Hotely pro psy Středočeský a Ústecký kraj

Pes je dozajista nejlepším přítelem člověka. Ví to každý správný chovatel psa. Nicméně jsou chvíle, kdy potřebujeme psa pohlídat, vyvenčit, jenže na koho se obrátit? Naštestí dnes fungují psí hotely.

Milujete nadevše vašeho domácího mazlíčka, nejlepšího přítele člověka – pejska, ale také vás současně trápí, že nemáte na něj více času? To je asi velký problém všech „pejskařů“, kteří jsou zároveň i zaměstnaní a tak nemohou psímu kamarádovi tolik nabídnout. Pejsek většinou pak strádá, je smutný, pokud je celý den doma, často i v bytě sám. Dost mu to sice následně každý správný chovatel vynahradí, ale i tak to není ono. Pejsek má rád společnost a pohyb, alespoň každý normální a běžný pes. To je nutné brát v patrnost, pokud si psa pořizujeme a když už ho máme, musíme se o něj postarat. Jistě vám to v mnohém vynahradí.

Hotel pro psy

Dovolená je sice velice pozitivní a lichotivé slovo, a znamená volno, chvíle pohody a nicnedělání, volný čas, většinou i opalování, party, zábava a tak dále. Jenže také než se na takovou dovolenou vypravíte, je potřeba zajistit vše potřebné, zvláště v tom případě, kdy máte psa. Dříve lidé řešili situaci tak, že obtelefonovali své známé a ptali se, kdo z nich by jim němou chlupatou tvářičku mohl pohlídat. Dnes už se naštěstí nikde nemusíte doprošovat, protože existují psí hotely, kde pejsek může strávit libovolně dlouhou dobu. Jak určíte především vy sami.

Služby hotelu pro psy

Psí hotel neznamená, že psi mají jednotlivé pokoje a mají na pokoji jak bar, tak telefon, televizi a dostupní Wi-fi, ale především se jedná o rozlehlé zahrady s oddělenými kotci a také zděné přístřešky pro psy. Něco jako velká psí zahrada, kde mohou pejsci dovádět, běhat, ale také mají pravidelné krmení, jak jsou zvyklí a chodí se s nimi na procházky. Když máte vy dovolenou, pak ji má i váš pejsek. Nebo by rozhodně měl mít. Proč tak svému hafánkovi, jediné milé osobě, která vás vždy ráda vítá, kdykoli přijdete z práce domů. Psí hotely nabízí širokospektrální služby v oblasti péče o psy.

Co v psím hotelu je možno žádat

Nejen klasické hlídání, krmení, venčení, ale i možná je péče o psa, například stříhání srsti, úprava celkového vzhledu, ale i případné vyšetření, pokud je nutné, nebo je podezření, že pejsek má nějaké potíže, které se musí léčit. Velkou výhodou psích hotelů oproti hlídání u vašich známých je to, že psí hotel si platíte, takže se nemusíte cítit nějak nepříjemně, že své známé zaměstnáváte pejskem, který může být mimo vaši přítomnost a v cizím prostředí nesvůj a může tak zničit řadu cenností a nadělat tak více škody, než by se mohlo prvně zdát.

Psí hotel psi milují

Lidé, kteří provozují psí hotely, jsou navíc milovníci psů, a proto si také vybrali tuto činnost. Rozhodně nikdo nebude podnikat v oblasti, která je nezajímá a je jim naprosto cizí, rozhodně se psů bát nebudou. Proto pokud psa svěříte do psího hotelu, máte výhodu, že o něj bude postaráno s největší péčí. Pracovníci v psích hotelech mají každého pejska jako svého a rádi si s nimi pohrají, počešou, a pomazlí, takže pejsek bude spokojen, i když s ním pár dnů nebudete a navíc se i tak na vás bude těšit. Rozhodně skvělá varianta pro dobrého pejskaře.

Aktivity s jinými psy

Když dáte pejska do psího hotelu, rozhodně to neznamená, že bude zavřen do kotce, jednou denně bude vyvenčen a dostane nažrat. Psům je zde věnována maximální pozornost a také se trénuje socializace psů v spím prostředí. Jsou psi, kterým společnost jiných nevadí, jsou zvyklí, jenže jsou i tací pejsci, kteří přítomnost jiných psů mohou vnímat jako útok do svého prostředí a tak si jej brání tím, že jsou útoční, až vrtkaví a jde z nich strach. Pracovníci však vědí, jak si s pejsky poradit, samozřejmě dbají vašeho doporučení, ale pokud je to možné, pak zkouší a učí pejska zvykat si na jiné.

I mnoho dalších služeb

Mimo provoz psího hotelu je možno využít pouze venčení psů. To je dost žádaná služba, protože ne vždy a za všech podmínek je majitel psa schopen svého psa vyvenčit. Přitom nepotřebuje nic jiného, ale protože zrovna nestíhá, žádá, aby jeho psí kamarád dostal pohyb, který potřebuje a také se proběhl. Zvláště pak ve městech jsou lidi zvyklí tuto službu objednávat. Venčení psů patří mezi oblíbení aktivity.

Psí školka

Další možností, jak služby pro psy využít je psí školka. Lidé si totiž pořídí psa, aniž znají správný postup, jak jen naučit návykům. A tak je tu od toho psí školka, která učí jak štěňátka, tak i dospělé psy návykům a povelům. Samozřejmě čím je pejsek mladší, tím se učí rychleji a lépe. Pokud tak nevíte, jak na výchovu a výcvik psa, raději se domluvte u odborníků, protože to je nejlepší způsob, jak svého hafana naučit k poslušnosti. Starší psi se špatně učí, celkově výuka je u nich složitější a dlouhodobější.

Máte fenku, která bude mít brzo štěňátka

Máte doma fenku? To je skvělé, protože fenky jsou obecně více společenské a přátelské, než psi (což však není jasné pravidlo a ani zákon), takže jsou perfektní k malým dětem, jsou přítulnější, nicméně obavy mohou nastat, pokud je vaše fenka v březí a brzo bude mít porod. Pokud jste to ještě nikdy neabsolvovali, pak můžete mít dost vážné obavy, ale to není důvod k tomu vyvolávat paniku, spíše se obrátit na profesionály z psího hotelu, kteří mají zkušenosti a rádi vám pomohou připravit vaši fenku na porod tak, aby vše zvládla snadno a bez potíží. Psí hotel a služby pro psy vždy spolupracují s veterináři a tak snad ani nic lepšího už nemůže být. Vaše fenka vám bude vděčná, pokud jí v tom nenecháte sami, a rozhodně vám milou a šetrnou péči oplatí mnohokrát.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6445 (magazin-chovatele.cz#9957)


Přidat komentář