Stříhání psů - Praha

Proč nedopřát čtyřnohým mazlíčkům péči v podobě kvalitního střihu. Však i my sami navštívíme holiče, kadeřníka. Pak se cítíme dobře na duši i po těle. Pustit se do ostříhání pejska můžete i sami, ale výsledek nejspíš nebude takový jako od profesionála.

Vizitkou nás lidí je upravený vzhled, umyté vlasy, čisté oblečení, čisté neokopané boty, stylové doplňky. Vizitkou je také naše vlastní chování. A pokud máme čtyřnohého mazlíčka, pak i jeho upravený vzhled o nás „něco“ vypovídá.

A když jsme již u těch vizitek, tak vizitkou střihače psů je dokonalý sestřih. Sestřih by měl být pro daného pejska nejen účelný, ale také by ho měl dotvářet a slušet mu.

Informace, které budou zajímat psí salon

Pomineme-li kvalitu a cenu služeb, tak jednotlivé psí salony se budou lišit ve výčtu poskytovaných služeb, a také v tom, na jaká psí plemena se specializují.

Ať už objednáte Vašeho pejska do psího salonu telefonicky, e-mailem nebo osobně, počítejte s tím, že se Vás zeptají na určité informace týkající se pejska.

Především je bude zajímat, jaké rasy pejsek je – zda byl pejsek již někdy stříhán – v případě, že byl stříhán, tak kdy naposledy – jak byste si představovali ostříhat pejska – v jakém stavu nyní pejsek má srst, zda je plně udržovaná, či částečně zacuchaná, plně zacuchaná – zda budete chtít pejska jen ostříhat, nebo si přejete kompletní úpravu, a to včetně koupání, vyčištění uší, zkrácení drápků aj. – zda netrápí pejska nyní nějaká nemoc.

Stříhání a kompletní úprava pejska

Záleží zcela na Vás, zda využijete služeb psího salonu v podobě separátního ostříhání nebo v podobě kompletní úpravy. Kompletní úprava zahrnuje i vykoupání, vyfénování. Ke kompletní úpravě patří i vyčištění uší, zkrácení drápků aj.

Rozčesání, vykoupání, vyfénování a ostříhání

Rozhodli jste se, že pejska necháte, jak rozčesat, vykoupat, vyfénovat, tak ostříhat v jednom? Pak Vás možná bude zajímat, jak taková péče bude probíhat.

Důležitost rozčesání srsti

Pro rozčesání srsti pejska se používá kartáč i hřeben. Kartáč však kolikráte sám o sobě nestačí, protože se s ním nedostanete až ke kůži. Takže tam by byla srst nerozčesaná a snadno by se na daném místě vytvořily zcuchaniny. Po rozčesání srsti, Vám pejska vykartáčují. Možná Vás napadá, proč takové cavyky s rozčesáním, když bude pejsek stejně koupán. Ovšem, pokud by bylo rozčesání srsti podceněno, pak vykoupání nebude v takové kvalitě, jako když je srst dokonale rozčesána.

Vykoupání za použití kvalitní kosmetiky

A dostáváme se k vykoupání pejska. Zde je důležité, aby byla volena kvalitní kosmetika. Tak, jako my si kupujeme kvalitní vlasovou kosmetiku, tak i pejskům bychom měli dopřát patřičnou kvalitu. Levné šampony moc nejsou na místě. Určitě se v salonu informujte, klidně i dopředu při samotném objednání, jakou kosmetiku používají. A poté si můžete třeba na internetu přečíst složení a recenze na danou kosmetiku.

Jemné osušení a vyfoukání

Po vykoupání následuje osušení, a to napřed jemným prosušením ručníkem. A opět způsob sušení můžeme přirovnat k našemu, když skončíme s umytím vlasů. Tak, jako pro naše vlasy není dobré, když je mokré drhneme ručníkem, tak ani pro psí srst není tento způsob zrovna nejlepší. Takže srst jen jemně v salonu vymačkají do ručníku. Po jemném prosušení, následuje vyfénování srsti pejska, ovšem ne horkým vzduchem.

Stříhání psa

A závěrečným krokem kompletní péče je samotné** ostříhání psa**. Dopředu sdělíte v salonu Vaši představu o střihu. Nejste-li si jisti vhodností Vámi vybraného střihu, určitě využijte zkušeností střihače, pro kterého je stříhání psů doslova denním chlebem.

Stříhání psa bez kompletní péče

V psím salonu však můžete využít i samotného ostříhání, tj. bez předchozího vyčesání, vykoupání, vyfénování. V případě, že budete chtít samotné ostříhání, pak je zapotřebí mít pejska patřičně připraveného.

Pejsek musí být především pečlivě vykoupaný, vysušený a do salonu by měl přijít naprosto čistý. Nejlepší tedy bude, když po vykoupání, vysušení, přijedete v autě.

Pokud by střihač naznal, že pejsek je znečištěný, nevykoupaný, či má zablácené tlapky apod., můžete s největší pravděpodobností počítat s tím, že Vám pejska neostříhají a přeobjednají Vás na jiný termín. Což bude nepříjemné jak pro Vás, tak pro samotný salon. Vy budete muset čekat třeba další den, dva. A salon bude mít „díky Vám“ proluku.

Vaše přítomnost při samotném stříhání psa

Záleží na povaze každého psa, a také na Vašem přání, zda bude zapotřebí, či budete chtít, abyste byli přítomni při samotném stříhání. Jsou pejsci, kteří jsou „vyjukaní“ z neznámého prostředí, vrčícího strojku aj., a tak je přítomnost jejich páníčka více než žádoucí. Pak jsou však pejsci, kteří se naopak cítí lépe, když jsou při stříhání bez svého páníčka.

Každopádně, Vy můžete být v tzv. předsálí, salónku, kde si můžete dát například kávu, přečíst oblíbený časopis apod. A kdyby byla žádoucí Vaše přítomnost, tak by Vás střihač přivolal.

Pejsci, kteří se nestříhají

V případě, že by byl Váš pejsek nemocný, nebo háral, či byl nadmíru agresivní, tak počítejte s tím, že Vám ho s největší pravděpodobností v psím salonu neostříhají.

Nutnost opětovného ostříhání pejska

Tak, jako nám rostou vlasy a chodíme v určitých intervalech na úpravu, střih, tak i srst pejskům dorůstá. S pejskem je dobré chodit do psího salonu pravidelně, povětšinou jednou za dva měsíce. Čím delší proluka by byla od posledního ostříhání, tím musíte počítat s delší dobou, nutnou na ostříhání, což se také odrazí v konečné ceně, kterou zaplatíte.

Profesionální náčiní na stříhání psů

Co dělá kvalitní střih střihem? Není to jen pravidelná a důkladná péče o pejska v mezidobí, než navštívíte salon. Aby se mohl pejsek pyšnit kvalitním střihem, je zapotřebí zkušenost ve stříhání a preciznost. Samotný střih a zkušenosti jsou jednou částí. Sotva by v salonu docílili preciznosti a kvality, kdyby neměli patřičné náčiní.

Pro stříhání psů se používají kvalitní stříhací strojky – konturovací stříhací strojky s výměnnými noži. Některý nůž je určený pro krátký sestřih, jiný pro delší. Na výběr jsou i nože tzv. vyholovací.

Jsou strojky, které jsou určené pro profesionální použití do salonu, pro veterináře, pro domácí použití.

V psích salonech používají kromě kvalitních střihacích strojků také speciální stůl pro úpravu srsti. Při ostříhání neklidného pejska se používá i úvazná hrazda, která nejen zajišťuje patřičný pocit bezpečí a stability pejskovi, ale také urychluje a usnadňuje práci samotnému střihači.

Ať už Vám dělá společnost Jorkšírský teriér, Pudl, Maltézáček, Šitzu, Bišonek, Bernardýn, nebo kříženec aj., každý z nich si zaslouží nejen Vaši lásku, ale také kvalitní péči. Tu jim můžete dopřát v profesionálním psím salonu. Zatímco o Vašeho pejska se budou starat zkušené a pečlivé ruce, Vy si můžete dopřát relaxační chvilku. Váš pejsek nechá v salonu část své srsti, Vy zase část nahromaděného stresu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6346 (magazin-chovatele.cz#9835)


Diskuze a zkušenosti

Marcela | 06.02.2013 19:53
Re: Stříhání psů - Praha Dobrý den sháním kadeřnický salon pro naši fenečku.je to kříženec bišonka a maltézáčka Nejlépe někde poblíž Prahy 6 Je to opradu nutné,protože nejde rozčesat.Její srst vypadá jako kdyby měla dredy.Nejvíc mezi nožičkama a ouška.Díky moc Marcela


Přidat komentář