Úprava psů a psí hotel Frýdek-Místek

Nemáte tolik zkušeností, odvahy, odhodlání aj., abyste se sami pustili do ostříhání Vašeho pejska? Ostatně, toho ani nebude třeba, obrátíte-li se na některý z profesionálních psích salónů. A tak nejen my dvounožci se můžeme pyšnit dokonalým střihem.

I pejsci mohou být upravení. Bude na ně vskutku radost pohledět. Naopak pohled na „zarostlého“ pejska, navíc se zašmodrchanou srstí, se stopy bláta a jiné špíny, není zrovna moc veselý. I pro samotného psa není jeho případný zanedbaný stav nijak příjemnou záležitostí. A tak, pořídíte-li si psa, jedno jakého plemene, nezapomeňte také na patřičnou péči, kterou vyžaduje a svým způsobem i očekává.

Úprava psů a psí hotel Frýdek-Místek

Profesionální úpravu psů veškerých plemen včetně kříženců nabízí SALON PRO PEJSKY, který se nachází na adrese Nová Ves 141, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí. V nabídce služeb najdete například stříhání a trimování, koupání a vysoušení, vyčesání srsti dlouhosrstých plemen, stříhání drápků, čištění uší, ošetření análních žlázek aj., více na http://www.alarmbeskyd.com/. Kromě služeb salonu můžete také využít HOTEL PRO PEJSKY, který nabízí celoroční ubytování, a to ve venkovních kotcích, či ve vytápěných kotcích v budově pro psy středních a menších plemen. V neposlední řadě je zde chovatelská stanice středního knírače pepř a sůl.

Vaši poptávku, ať už týkající se úpravy pejsků, nebo ubytování či chovatelské stanice, můžete směřovat na paní Lenku Fajkusovou.

tel.: +420 603 962 872

e-mail: lenka.fajkusova@alarmbeskyd.com

**
**

Úprava srsti psů všech plemen

Každý pejsek, respektive plemeno vyžaduje specifickou péči, nejen stravu a pohyb. Jak dlouhosrstý, tak hladkosrstý, hrubosrstý aj. pejsek potřebuje, aby byla jeho srst upravená, čistá, vyčesaná. A nejde jenom o stránku estetickou, ale také zdravotní. Zanedbaná srst se může velmi záhy promítnout i do zdravotního stavu pejska. Ať už je Váš důvod pořízení pejska jakýkoli, pak z Vaší strany nestačí jen mazlení, podávání jídla a pití a chození ven na procházky. Ostatně, i my lidé potřebujeme více pro uspokojení základních potřeb. Jak správně o pejska pečovat, se můžete dočíst v odborné literatuře, časopisech, ale také Vám mohou poradit ve vybraném psím salónu, kam můžete s pejskem zajít za účelem jeho ostříhání, trimování, vykoupání, vyčesání aj.

 

Délka srsti podle ročního období

Pokud bychom opět začali u nás dvounožců, pak si někteří z nás nechávají vlasy dorůstat, jiní zase preferují polodlouhý, či krátký účes. Je však prakticky jedno, zda jsme se rozhodli pro vlasy super krátké, nebo naopak super dlouhé. Ve všech případech je naše volba podepřena efektním střihem, který rámuje naši tvář. A to v podstatě platí i pro pejsky, i když u nich je to přeci jen o něčem jiném. Pro každé plemeno je totiž charakteristická nejen jiná srst, co do jemnosti, ale také co do délky a střihu, jako takového. Každý pejsek, který je podle žádaných „parametrů“ ostříhán, či trimován, doslova a do písmene prokoukne a je takřka k nepoznání od pejska, kterému není na jeho srst téměř celý rok sáhnuto. To, že necháváte pejskovi delší srst na zimu je jedna věc. Jiná věc však je, pokud není jeho srst upravena ani na jaře, či v létě.

Úprava srsti – stříhání, trimování v psím salónu

A výmluvou typu, že je Váš pejsek bojácný, či naopak divoký, až agresivní, jen se k němu přiblížíte s nůžkami, moc asi neuspějete. Již v úvodu jsme zmínili, že není vůbec nutné se do úpravy pejsků pouštět sami. Navštívíte-li některý z profesionálních psích salónů, pak ušetříte nervy sobě, ale i samotnému pejskovi, ušetříte si i čas aj.

PředPo

Úprava srsti nejen podle standardu příslušného plemene

Opět jsme u jedinečnosti pejsků, kdy každé plemeno vyžaduje „to své“. V případě ostříhání a celkové úpravy, můžete nechat pejska upravit podle oficiálního standardu toho kterého plemene. Ovšem nemusíte zůstat jen „u tabulek“. V psím salónu se také můžete domluvit na úpravě pejska podle Vašeho požadavku, individuálního přání. Povětšinou se ostříhání a úprava dle standardu dělá před výstavou, soutěžemi apod.

Příprava psů na výstavy

A když jsme se již „dotkli“ výstav, tak u nich na chvíli setrváme. Mohli jste si pořídit pejska jen tak pro radost, nebo také pro radost a případnou účast na výstavách, soutěžích. Váš záměr však mohl být i čistě profesionální, tj. pořízení výstavních pejsků. Plánujete-li se svým pejskem vyrazit na výstavu, pak chcete bezpochyby „ze sebe vydat“ maximum a být v každém ohledu připraveni. I tuto službu v podobě přípravy psů na výstavy, můžete poptávat u specializovaných psích salónů. Kromě samotné úpravy si můžete také v salónu zakoupit kosmetiku, která je přímo vyvinutá pro výstavní úpravy.

Hotel pro psy

U úpravy pejsků bychom mohli ještě setrvat delší čas. Pomalu však přejdeme k neméně poptávané službě, která se týká nabídky ubytování. Pokud máte psího mazlíčka, nebo uvažujete o jeho pořízení, pak zcela jistě přijde čas, kdy budete řešit jeho pohlídání po dobu Vaší nepřítomnosti. Může se jednat jak o Vaši každodenní nepřítomnost, když jste v práci, nebo nárazovou nepřítomnost, když jedete na služební cestu, dovolenou apod. Nabízí se řešení v podobě sousedů, Vašich známých apod. Ovšem, ne každý může být nadšený z představy, že by se jeden, či více dnů staral o cizího pejska, nebo ani nemůže, protože je také pracovně vytížený. Nemusíte nijak složitě vymýšlet náhradní řešení, máte-li v blízkosti Vašeho bydliště hotel pro psy. Takový hotel může nabízet i celoroční ubytování, ne jen o jarních a letních měsících.

Individuální požadavky hotelu pro psy

Jednotlivé hotely pro pejsky se pak liší nejen cenou, ale také možnostmi, o jaké pejsky se mohou postarat, o kolik pejsků atd. Určitě si dopředu zjistěte, jak je to s krmením, venčením, ale také samotným ubytováním. Jsou hotely, které mají možnost mít pejsky jen venku. Najdete však i hotely, které poskytují také ubytování ve vytápěných kotcích v budově. A pak je tu samozřejmě také zkušenost a přístup personálu. Jistě Vám nebude jedno, kdo se o Vašeho štěkajícího miláčka bude starat po dobu, co Vy budete pryč. Můžete se s Vámi vybraným hotelem domluvit, že se dopředu podíváte, kde bude Váš pejsek ubytovaný, a až na základě toho, co uvidíte „na vlastní oči“, se rozhodnete.

Chovatelská stanice

Rádi byste si pořídili pejska, ale nepatříte zrovna k typu, kterému je jedno, jakého? Pejska si jen těžko pořídíte v takovém zverimexu apod. Možnost zakoupení je například přes inzerci. Kde však pejsky, štěňátka můžete také zakoupit, dopředu si objednat? Takovou možnost máte přímo v chovatelských stanicích, které se specializují na určité plemeno. Máte-li pak záměr jezdit s Vaším pejskem po výstavách, soutěžích, pak se chovatelské stanice jeví jako nejvhodnější řešení pro pořízení pejska. Chovatelská stanice klade mimo jiné důraz na maximální péči o pejsky, včetně odčervení, patřičného očkování aj. Kromě toho se Vám dostane praktických rad a tipů, jak o pejska pečovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6393 (magazin-chovatele.cz#9954)


Přidat komentář