Vodítka pro psy - druhy

Vodítek je na trhu celá řada. Nejvhodnější vodítko je nutné vybírat podle různých parametrů od velkosti psa až po účel, ke kterému má vodítko sloužit. Většinou každý také přihlíží k tomu, jak vodítko vypadá.

Správný výběr vodítka pro psa

Samozřejmě, výběr je vždy podmíněný velikostí psa. Pro čivavu vám bude stačit jen malé, lehké vodítko, pro dogu vodítko robustní a vyrobené na tah. Což samozřejmě neznamená, že by pes měl za vodítko tahat nebo dokonce táhnout vás. Vodítko má být vždy volné. Jeho síla by měla být využita pouze, když se pes lekne. Jinak by pes i na vodítku měl kráčet vedle vás v klidu, bez tahání a škubání.

Chcete kvalitu? Osobitý přístup? Možnost si sami navrhnout Váš výrobek? Nebo si chcete vybrat z nabídky, která je navíc i cenově dostupná?

Odborník si zakládá na kvalitě, pečlivosti a vzájemné spokojenosti. Již 15 rokem se věnuje výrobě vodítek, obojků, postrojů, zadržovacích systému do auta, ale i náhubků z kvalitního materiálu, které také patří k základní výbavě každého psího chovatele. Produkty své práce dodává do firem a obchodů. Zhotovuje taktéž zákazníkům výrobky na míru dle jejich návrhů. Vzhledem k faktu, že pan Bartoš své výrobky zhotovuje z velmi kvalitní kůže, rozvijí v současnosti svou nabídku o exkluzivní opasky vyrobené z hovězí kůže, obaly na notebooky, podložky pod myš, také peněženky a kabelky, které se hodí nejen k chovatelům, ale i lidem, kteří si zakládají na pečlivosti, kvalitě a elegantním stylu.

Vodítko pro základní výcvik

Již malé štěně by mělo projít základním výcvikem. K tomu samozřejmě patří chůze na vodítku. Vodítko pro výcvik by nemělo být svinovací. To štěně i dospělého psa láká k tahání a ke hře. K výcviku určené vodítko by mělo být krátké a pevné. Pes tak velmi rychle pozná, co se po něm chce.

Délka vodítka

Tu je nutné volit podle toho, kam se psem jdete. Do města nebo k veterináři je lépe vzít krátké vodítko a na procházku či výlet vodítko dlouhé nebo svinovací. Pevná vodítka je možné použít i pro dva psy nebo vodítko do města přepůlit a spojit, tím získáte pevné a krátké vodítko a tam, kde pes může jít volněji, vodítko jednoduše rozepnete.

Druhy vodítek podle materiálu

Na trhu je nepřeberné množství vodítek. Najdete vodítka kožená, látková, šňůrová, pletená, zdobená kamínky, vyšívaná, potištěná a samonavíjecí. K těmto druhům vodítek patří i stopovací a výstavní vodítka.

Stopovací

Jsou nejdelší ze všech vodítek. Většinou jde o popruh, který může být dlouhý od 5 do 15 metrů. Někdy i více. Jak napovídá název, používají se ke stopování, ale také k venčení psů, v místech, kde není možné nechat psa na volno.

Výstavní vodítka

Tato vodítka mají opravdu jen jediný účel a to předvést co nejlépe psa. Vodítko by mělo se psem splývat. Nesmí působit rušivě. Mělo by být tenké, ale pevné.

Chovateli neoblíbenější produkty

Kožená vodítka

Lanová vodítka

Popruhová vodítka

Kožené obojky

Popruhové obojky

Kožené postroje

Popruhové postroje

Kožené náhubky

Popruhové náhubky

Zádržné systémy do auta

Kožené opasky a další

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6367 (magazin-chovatele.cz#9903)


Přidat komentář