Chovatelské potřeby - prodej

Mít tak doma alespoň část fauny z širokého světa, která by Vám zpříjemňovala každý den? Ovšem mít doma různá plemena psů či koček vyžaduje více než jen pelíšek. Co však takové akvárium, ve kterém se Vám budou prohánět více i méně známé rybky?

Ten, kdo má akvárium, Vám jistě potvrdí, že pohled na rybky se mu nikdy neomrzí. Takové akvárium poskytuje více uvolnění, klidu a pohody než kolikráte sledování sebezábavnějšího pořadu či romantického filmu. Svět pod vodní hladinou pro nás bude vždy určitou záhadou, kdy nám může nabídnout skutečné poklady flóry a fauny. Potápění však nepatří k Vašim koníčkům, či byste se doma chtěli těšit z alespoň malého kousku mořského světa? Akvárium Vám může nabídnout krásu a jedinečnost. Ve Vašem okolí však nemáte možnost si zakoupit akvarijní živočichy? Či jejich nabídka není taková, aby Vás zaujala? I tak se nemusíte vzdát svého snu.

Divoké odchyty akvarijních živočichů

Akvarijní rybky, které je možné spatřit v soukromých, ale i komerčních akváriích, mnohdy přímo pochází z divokých odchytů. Takový divoký odchyt vyžaduje více než jen odhodlání, chuť a vyznání se v podvodním světě. Ten, kdo se zabývá odchytem akvarijních rybek, musí disponovat nemalými zkušenostmi, orientací pod hladinou, ale také patřičným náčiním a vybavením. A samozřejmě zde je také detailní znalost rybek, zmapování, kde je možné rybky najít aj. V neposlední řadě je potřeba i financí. Příliš mnoho invence? Vezměte si však, že jedinec, který profesionálně odchytává akvarijní rybky, je nejen obchodníkem, ale také fanouškem podmořského světa. Pro něj je tato činnost zároveň koníčkem, který mu poskytuje vzrušení i klid. Jen si vezměte to, když se mu podaří chytnout vzácnou, překrásně zbarvenou rybku, nebo rybku, se kterou doposud neměl tu čest se seznámit. Svým způsobem je tak i objevitelem nového, neprozkoumaného světa. Světa, do kterého umožní nahlédnout i Vám, zřídíte-li si vlastní akvárium s akvarijními živočichy z divokých odchytů.

Místní odchovy akvarijních živočichů

Vedle rybek z divokých odchytů si však také můžete zakoupit akvarijní živočichy z místních odchovů. Odchov akvarijních živočichů není o nic jednodušší než divoký odchyt. Do jisté míry by se dalo i říci, že odchov vyžaduje více znalostí o akvarijních živočiších, a to především, jaké podmínky k přežití i množení potřebují, jak se rozmnožují apod. Některé ryby se množí snadno, jiné naopak potřebují řadu znalostí a zkušeností. Všechny rybky totiž nelze tzv. házet do jednoho pytle. Naopak mohou vyžadovat jiné podmínky. Stačí i malé opomenutí, a plánovaný odchov může být zmařen. Sami se s odchovem nemusíte trápit, pokud nevíte, jak na něj, a mohli byste očekávat jen nejistý výsledek. Bez problémů se Vám dostane akvarijních živočichů z místních odchovů, které nabízí profesionální firma. U ní máte jistotu, že vše proběhlo tak, jak mělo, a Vy máte zdravé akvarijní živočichy, které můžete bez obav umístit do Vašeho akvária.

Výběr ryb do Vašeho akvária

Obrátíte-li se na profesionály, kteří nabízí prodej akvarijních živočichů, pak můžete očekávat více než jen bohatou, rozmanitou nabídku ryb a dalších akvarijních živočichů. Jste-li v akvaristice začátečníky, pak byste také mohli udělat fatální chybu při výběru ryb. Velmi snadno byste totiž mohli zvolit ryby, které nejsou zrovna vhodné ke kombinování. Profesionální firma Vám může poradit, které ryby se do jednoho akvária hodí, a to tak, aby se akvarijní živočichové navzájem snášeli. Ti, kdo na tento fakt nepamatují, či jsou začátečníky, se také mohou dočkat toho, že některé rybky „uštvou“ jiné, nebo je dokonce sežerou aj. Není to však jen vzájemná snášenlivost, která by Vás měla zajímat. Je nutné také hledět na nároky jednotlivých ryb, na parametry vodního prostředí, teplotu vody aj. Jsou rybky, které jsou bez většího problému přizpůsobivé. Jedná se pak především o rybky, které pochází z místního odchovu, tj. jsou již přizpůsobené podmínkám panujícím v akváriu. Jinak je to však u rybek, které jsou z importu z divokého odchytu.

Jistota nákupu akvarijních živočichů

Při nákupu akvarijních živočichů je dobré dát přednost skutečným profesionálům, ne amatérům, byť by jejich nabídka byla také bohatá, a navíc za nízkou cenu. Zde je na místě se mít na pozoru. Za příliš nízkou cenou se totiž také může ukrývat nějaké velké „ale“. Může se velmi lehce stát, že se bude jednat o nespolehlivého chovatele, který nabízí rybky nemocné, které trápí nějaká infekce, parazit aj. Pokud byste si od takového chovatele koupili nějaké ryby, a přidali je do Vašeho akvária, můžete očekávat, že dojde k úhynu nejen těchto nových ryb, ale i Vašich stávajících. Rozhodně tak doporučujeme pro nákup akvarijních živočichů zvolit spolehlivého a solidního prodejce, chovatele. Takový chovatel si totiž v zájmu svém, ale i Vašem všímá, jak na tom jsou ryby a další akvarijní živočichové z hlediska zdravotního. Jste-li laiky, pak se můžete od nespolehlivého chovatele tzv. nechat opít rohlíkem. Spolehlivou, profesionální firmu však tato možnost vůbec nenapadne. Takové firmě jde o spokojenost zákazníka, reputaci, ale také o život akvarijních živočichů. Profesionální firma nebere rybky a další akvarijní živočichy, jen jako pouhé obchodní zboží, za které utrží peníze.

Možnosti přepravy akvarijních živočichů

Že se nedají akvarijní živočichové koupit přes internet? V dnešní době je možné vše. I zde je však třeba se mít na pozoru. Přeprava živého zboží je rozhodně o ničem jiném než přeprava neživého, například bot, hraček, nábytku aj., byť by se jednalo o zboží křehké. Je-li pro Vás nákup akvarijních živočichů v kamenné prodejně příliš komplikovaný, a to například z důvodu vzdálenosti, pak právě můžete využít spolehlivé, kurýrní přepravy. U profesionální firmy máte jistotu, že udělá vše pro to, aby k Vám akvarijní živočichové doputovali bez újmy na zdraví, a Vy se tak z nich mohli těšit ve Vašem akváriu. Akvarijní živočichy firma umístí do speciálního thermo-boxu, který je v zimním období vybavený výhřevným sáčkem, a to z promyšleného důvodu, aby bylo dosaženo udržení optimální teploty v boxu po celou dobu, co k Vám akvarijní živočichové budou putovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6410 (magazin-chovatele.cz#9827)


Přidat komentář