Výcvik Jacka Russella teriéra

Velice aktivním, hravým a přitom přátelským pejskem je plemeno Jack Russell teriér, které bylo vyšlechtěno v Anglii, ale velkou oblibu zaznamenává v Austrálii. V posledních letech prudce narostla obliba i u nás.

V posledních letech se u nás stalo velice oblíbené plemeno Jack Russell teriér. A důvody jsou jasné – jde o velice veselého, aktivního pejska, který vhodný k chovu i v bytě, což dovoluje jeho nízký vzrůst. Je možná zvláštní, že Jack Russell není výrazně oblíben ve své zemi původu –** v Anglii**, ale naopak na úplně opačném místě zeměkoule – v Austrálii. Původně byl určen jako lovecký pes k norování a lovení lišek. Dnes je spíše rozšířen jako pes domácí a pořizují si je jak rodiny, tak, a to velice často – jedinci, svobodní lidé, kteří většinou žijí sami. Je to možná tím, že je pejsek příliš aktivní a tak je dobrým společníkem a také díky svému malému vzrůstu, který znamená, že pes není náročný na přepravu stravu apod.

Popis Jacka Russella teriéra

Když hovoříme o nízkém** vzrůstu Jacka Russella**, je tím na mysli výška v kohoutku 25 – 30 centimetrů a váha okolo šesti kilogramů. Jedná se o plemeno krátkosrsté, s bílým zbarvením srsti, na které se vyskytují hnědé a černé fleky. Někteří jich mají více, další méně. Pokud si vyberete štěně, je dost možné, že časem se na bílém koblížku s jedním malým a téměř nepatrným flekem, objeví další a další. Zkrátka, že se pes vybarví jinak. Pokud vám na zbarvení srsti hodně záleží, zjistěte si oba rodiče. I když nedostanete přesnou odpověď na otázku, jak bude dospělý pes vypadat, budete mít alespoň jistou představu. Uší Jacka Russella jsou malé, krátké, špičaté a věčně nastražené. Ocas je také krátký, úměrný k tělu a většinou našponovaný. Díky svým znakům je plemeno nenáročné na údržbu, stačí dodržovat běžné hygienické návyky.

Povaha Jacka Russella teriéra

Plemeno Jack Russell teriér je velice aktivní a bystré. Často tak u pejska můžeme pozorovat různé vrtkavé pohyby a všímat si jeho rychlosti běhu, zvláště tehdy, když si jej k sobě zavoláme a v ruce budeme mít připravenou nějakou dobrotu pro našeho zvídavce. I přes svůj nízký vzrůst je pejsek hodně odvážný a jen tak se něčeho nezalekne. Je ideální společníkem pro mladého, svobodného člověka, který rád pěší turistiku a často tráví svůj volný čas na túrách. Nicméně jde o hravého psa, který se přátelský a perfektně se hodí k dětem. Máte-li pouze byt, je možné, že vám Jack Russell splní vše, co od svého psa očekáváte.

Výcvik, výchova Jacka Russella teriéra

U psa je vždy nutná výchova a to hned od štěněcího věku. Vzhledem k tomu, že je Jack Russell vnímavé a inteligentní plemeno, učí se snadno povelům. Jedinou nevýhodou tohoto psa lze spatřovat v jeho horlivé aktivitě, která nutí i svého pána věnovat více času tomuto roztomilému pejsku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6372 (magazin-chovatele.cz#9912)


Diskuze a zkušenosti

Matěj Hronek | 14.04.2013 10:44
Re: Výcvik Jacka Russella teriéra Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli by se da jack odnaucit bát se psů,protože vždy,když potkáme velkého psa začne mi utíkat a když ho mám na vodítku tak kvičet

Vanes | 10.06.2013 15:10
Re: Výcvik Jacka Russella teriéra Dobrý den,určitě to jde.Dejte si pejska na vodítko a jděte po městě a až potkáte velkého pejska tak se k němu pomalu přibližujte a držte svého pejska v náručí a pak ho pomalu polozte ale furt se ho dotykejte.Nejlepsí je na něj estě mluvit klidnym hlasem ... :-)

novak vl. | 27.07.2013 10:34
Re: Výcvik Jacka Russella teriéra Dobry den, mam doma 7 tydeni fenecku a problem navstava prez noc kdy nechce spat v pelisku ale dobyva se do postele at uz skrabanim na ni nebo hlasitym knouranim:-) Poradite mi prosim dekuji

Maruška | 19.08.2013 19:09
Re: Výcvik Jacka Russella teriéra Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se dá jack vycvičit i když mu je přes 1 rok. Máme ho z útulku a když se snažím ho něco naučit tak neposlouchá a pokud na něj zvýším hlas tak se bojí stáhne ocásek a počůrá se strachy. Tak nevím jak na to abych ho naučila pár věcí třeba to abych ho mohla pustit bez vodítka. Děkuji za odpověď

Jířa | 21.08.2013 14:16
Re: Výcvik Jacka Russella teriéra Dobrý den, máme 10 měsíčního pejska z útulu, na cizí psi vrčí, útočí, zvýším-li na něj hlas, tak se počůrá strachy,je nejistý, zaútočil i na manžela (hladil ho), dnes se ho bojí a vyhýbá se mu, včera ležel vedle mě na sedačce, hladila jsem ho a také na mě vyjel a kousl mě. Prosím poraďte jak na něho? Děkuji

valka | 18.10.2013 18:27
Re: Výcvik Jacka Russella teriéra dobrý den máme psa kterému jsou 2 roky nechce poslouchat kdyz ho pohladím tak začne vrčet a nechce poslouchat prosím poradte co mám dělat

Jakub Motyčka | 02.01.2014 17:57
Re: Výcvik Jacka Russella teriéra Dobrý den, mám tříletou fenku Jacka Russella. Při procházce štěká a tahá za vodítko. Pomůže mu ohlávka? Jakub M.

Nikola | 22.12.2014 12:41
Re: Výcvik Jacka Russella teriéra Dobrý den, ja mam fenku ktery je 3 roky a nechce poslouchat, nemyslite ze je to uz pozde?? predem diky za odpoved...

Věra Hášová, Žatec | 18.01.2015 23:44
Re: Výcvik Jacka Russella teriéra Máme 3 měsíční štěně Parson Russer Teriera, jak ho naučit, aby poslouchal. Počúrává se v bytě a má strach venku na voditku, Vrčí a někdy i štěká jak na lidi, tak na psy. Děkuji za odpověď.


Přidat komentář