Kvalitní přírodní krmivo pro zvířata

Tak jako náš jídelníček by měl být zdravý, nutričně hodnotný a chutný, podobně by na tom měli být i naší zvířecí mazlíčci se svou stravou. V současnosti najdeme na českém trhu pestrý výběr především pro psy a kočky.

Strava pro zvířata

V posledním čase si čím dál více lidí pořizuje domů nějakého toho svého domácího mazlíčka. Jejich majitelé by však neměli zapomínat na péči, kterou jim musí věnovat. Nejedná se pouze o zajištění plnohodnotné stravy, ale také na důkladnou hygienu a pravidelný pohyb. Krmivo, šampóny a další nezbytné pomůcky pro psy, kočky a jiná nejčastěji chovaná zvířata nabízí mnoho specializovaných obchodů.

Granulované krmivo

Granule jsou základem stravy jak pro psy, tak pro kočky. Toto krmivo se doporučuje kombinovat s masovými konzervami. V nabídce firmy Brit najdeme také granulované krmivo pro mladé psy menších, středních i větších plemen. Ve výrobku je velké množství kuřecího masa doplněné o minerály a vitamíny. Granule jsou rozděleny podle váhy psa. Dospělým psům je určen produkt Dog Adult vyrobený rovněž z drůbežího masa. V této psí pochoutce najdeme také sušená jablka, játru, ovocné a bylinné výtažky a lososový olej. V nabídce této české firmy jsou i granule z ryb a krmivo určené pro psy pokročilého věku. Mezi další známé výrobce psí sušené stravy patří firma AATU. Pro její výrobky je charakteristické větší množství ovoce, zeleniny, bylin a koření. Granule jsou vyráběny z kuřecího, kachního a rybího masa. Nutra patří rovněž k předním výrobcům psích pochoutek. Její výrobky neobsahují obiloviny a vyskytují se v nich sladké brambory. Granulované krmivo je vhodnou stravou také pro kočky. Těm jsou určeny především pokrmy z rybího a drůbežího masa. V nabídce se objevují také speciální granule pro kočky se zvýšenou aktivitou žijící venku.

Masové konzervy

Masové konzervy patří k oblíbené potravě psů a koček. Pro psy je tato strava vyráběna z kvalitního drůbežího a rybího masa. Kočkám jsou určeny masové konzervy obsahující vybrané drůbeží nebo hovězí maso a samozřejmě ryby. Podobně jako u psích pochoutek i tady lze najít výrobky s oblíbenými vnitřnostmi, jako jsou např. játra.

Krmné maso

Pro naše zvířecí mazlíčky nechybí ani krmné maso. Dá se připravit na míru Vašemu mazlíčkovi z masa a drobů směsi, pokud třeba trpí alergiemi či má zdravotní komplikace, výrobci jsou samozřejmě schopni to zohlednit. Oblíbené je též kuřecí. To zaručuje všem psům a kočkám dostatek potřebných bílkovin. Má nízký obsah tuku a najdeme v něm mnoho živin důležitých pro zdravý rozvoj zvířete. Kuřecí maso je lehce stravitelné a  psi a kočky v něm najdou potřebný obsah železa, fosforu, zinku, sodíku, draslíku a vitamínu B. Kromě celých kachen a kuřat se nabízí také samostatně žaludky, nožky nebo krky. Rovněž hovězí maso poskytuje vysoce kvalitní potravu pro naše zvířata. Doporučováno je jak pro psy, tak kočky všech věkových kategorií včetně mláďat. Oblíbené jsou zejména mražené směsi ze syrového masa. Koupit můžeme také játra, hrtan, chrupavku či kosti. Vepřové maso je chovateli psů a koček neprávem opomíjeno. Vždyť i ono obsahuje potřebné živiny a navíc je lehce stravitelné. Vhodné je především pro psy se zátěží a kojící feny. Kromě šťavnatých kousků můžeme svým mazlíčkům koupit játra, ledvinky, bránici, ouška, kůži nebo srdce. V nabídce najdeme i mleté směsi. Ty se vyskytují často v kombinaci s hovězím masem.

Přílohy

Zejména mleté maso je vhodné doplnit o přílohu. Nejčastěji se do něj přidává rýže nebo těstoviny, které najdeme také s různými příchutěmi. Do potravy lze dodat také otruby či pečivo.

Pamlsky

Podobně jako my lidé rádi mlsáme, také psy či kočky mají rádi různé druhy pamlsků. Mezi nejžádanějšíí a u mazlíčků nejoblíbenější  jsou sušené pamlsky. V nabídce najdete i masové tyčinky, které jsou  pochoutkou s velkým obsahem minerálů a zároveň podporují zdravý chrup a chrání dásně proti plaku a bakteriím. Výrobek je možno dostat také s příchutí slaniny. Mezi další pamlsky určené pro naše psy lze zařadit svačinku z kachních prs, která je bohatá obzvlášť na vitamíny A a B 2. Ty zajišťují zvířeti krásnou, hebkou a zářivou srst, zdravé zuby a dásně. Zcela přírodní pochoutka Herbax zase chrání našeho psa proti vnitřním parazitům. Kromě kachního masa jsou pamlsky vyrobeny z jehněčího, kuřecího nebo rybího masa. V nabídce najdeme také široký výběr kočičích pochoutek. Mezi ně patří například nejrůznější rybí a kuřecí výrobky blahodárně působící na srst a kůži.

Doplňkový sortiment

Obchody zaměřující se na prodej stravy pro psy a kočky často nabízejí další potřeby nezbytné pro chovatele těchto druhů zvířat. V doplňkovém sortimentu nalezneme především kvalitní oleje do krmiv, přírodní minerály a vitaminy, bylinky, mořské řasy a také probiotika. Najdeme tu třeba různá antiparazitika. K nim patří odpuzovače hmyzu vyráběné z éterických olejů (citronela, levandule). Pokožku a srst našeho zvířete chrání proti parazitům minerální spreje. V nabídce najdeme také antiparazitické šampóny s nimbovým olejem. Účinné jsou obojky, které jsou vhodné především jako ochrana proti blechám, vším, komárům a klíšťatům. Proti posledně zmiňovaným parazitům můžeme zakoupit speciální kleště. Prodejny nabízejí pro kočky různé druhy steliva se skvělými absorbčními vlastnostmi, které také učinně zadržují zápach moči a výkalů. Majitelé zraněných psů jistě ocení ochranné límce, které zabrání kousání postižených míst. Samozřejmostí je pestrá nabídka obojků a oblečků pro zimní období.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6444 (magazin-chovatele.cz#9956)


Přidat komentář