Psí boudy, kotce a králíkárny - výroba a prodej okres Náchod

Zima je tu a vy jistě oceníte, že se můžete schovat v teple domova. Ale co vaši zvířecí miláčci? Máte pro ně útulný příbytek? Nemáte? Tak se podívejte po možnostech, co můžete mít.

Boudy pro psy, kotce pro králíky, kurníky pro slepice a další zvířecí domečky tvoří tvorům zázemí, a také je chrání třeba před mrazem. Jestli máte nějaké zvíře, tak je nanejvýš vhodné, aby se naučilo, kde je jeho domov. Tím můžou právě zmíněné objekty, které se dnes prodávají v bohatém výběru dle velikostí zvířat, druhů plemen, a také pro vaše prostorové možnosti. A jestli si nevyberete z nabídky zboží, tak stačí si nechat udělat takový objekt na míru.

Boudy, kotce a králíkárny - okres Náchod

Pokud potřebujete příbytek pro zvířátko, tak se obraťte na pana Aleše Semeráka, který prodává chovatelské potřeby. V jeho nabídce naleznete psí boudy a kotce, králíkárny nebo kurníky. Pan Semerák nabízí hotové výrobky, ale také si můžete objednat produkt na míru. Pan Semerák se specializuje hlavně na psí boudy a kotce. Nabízí i boudy zateplené a nezateplené, s předsíní, velké nebo malé, zkrátka přesně pro vašeho miláčka. Taktéž vám pan Semerák může vyrobit zahradní nábytek. To vše v okrese Náchod. Můžete se spolehnout na originální výrobu, kdy budete mít produkty přesně podle vašich představ. Samozřejmostí je kvalita prodávaných výrobků, které vám dlouho vydrží.

Pan Aleš Semerák je k dispozici na adrese Velké Poříčí, Náměstí 45. E-mailové spojení je sedmakovice@seznam.cz a telefonní kontakt zní 776 042 090.

Nyní vás ale více provedeme světem zvířat a konkrétně jejich potřebami.

Psí kotce a boudy – Náchod

Pokud máte doma psa, tak byste mu měli vytvořit nějaké zázemí. Jednak je to z toho důvodu, aby měl někde své útočiště, ale také, aby znal, kde má své místo. To je důležité, protože disciplinovaný pes by měl mít svůj pelíšek a ne polehávat tam, kde se mu zachce. Pak si může značkovat váš dům. V lepším případě, což bývá u menších plemen, to odnese jen zařízení. V tom horším, což se týká velkých a dominantních plemen, si pes označkované území osvojí, a jakmile se mu nebude líbit to, co uděláte, tak vás bude považovat za vetřelce. Pak vás může napadnout. Proto je dobré udělat zvířeti vlastní domov. Jaký máte výběr?

bouda pro psy

Boudy podle rasy a velikosti psa

Když pořizujete boudu, tak zohledněte hlavně to, aby byla prostorná. To znamená, že se pes v ní měl otočit, měl by se tam pohodlně vejít, aby se zabránilo tomu, že by tam uvízl. Podle rasy a tedy i velikosti psa. Boudy pak mohou být různého charakteru. Zejména dnes se hodí, když budou zateplené, aby zvířeti nebyla zima. Pokud si myslíte, že třeba** předsíňky** jsou jen přepychem a zdobností, tak to není pravda. Mezi venkovním a vnitřním prostředím je rozdíl. Pokud bude psovi v boudě horko, ale zase nebude chtít vylézt na slunce, tak mu bude stačit vystrčit čumáček do předsíňky.

Kotce pro psy

Co se týká kotců, tak to jsou prostory hlavně pro větší psy. Může se stát, že třeba nemáte oplocení a zvíře by vám mohlo utéct. Nebo máte nebezpečného psa, který musí být někde tak trochu izolován. K tomu jsou vhodné kotce, což je oplocený prostor. Kotec je ohraničené místo, kde bude mít zvíře své teritorium. Proto si pak dejte pozor na to, abyste mu nešli do území. Agresivnější psy si místo brání, proto se někdy dělají i speciální otvory, kam třeba dáváte jídlo. I v kotci je pak nutné, aby zvíře mělo přístřešek. To může být třeba bouda, hlavně, aby se mělo zvíře kam schovat. Pak je také důležité, že pokud má pes zázemí v kotci, tak je zapotřebí mu zajistit dostatečný prostor, pokud se pohybuje jenom tam.

Výběr bud a kotců

Při výběru bud nebo kotců hlavně zohledněte potřeby zvířete. Jestli zpozorujete, že třeba nemá rádo uzavřené prostory, tak mu raději pořiďte kotec, i když je to menší rasa. Protože tady ale pes bude trávit většinu času, tak je potřeba, aby měl svůj prostor jistý. I tak ale dejte zvířeti čas od času volnost. Pravidelné vycházky nemůže vynahradit to, že bude mít výběh v kotci nebo bude na dlouhém řetězu u boudy.

Králíkárny – Náchod

Klasické** králíkárny** jsou poschoďové klece, kde můžete chovat zvířata. Protože u králíkáren se jedná o větší množství a s největší pravděpodobností jde o chov na maso nebo kožich, tak je dobré, aby i zde mělo zvíře dostatečný prostor. Pamatujte, že kvalita masa je ovlivněna tím, jaký má zvíře život. Stresovaný tvor má pak tužší maso, a když už jej pěstujete doma, tak jistě chcete něco kvalitního. Nechte proto zvířatům udělat prostorné bydlení, a také dbejte na to, aby nemohly nikudy utéct.

králík

Kurníky – Náchod

I tady platí, že slepice potřebují nějaký prostor k volnému pohybu. I když se tato zvířata většinu dne pohybují po zahradě, tak potřebují někde přespat, schovat se nebo snášet vejce. A aby chodili k sousedům dávat vajíčka, o to asi nestojíte. Proto i tady jim nechte vyrobit kurník na míru vám. Může to být součást třeba dílny nebo jiné části domu, kterou nebudete potřebovat.** Kurníky pro slepice** je pak dobré vyrábět na míru i do větších chovů.

Zahradní nábytek – Náchod

Stole, židle, lavice a jiný nábytek je určitě lepší, když je ručně zpracovaný. Umělé prvky jednak dlouho nevydrží, a pak také nepůsobí v konvenci s přírodou příliš dobře. Jaký máte výběr? Můžete si nechat zhotovit na míru různé kousky, které k sobě budou navzájem ladit. Také se ale nabízí, že můžete mít nábytek ve stejném dezénu jako třeba terasu nebo pergolu. Vždy počítejte s tím, že nábytek je pro posezení, tudíž se nabízí, že počítáte i s hosty. Proto nechte vyrobit dostatečný počet židlí a k tomu mějte i příznačný stůl.

Výrobky na míru

Jaká je výhoda výrobků na míru? Je to asi jako s šaty. Nejlépe vám sedne to, co je ručně udělané přesně podle vašich představ a požadavků. Co už vám tak nesedne, tak jsou s tím jenom problémy. A v případě takových prvků je pak větší šance, že to rychleji vyměníte. To už se dostáváme k ekonomické stránce, protože tím pádem vynaložíte finance navíc. Ručně dělané výrobky jsou navíc kvalitní a lépe se opravují, protože mají flexibilnější spoje. A déle vydrží.

Pořiďte vašim miláčkům příbytek, kde se budou cítit v bezpečí a budou chránění. Kotce, boudy nebo kurníky naučí zvířata chodit tam, kde je jejich domov. Díky tomu budou disciplinovanější, ale také chráněné. Je to také dobré pro to, aby se naučily mít nějaké teritorium a aby měly své zázemí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6439 (magazin-chovatele.cz#9947)


Přidat komentář