Hřebeny pro psy

Hřebeny pro psy. Druhy hřebenůpro psy. Pomůcky k úpravě srsti. Vhodné hřebeny pro jednotlivé druhy srsti psů. Dlouhosrsté plemena psů. Krátkosrstá plemena psů. Psi s hrubou srstí. Psi s kadeřavou srstí.

Hřebeny pro psy

Hřebeny používáme na psy, kočky, ale můžeme je také použít na různé druhy hlodavců. Aby měli naši chlupatí zvířecí miláčci pěknou srst, musíme je často kartáčovat.

Druhy hřebenůpro psy

  • hráblo – používá se místo hřebenu
  • hřeben s otočnými zuby – lépe rozčesává a srst nekudlí, vhodný na dlouhou rovnou srst
  • blešák – na vyčesávání blech, není vhodný na běžné rozčesávání
  • trimovací hřeben – používá se na odstranění odumřelé srsti, při pravidelné úpravě pes nelíná, srst zhrubne a získá lesk. Trimovací hřeben nesmí mít ostrou čepel, protože by srst seřezal a nevyčesal.

Pomůcky k úpravě srsti

  • prořezávač – hřeben s ostrým břitem na prořezání srsti
  • stříhací strojky – před použitím stříhacího strojku je potřeba psa vykoupat a rozčesat. Strojky jsou schopné psa ostříhat, ale mohou být používány maximálně po dobu 30 minut, protože se rychle zahřívají.
  • kartáčovací rukavice - drátěné nebo gumové
  • jelenice - slouží k doleštění srsti krátkosrtých plemen
  • efilační nůžky – používají se na prostříhání srsti a závěrečné doupravení psa po stříhání stříhacím strojkem

Vhodné hřebeny pro jednotlivé druhy srsti psů

Dlouhosrsté plemena psů - hřebeny

Pro dlouhosrstá plemena (např. šeltie, bobtail, ši – tzu, bernardýn, novofundlandský pes, špic) používáme kovové hřebeny + kartáče dle velikosti psa (finišáky). Na rozčesání dlouhosrstých plemen můžeme použít také hřebeny s dlouhými zuby a širším rozestupem.

Krátkosrstá plemena psů - vhodné hřebeny

Pro krátkosrstá plemena ( např. dobrman, labrador, brazilská fila, vlčák, krátkosrstá kolie) používáme žíněné kartáče + vyčesávací rukavice, můžeme také použít gumové ovály a jelenici, která zajistí vysoký lesk srsti psa.

Psi s hrubou srstí - hřebeny

Pro hrubosrsté plemena (např. baset, skotský teriér, foxteriér, jezevčík) používáme k úpravě srsti drátěné kartáče s rovnými hroty (oboustranné). Psa kartáčujeme alespoň jednou do týdne. Tato srst vyžaduje také úpravu trimováním - škubáním a stříháním.

Psi s kadeřavou srstí - hřebeny

Pro kadeřavá plemena (pudly) používáme k úpravě jejich srsti kovové hřebeny nebo kartáče (finišáky) s měkkými hroty. Tvrdý kartáč by mohl chlupy vyškubat. Srst krátkými pevnými tahy nadzvedáváme a kartáčujeme jako by od těla, srst nesmíme uhlazovat k tělu. Nakonec psa ještě lehce pročešeme ve směru proti srsti, aby srst byla pěkně nadýchaná.

Psi s hedvábnou srstí- hřebeny

„Tento druh srsti vyžaduje mnoho péče, pokud péči zanedbáváte, srst se brzy znečistí a plstnatí. Tato srst vyžaduje častější koupání, nejlépe jednou za tři měsíce”, říká odborník. K úpravě psů s hedvábnou srstí (např. jokšírský teriér, maltézský psík, labutěnka) používáme kovové hřebeny nebo kartáče s dlouhými zuby. Psa je nutné denně kartáčovat.

Psi se zvláštní úpravou srsti - hřebeny

Zvláštní úpravu srsti vyžadují např. plemena komodor, puli s tzv. šňůrovitou srstí. Tato srst se nechává zplstnatět do ploten nebo provazců a takto hotová je asi ve třech letech psa. Pečlivě z ní musíme vybírat nečistoty, které se psovi v srsti uchytí hlavně na procházkách. Nedoporučuje se časté koupání, protože tato srst je dobře proschlá až za několik dní (ideální je psa koupat v létě).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6396 (magazin-chovatele.cz#9402)


Přidat komentář