Stříhání, trimování psů Žďár nad Sázavou

Každý, kdo si pořizuje pejska, může mít jiný důvod. Někomu je smutno, cítí se osamělý. Jiný by rád trávil více času venku, ale je mu hloupé jen tak sám bloumat v přírodě aj. Ovšem i samotný pejsek od nás něco očekává, kromě lásky a hlazení.

 

Tak, jako my lidé o sebe pečujeme, i pejsci vyžadují patřičnou starostlivost ohledně hygieny, ale nejen jí. Sami si však například srst jen těžko rozčešou, o ostříhání drápků, či vyčištění zubního kamene ani nemluvě. Od Vás jako od páníčků je očekáváno, že je budete nejen venčit, dávat jim jídlo, hladit, ale také se náležitě starat. Sami se však do stříhání drápků, trimování, či čištění análních žlázek aj. pouštět nemusíte. Vašeho štěkajícího miláčka můžete bez obav svěřit do profesionálních a zkušených rukou.

 

Rozčesávání psů

Čím hustší a delší srst, tím více práce Vás čeká. Nechat pejska jen tak bez pravidelného rozčesání se může dříve nebo později vymstít v zacuchané srsti. Ta však může udělat více neplechy, než jen samotné zacuchání. Pro snadné rozčesání je vhodné si pořídit kvalitní kartáč, či hřeben, ale také kosmetiku. V obou případech můžete dostat odborné rady ve specializovaném salónu. Nemáte-li zkušenosti s rozčesáváním pejsků, pak určitě navštivte vybraný psí salón, kde Vám pejska nejen vyčešou, ale také vykoupou, vyfénují a poradí Vám, jak o něj co nejlépe pečovat.

Koupání psů

Možná si říkáte, proč dát pejska koupat do psího salónu, proč platit za něco, co můžete udělat sami. To sice ano, ovšem koupání pejska nemusí být zábavou, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jistě byste nebyli nadšeni z koupelny, kde byste museli následně uklízet nemalé stopy po „divokém zápasu“ s pejskem. A pokud by Vám pak mokrý pejsek proklouzl mezi dveřmi, pak netřeba dodávat, že se bude snažit co nejrychleji usušit, kdy bude s sebou otřepávat, třít se o koberce, pohovku apod. Pořád tedy chcete pejska koupat doma? Nemusíte samozřejmě každé kopání absolvovat v psím salónu, ale jistě si zasloužíte ten luxus mít nedotčenou koupelnu jednou za čas. Navíc i Vaše nervy zůstanou ušetřeny. A to již jistě stojí za to.

Koupání spojené s fénováním

Rozhodnete-li se pro vykoupání pejska v salónu, pak nemusíte mít ani obavy, že by šel pejsek domů s mokrou srstí. Součástí koupání je také vyfénování srsti. Až budete opouštět salón se svým štěkajícím kamarádem, bude doslova zářit čistotou. I jeho srst zaznamená výraznou změnu, kdy bude lesklejší, pěkně upravená, vyčesaná. Proces koupání, čištění oušek, očí, fénování aj., zabere nějaký ten čas. Bude záležet čistě na Vás, zda si během této doby například začtete do časopisu, knihy, nebo necháte pejska v salónu a zatím si vyřídíte, co potřebujete. Vše je o domluvě a možnostech psího salonu.

Trimování psů

Pro jaké plemeno psa jste se rozhodli? Pořídili jste si například knírače, jezevčíka, skotského teriéra, opičího pinče, amerického kokršpaněla, foxteriéra? Pak v tom případě Vás, respektive Vašeho mazlíčka, bude čekat trimování. Co je trimování? Jedná se o odstraňování krycí srsti, která je odumřelá. Díky odstranění této srsti dojde k uvolnění místa pro novou srst. Trimování navíc zlepšuje kvalitu srsti, podporuje růst srsti. Uvidíte-li poprvé trimování, pak možná nabudete dojmu, že se jedná o drastický zákrok, protože můžete vnímat trimování jako násilné vyškubávání srsti. Trimování však pro samotného pejska není nijak bolestivou procedurou. K trimování se v psích salonech používají trimovací nože, nebo se také setkáte s trimováním, kdy se využívají pouze prsty. Je-li Váš pejsek živější, anebo nechcete riskovat, že bude tzv. oškubaný, pak s ním určitě zavítejte do psího salónu. Tam se mu dostane náležité, profesionální péče.

Stříhání drápků

Ten, kdo má malé děti, tak nám dá jistě zapravdu v tom, že ostříhat jim nehty bývá mnohdy značně obtížné. Někdo to pak praktikuje tak, že počká, až batole, malé dítě usne, a pak jde „na věc“. Pejsky je pak v mnohých stránkách možno přirovnat k malým dětem. Jen jim zkuste „jen tak“ sáhnout na drápky, respektive se pustit do jejich stříhání. Pokud nemáte vyloženě klidné plemeno, pak se Vám to ani nemusí povést. Skončit s poškrábanýma rukama, či dokonce s pokousáním, nemusíte. Můžete využít zkušeností v psím salónu, kde již vědí, jak rychle, efektivně a zároveň bezpečně drápky ostříhat.

Čištění análních žlázek

Jistě pro Vás nebude nová informace, kdy pejsci označují svoje teritorium tzv. značkováním. K tomu jim slouží pachové žlázky, neboli anální žlázky, které se nachází pod jejich ocáskem po stranách konečníku. Sekret je poměrně páchnoucí. V případě, že nejsou žlázky vyprazdňovány, postupně se naplní a pejsek se nemusí cítit v pohodě. Můžete zpozorovat, že se olizuje, okusuje v oblasti konečníku. Čištění análních žlázek je důležité z preventivního hlediska, aby nedošlo ke vzniku zánětu. Do čištění análních žlázek se můžete pustit sami, ale je třeba přesně vědět, jak to provést, abyste spíše pejskovi neublížili, než pomohli. Mnohem jistější je, necháte-li anální žlázky vyčistit odborně v psím salónu.

Čištění zubního kamene

Nejen u nás dospělých dochází k tvorbě zubního plaku a následného** zubního kamene**. Také pejsci nezůstanou ušetřeni od vzniku zubního kamene. Na rozdíl od nás „dvounožců“ však přeci jen je jeho výskyt v menší míře. To však neznamená, že bychom měli nechat vzniklou situaci jen tak bez povšimnutí. V rámci odstraňování zubního kamene se můžete setkat hned s několika metodami. Jedno z nich je čištění zubního kamene za pomoci škrabky z chirurgické oceli. I když se jedná o mechanické čištění, je prováděno ohleduplně vzhledem ke „klientovi“ a nevyžaduje použití narkózy, jako například ultrazvukové čištění.

Prevence zubního kamene

Nechali jste Vašemu pejskovi odborně vyčistit chrup od zubního kamene, nebo o tom uvažujete? V každém případě je dobré tzv. neusnout na vavřínech, ale také dbát na prevenci. Ta může termín Vaši příští návštěvy značně oddálit. Pořiďte pejskovi speciální dentální hračky, či dentální tyčinky určené ke žvýkání. Také se snažte pejskovi čistit chrup kartáčkem psím i určenou zubní pastou. A samozřejmě je tu volba vhodného krmiva, které by nemělo zbytečně obsahovat cukr aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6392 (magazin-chovatele.cz#9953)


Přidat komentář