Andulky - tloustnutí a dieta

Andulka je jedním z nejoblíbenějších ptáčků v domácnostech po celém světě. Díky milé a hravé povaze ji kolikrát neodmítneme dobroty. Co však dělat, když vám andulka začne tloustnout?

Příčiny tloustnutí u andulek

Jestliže vaše andulka začala tloustnout, může to mít hned několik příčin:

Andulka a nedostatek pohybu

Máte-li vaší andulku neustále zavřenou v kleci, tak se nedivte, že začala tloustnout. Dopřejte jí trošku pohybu. Stačí alespoň 15 minut denně.

Andulky - špatná strava

Ptáci mají velmi rychlý metabolismus (a jak je to s metabolismem u vás?), to samé platí i u andulek, což znamená, že potřebují jíst často, ale po menších dávkách.

Deprese u andulek

Většina z nás si myslí, že deprese se objevuje jen u člověka, ale není tomu tak. I malá domácí zvířata mohou mít depresi. Proto i své andulce dávejte jednou za čas nové podněty.

Andulky a zdravotní problémy

Další z možností, proč vaše andulka tloustne, jsou zdravotní důvody. Jedním z nich je například problém se štítnou žlázou. Určitě nebude na škodu, když s papouškem navštívíte veterináře.

Prevence proti tloustnutí andulek

  • Každý den dopřávejte andulce vlákninu a to v podobě zeleniny a ovoce (hrášek, mrkev, jablko, ananas, broskev).
  • Vyhýbejte se krmení, které je slepeno cukrem či medem.
  • Pořiďte vašemu papouškovi jednou za čas novou hračku, ať už houpačku, balónek s rolničkou apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6400 (magazin-chovatele.cz#9435)


Přidat komentář