Staroanglický ovčák

Všechny odstíny šedé, prošedivělé nebo modré. Trup a pánevní končetiny jsou plné barvy s bílými ponožkami nebo bez nich, bílým skvrnám v jednobarevné části srsti se nedává přednost.

Popis pejska

Staroanglický ovčák je velmi přátelské, nekonfliktní, chytré psí plemeno, které se dá poměrně snadno vycvičit. Dobře vychází s dětmi i s ostatními domácími mazlíčky.

 • Velikost

  Psi měří v průměru 61 centimetrů a více. Feny 56 centimetrů a více.

 • Srst

  Bohatá, dobré hrubé textury, není rovná, ale chundelatá a bez kadeření. Podsada je velmi hustá a nepropouští vodu.

 • Barva srsti

  Všechny odstíny šedé, prošedivělé nebo modré. Trup a pánevní končetiny jsou plné barvy s bílými ponožkami nebo bez nich, bílým skvrnám v jednobarevné části srsti se nedává přednost. Hlava, krk, hrudní končetiny a spodní strana břicha musí být bílá nebo bez znaků. Veškeré odstíny hnědé jsou nežádoucí.

Tělesné proporce

 • Hlava:

  Hlava je proporční vzhledem k tělu, mozkovna je prostorná, téměř ve tvaru krychle, nad očima dostatečně klenutá, stop je patrný.

 • Nos:

  Čenichová partie je silná, hranatá, nos je velký a černý, se širokými nozdrami.

 • Oči:

  Oči má staroanglický ovčák posazené daleko od sebe, tmavé nebo tzv. wall eyes, přípustné jsou i oči modré barvy. Světlé oči jsou nežádoucí.

 • Uši:

  Malé a ploše nesené po stranách hlavy.

 • Tělo:

  Tělo staroanglického ovčáka je spíše kratší, kompaktní, s dobře klenutými žebry a hlubokým, prostorným hrudníkem.

 • Končetiny:

  Hrudní končetiny jsou dokonale rovné, silné kosti, lokty přiléhají k tělu.

 • Tlapy:

  Malé, okrouhlé a pevné, s dobře klenutými prsty, polštářky jsou silné a tvrdé. Paspárky se odstraňují.

 • Ocas:

  Obvykle se úplně kupíruje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6328 (magazin-chovatele.cz#8778)


Přidat komentář