Psí kotce na míru - Zámečnické práce Plzeň a okolí

Pejska si pořizujeme z různých důvodů. Někdo nechce být sám, když mu děti tzv. vylétly z rodinného hnízda. Další by rád kamaráda, který by s ním podnikal procházky a současně chránil jeho dům. Neměli bychom se ale starat jen o své bydlení.

Ať už se rozhodnete pro pejska z jakéhokoli důvodu, je důležité mu připravit vlastní místo, které by bylo jeho útočištěm. Plánujete-li mít pejska venku před domem, pak mu určitě nebude stačit, když mu necháte starou, již nepoužívanou deku na zápraží. Pořiďte mu psí kotec. Tak, jako my si necháváme postavit rodinný dům dle našeho přání, tak i pejskovi můžete nechat vyrobit psí kotec na míru. Neznáte v okolí žádnou firmu, která by se specializovala na výrobu kvalitních psích kotců? Jste-li z Plzeňska, pak Vám můžeme na jednu takovou firmu dát tip.

Psí kotce a boudy

Váháte, zda pořídit Vašemu pejskovi psí boudu, nebo psí kotec? Psí kotec je vhodným řešením v případě, kdy máte pejska větší rasy. Dále, nechcete-li riskovat, aby se Vám pejsek zatoulal k sousedům, či byl přivázaný řetězem u boudy. V neposlední řadě je psí kotec dobrou volbou, když například máte více zvířátek a nemáte zrovna v plánu pejska nahánět mezi housaty, kůzlaty apod. V případě, že rozjíždíte a/nebo provozujete psí hotel, či psí útulek, tak se jen těžko obejdete bez psích kotců.

Řešení psích kotců

Co by takový psí kotec měl splňovat, a jak by měl být řešen? Můžete se setkat s psími kotci, které jsou bez podlahy a střešní krytiny. Takový psí kotec je však pro pejska, který tráví spoustu času venku, naprosto nevyhovující. Určitě si nechte vyrobit psí kotec, který disponuje podlahou a vhodným zastřešením. I my potřebujeme doslova „střechu“ nad hlavou, abychom byli chráněni před vnějšími vlivy a nepršelo, nesněžilo nám na hlavu. I pejskové jsou živými bytostmi. Pociťují chlad, vlhkost, teplo. Navíc, i pejskové mohou, stejně jako my nachladnout. A tak, pokud by byli v kotci bez zastřešení, pak by bylo jen otázkou času, kdybychom s ním museli zajet k veterináři, aby mu naordinoval léky.

Zvažujete, jaké velikost psího kotce bude pro Vašeho pejska ta nejvhodnější? Vůbec nejlepší budete mít, když se poradíte s firmou, která má zkušenosti s výrobou psích kotců. Velikost by neměla být příliš malá, aby se mohl pejsek v kotci pohodlně pohybovat. A také je zbytečné, aby byl na druhou stranu kotec příliš velký.

Psí kotec z hlediska povahy pejska

Ne každý pejsek je mírumilovný a můžete na něm obrazně přeneseno štípat dříví, a přesto se po Vás neožene. Jinému pejskovi stačí, abyste mu sáhli třeba na slechy, ocásek a již se ohání. Ti, kdo provozují psí útulky, by mohli povídat. Pejsci se k nim dostávají nejen v zuboženém stavu, ale častokráte s narušenou psychikou. A tak některý pejsek může být až příliš bojácný, jiný se naopak brání štěkáním, ňafáním aj., aby eliminoval případné další nebezpečí.

Podle** povahy pejska** zhodnoťte, jakým způsobem ho budete krmit. Je-li pejsek klidný, pak nic nebrání tomu, abyste otevřeli kotec a vešli za pejskem s miskou jídla. Je-li však agresivnější povahy, pak si můžete nechat vyrobit** kotec**, který bere v potaz tento fakt. Jídlo je pak možné podávat přes malá uzavíratelná dvířka.

Velikost mřížových ok psího kotce

U výrobců psích kotců si také můžete vybrat, jak velké chcete, aby byla mřížová oka. Povětšinou se setkáte s rozměry 10x10cm a 5x5cm. Menší oka představují větší bezpečí, ale také jsou vhodnější pro menší plemena pejsků. Ta zvolte v případě, že pejsek je agresivnější, či jeho kotec bude volně na Vašem pozemku a nikdy nevíte, kdo se k pejskovi přiblíží (dítě sousedů, které přijde na návštěvu aj.).

Volba materiálu pro psí kotce

Z hlediska standardu disponují psí kotce mříží, a to z přední strany a bočnic. Zadní díl kotce může být také z mříží, nebo například dřevěných palubek. Pro podlahu se také volí dřevo. Záleží však zcela na Vás, zda budete chtít veškeré stěny z mříží, či zvolíte kombinaci mříží a palubek. Přední stěna je však vždy z mříží, a to z důvodu praktičnosti a bezpečí. Jednotlivé kotcové díly, které jsou vyhotovené z železa, se následně svařují a za pomoci šroubů, či jiného vhodného způsobu uchycení, se k sobě upevňují. Samotná konstrukce se pak vyplňuje palubkami, nebo svařovanou sítí s oky. Také u palubek máte možnost volby, co se týká odstínu barvy.

Volba materiálu pro zastřešení psího kotce

Co se týká zastřešení psího kotce, můžete si u výše uvedené firmy objednat zastřešení v podobě trapézového pozinkovaného plechu a/nebo střešní krytiny Onduline

Výhody žárového zinkování

Výše jsme zmínili žárové zinkování u kovových součástí psího kotce. Výhoda takto ošetřených kovových dílů spočívá v tom, že není zapotřebí již žádné další jiné úpravy. S žárovým pokovením si můžete být jisti, že kovové části odolají případnému vzniku koroze.

Bouda uvnitř psího kotce

Rozhodli jste se, že necháte Vašemu pejskovi vyrobit** psí kotec na míru? Pak kromě něj ještě nezapomeňte na boudičku, kterou **umístíte přímo do psího kotce. Díky boudě bude pejskovi teplo v chladných dnech. Do boudičky mu pak můžete dát ještě deku nebo jinou vhodnou podestýlku.

Výroba psího kotce profesionální firmou

Mohlo by se zdát, že výroba psího kotce není nikterak složitou prací. Je tomu tak, pokud ovšem máte kvalitní materiály, to správné náčiní a v neposlední řadě jste zruční a znalí, jak zacházet s kovem a svářečkou. Pamatujte na to, že psí kotec nepředstavuje jen jeho útočiště, ale také je ochranou před cizími lidmi.

Zámečnické práce

Jste-li majitelé rodinné domku, chaty, chalupy, pak jste řešili, či právě řešíte, jak efektivně oplotit pozemek. U námi doporučené firmy si můžete nechat vyrobit kvalitní oplocení, a to včetně vstupních bran, vrat. Vybírat můžete například mezi posuvnými, či standardními křídlovými vraty. Máte-li to štěstí a součástí Vašeho pozemku je také venkovní prostor, kde můžete relaxovat a odpočívat, pak si můžete objednat stylovou lavičku, houpačku, ale také stolek, přístřešek. Každého domácího kutila potěšíte, když mu nejen umožníte uložit si nářadí a materiál do komory, sklepa, ale také mu necháte vyrobit praktické regály, přepravní boxy aj.

Další nabídku služeb a výroby, si můžete pročíst na již zmíněných webových stránkách firmy. Budete mít opravdu z čeho vybírat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6434 (magazin-chovatele.cz#9941)


Přidat komentář