nároky na prostředí. Není také možné kombinovat velké dravé nebo agresivní ryby s drobnými rybkami. Dnes je na trhu nespočet druhů a velikostí akvárií, akvarijních světel, filtrů, dekorací, rostlin a mnoho dalšího. Odborná firma Vám pomůže jak s odstraněním nějakého problému, tak i s pravidelným servisem. Krásné akvárium také působí velice uklidňujícím a relaxačním dojmem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6437 (magazin-chovatele.cz#9945)


Přidat komentář