Hračky pro mazlíčky

Na trhu je k dostání nepřeberné množství různých hraček nejen pro psy, ale také pro kočky. Jak vybrat tu správnou hračku právě pro vašeho domácího mazlíčka? Je několik pravidel, které Vám ve stručnosti shrnu.

Společné hry utužují vzájemný vztah a poskytují velmi důležitou psychickou zábavu, protože spokojený pes, je pes, který se nenudí! To samé platí ale i o Vašich kočičkách a kocourcích.

Hračky pro psy

Každý pes si rád hraje s něčím jiným a z něčeho má i strach, proto je vhodné si pořádně promyslet, jaká hračka by se mu mohla líbit. Velmi oblíbené jsou u psů míčky určené k aportování (gumové, pískací). Při výběru myslete na to, že velikost míčku by měla odpovídat velikosti tlamy psa (aby se mu míček pohodlně nosil zpět k páníčkovi). K dostání jsou také různé bavlněné uzly určené k přetahování, létající talíře, plyšové, gumové či vinylové hračky různých tvarů a velikostí.** Pro štěňata** a malé psí plemena jsou vhodné hračky z měkčích materiálů, například z měkčeného kaučuku. Před koupí se vždy přesvědčte o tom, zda-li je vámi vybraná hračka zdravotně nezávadná.

 • Hračky plyšové - plyšové hračky pro štěňátka až po XXL ničitele, na trhu je velmi velký výběr těchto hraček. Plyšové hračky připomínají psům, dost někdy i konkurenty ze života zvířat. Při jejich koupi, ale navštivte raději zverimex, či speciální obchod pro chovatele, jelikož plyšové hračky určené dětem (a k dostání v klasickém hračkářství) nejsou příliš vhodné pro zvířecí miláčky. Obsahují totiž většinou plastové oči, nebo nosíky a všelijaké doplňky, které by Vaše zlatíčko mohlo strhnout a následně vdechnout.

 • Hračky latexové, gumové, vinylové - latex je psím zubům odolný a neškodný materiál, vhodný pro všechny plemena. Gumové házecí talíře a například silná oblíbená pneumatika pro psí ničitele. Vinyl je taktéž psím zubům odolný a neškodný materiál, hračky tohoto typu jsou vhodné pro mladé a aktivní psy.

 • Hračky přetahovací - oblíbené aportovací a přetahovací pomůcky, vyrobené z bavlny. Na trhu jsou k dostání v různě barevných kombinací a všelijakých tvarech.

 • Hračky do vody - jsou ideální hračky na léto. Takto zabavíte pejska na 100%. Vodní hračky jsou aportovací a zároveň plovoucí hračky. Dokonce jsou k dostání i hračky z neoprenu.

 • Hračky dentální - tyto hračky mají po svém povrchu speciální výstupky, které mají během hry za úkol mechanicky odstraňovat zubní plak z povrchu zubů, který způsobuje kaz a nepříjemný zápach z tlamy a navíc také jemně masíruje dásně pejska a tím přispívá ke správnému prokrvení dásní. Ve většině případů mají tyto hračky jemnou příchuť, například po mátě, hřebíčku, čerstvých jahodách apod. což pomáhá zajišťovat svěží dech Vašeho psa. Hračky jsou taktéž vhodné pro štěňátka, jelikož jim napomáhají se správným a bezpečným prořezáváním jejich zoubků.** **

 • Hračky motivační - mezi motivační hračky se řadí různé žvýkací míčky, činky a kotouče z odolných materiálů, které se plní psími dobrotami, které se hafan snaží dostat ven. Během tohoto snažení pamlsky vypadávají ven a inspirují tak psa k dalšímu snažení.
 • Hračky svítící - pozdní příchody domů, kdy už je venku tma a Vy přesto chcete nechat vyblbnout psa házením hračky. Nojo ale ve tmě je budete hledat těžko a spíše než zábavně procházku zaplníte nudným hledáním. Od toho jsou ale svítící hračky, které svítí.

 • Hračka sexuální - nadržený pes není ideální společník, a proto je na světě** věrná kopie psí slečny**, která ukojí touhu zcela jistě každého pejska. Je to jak bych há řekla -----> " nafukovací panna pro psy " :o) Na trhu je k dostání ve dvou barevných provedeních, a to v černé a v bílé. Hračku mohou používat všichni psi od 22 do 46 cm kohoutkové výšky.

Hračky pro kočky

Kočky** jsou velmi hravé** a stejně jako psi, tak i ony mají rády hračky. Na trhu jich je k dostání opravdu spousta -  stačí si jen vybrat, která nejlépe bude vyhovovat potřebám vaší kočky. Vybrat si lze z pestré nabídky míčků (z různých materiálů, se šňůrkou nebo bez), škrabadel, škádlítek, plyšových hraček ve tvaru myší, apod. Oblíbené jsou také vibrující a nebo interaktivní hračky, které kočku zabaví a navíc pomáhají rozvíjet její inteligenci. I v tomto případě dbáme na to, aby námi vybraná hračka byla vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu.

 • Myšky - vibrující, s peříčky, plyšové, gumové, na pružině (jsou výborné ----> nikdy neskončí pod gaučem :o) ).
 • Míčky - gumové, plastové, s rolničkou, vibrující.
 • Provázky, klubíčka - sisalové, bavlněné.
 • Sisalové škrábátka - parádní pomůcka a výborná hračka.
 • Rukavice - rukavice s chlupatými míčky na všech prstech poslouží jako výborné škádlítko při hře s kočkou. Dodávají se v efektních barvách a motivech.
 • Škádlítko s koženými třásněmi - velmi pružná a odolná vábnička pro kočky s barevnými koženými třásněmi, které odolávají zoubkům i drápkům.
 • Mouchy ve sklenici - skvělá nová hračka pro kočky. Princip hračky spočívá v proudu vzduchu, který prochází od dna sklenice směrem vzhůru a nadnáší mušky ve sklenici. Mouchy pak létají, jako by byly živé. Kočky rády létající mouchy pozorují a mají touhu je ulovit. Dno hračky je mírně vypouklé, takže se při dorážení kočičích tlapek kýve a nepřevrhne se. Aby si vaše kočička užila tuto zábavu ještě více, jsou mušky fosforeskující. Vaše kočička se může vydat na lov hmyzu i v noci a užít si tak i jako správný noční lovec. Tato hračka se na trhu prodává pod názvem " BUG JAR ".
 • Laserový paprsek - " BOLT Laser game" - je velmi oblíbená hračka nejen pro kočky, ale i pro psy. BOLT vydává laserový paprsek, který automaticky mění svůj směr a dráždí kočky ** k lovení dopadajícího červeného světélka**. Pro kočky i pro psy, kteří rádi pozorují světelné odrazy nebo stíny a mají touhu je ulovit, je to jedinečná hračka, která upoutá jejich pozornost na opravdu dlouhou dobu. BOLT podporuje zdravou aktivitu zábavným a poutavým způsobem. BOLT můžete používat jako automatickou hračku postavenou na podlaze nebo na stole. BOLT můžete vzít do ruky a si se svým mazlíčkem si užijí spoustu společné zábavy a legrace. Automatický časovač lze nastavit na 15 minut nepřetržité zábavy, časové omezení je zároveň bezpečné. Nastavitelné zrcadlo umožňuje upravit směr pohybu laserového paprsku. BOLT je hračka, která byla v roce 2009 oceněna v USA několika cenami.

Nevhodné hračky pro psy a kočky

Nevhodné jsou zejména takové hračky, které obsahují malé a snadno oddělitelné části - zde hrozí riziko, že je zvíře vdechne. V " lepším " případě dojde pouze k menším zažívacím potížím, v horším případě muže dojít až k zadušení zvířete! Nevhodné jsou také hračky, které připomínají předměty ve vašem domově - například boty, apod.

Vaši zvířecí miláčkové jsou jako děti, a proto si zaslouží být rozmazlováni a zasypáváni hračkami, které jim budou pomáhat v nastolení psychické pohody a duševního vývoje. Oplátkou Vám bude jejich stálá přízeň bez vedlejších úmyslů a opravdová vděčnost....

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6418 (magazin-chovatele.cz#9859)


Přidat komentář