Psí školka - Praha

Pořídili jste si domů malé roztomilé štěňátko, které však rozkouše a zničí vše, co mu přijde pod zuby? Nezoufejte, protože pro vás máme řešení. Přihlaste svého mazlíčka do psí školky.

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Ti z Vás, kteří pejska skutečně vlastní, jistě dají tomuto pořekadlu za pravdu. Už si jistě nedovede představit život bez Vašeho psího kamaráda, kterého berete jako člena rodiny. A aby taky ano. Pes je přece Vaší součástí, část Vašeho života stráví po Vašem boku, naslouchá Vám, umí Vás potěšit a dělá Vám společnost kdykoliv to potřebujete.

Proto Vám velmi záleží na tom, aby se Váš rodinný mazlíček měl u Vás jako v bavlnce a aby mu nic nechybělo. Jistě že nejlepší a nejkrásnější chvilky jsou pro Vašeho pejska ty, kdy si s ním hrajete a nic po něm nechcete a nevyžadujete. Ale je velice důležité, aby měl i základní vychování a slyšel na alespoň základní povely, neboť potom je s Vaším pejskem hned všechno jednodušší a veselejší. Pořídili jste si zrovna domů malé štěňátko a nevíte jak ho zabavit, protože hračky, které jste mu připravili ho nezajímají? Kouše, na co doma přijde a zničil Vám tím doma spoustu věcí? Že neslyší na zavolání ani na povel fuj? Zvažujete, že mu budete muset dát nové jméno, protože na to svoje absolutně neslyší? Není schopný jít v klidu pomalou chůzí na vodítku a pořád tahá a někam spěchá? Nebo nemáte v okolí žádné psí kamarády, se kterými by si Váš pejsek mohl pohrát? V takovém případě je na místě uvažovat o umístění Vašeho štěňátka do psí školky.

Psí hotel Praha

Psí hotel v Praze je skvělým řešením pro majitelé pejsků, kteří z jakýchkoliv časových důvodů potřebují na nějakou dobu pro svého čtyřnohého mazlíčka hlídání. Psí hotel je k dispozici po celý rok, každý den v týdnu. V tomto hotelu nejsou pejsci zavření v kotcích, ale naopak je jim věnována maximální pozornost a péče. Menší pejsci a štěňátka mohou být v domě, ale pro všechny rasy a věkové kategorie psů je k dispozici oplocená zahrada pro různé aktivity a volnost pejsků. Za nepříznivého počasí se mohou schovat i do zateplených kotců.

Venčení psů Praha

Jste celý den v zaměstnání nebo jinak časově vytížení a nemáte čas pejska venčit či mu věnovat pozornost jakou by jste chtěli? Doporučujeme využít službu venčení psů psího hotelu. Pejsek je nejen venčený, ale také nakrmený, vydováděný a tato služba zahrnuje i možnost návštěvy veterináře či salonu pro pejsky. Nejen majitelé pejsků, ale i koček tuto službu můžou také využít.

Psí školka Praha

Pokud skutečně berete psa jako člena své rodiny, určitě nepatříte k lidem, jejichž pes nesmí za žádných okolností do postele. Přesto však jeho výchovu a trénink berete celkem vážně, navíc zejména u plemen psů, které výchovu nutně potřebují. Nepředstavujte si psí školku jako budovu s vymalovanými zdmi s obrázky, za kterými probíhá výcvik pejska, na kterého se šišlá, je uplácen bonbonky a pejsek si tam za neustálého chválení a obdivu hraje od nevidím do nevidím s ostatními pejsky. Psi jsou šelmy psovité a plést si psí školu se školkou lidskou není na místě. Váš pejsek jistě neocení obrázky krásných zvířátek na stěnách a na nástěnkách, ale budou se mu líbit různé agility tunely a překážky. Psí školka v Praze zpravidla představuje rozlehlejší oplocenou zahradu, na které probíhá výcvik štěněte dle požadavků jeho majitele, samozřejmě se tam Váš pejsek proběhne a vyblbne i s ostatními pejsky, pokud se s nimi snáší a může dostat ve školce stravu. Ve školce se cvičí různé povely, mezi nimi i přivolání, což opět pro pejska značí, že se zajisté dosyta proběhne, než se naučí povel „ke mně“. Štěňátka si navíc při vzájemných hrách zlepší socializaci a získají postavení ve smečce.

Psí školka je pro štěně ze všeho nejdůležitější právě kvůli jeho socializaci. Takže nejdůležitější úkol psí školky je správná socializace štěněte. Jen tak může ze štěněte vyrůst bezproblémový", psychicky zdraví a odolný jedinec.

Výcvik psa v psí školce v Praze

V kurzech pořádaných psí školkou se pejsci a zejména štěňata hlavně cvičí s pozitivním přístupem a motivací, kdy za každý povedený kousek dostanou od svého majitele hračky nebo nějaké dobroty. Ovšem záleží na věku a plemenu psa. Do psí školy majitelé nezřídka vodí i pejsky s požadavkem, aby z nich do budoucna byli vychovaní a bezproblémoví psi.

V psí školce Vám například vedle ostatních jiných věcí vysvětlí a ukážou vše kolem výcviku psa. Např. jak psa přesvědčit, aby rychle a rád za Vámi na Váš povel přiběhl i ze smečky rozdováděných štěňátek, čímž je položen pevný základ pro přivolání psa od všech jiných psů do budoucna. Také pejska naučí zvládnout chůzi u nohy bez táhnutí i mezi jinými psy, povely jako sedět, ležet, stát na Vámi určeném místě a dokonce i zůstat na místě přesto, že kolem Vašeho psa prochází jiný pes nebo lidé a Váš pes je tím rušen.

Nejlepší doba pro přihlášení psa do psí školky

Vývoj mozku štěněte je kompletně dokončen do jeho 12. týdne života. Takový pes už výborně všechno vnímá a je schopen se začít učit, co se od něj bude do budoucna žádat. A právě z toho důvodu, že se štěňátka v tak brzkém věku učí všemu nejlíp a nejrychleji, je žádoucí, aby majitelé takových psů začali s jejich výchovou co nejdřív. Velmi dobrou a vítanou volbou je právě přihlásit psa do psí školky, neboť majitelé jistě vstřícně uvítají bohatou praxi a zkušenosti jednotlivých školek a rádi se něčemu také přiučí. Než budou Vašemu pejskovi 4 měsíce, měl by slyšet na určité povely a vědět, co znamenají. Štěně by v tomto věku mělo slyšet na svoje jméno. Naopak Vy byste měli mít jasný přehled o krmení svého psa a orientovat se v něm. Taky by měl mít Váš pejsek už i první psí kamarády a kamarádky, kteří Vašemu štěňátku neublíží a naopak si užijí spousty zábavy.

Co psí školka zpravidla nabízí

Psí školka nabízí:

  • Praktické odborné rady
  • Nácvik základních povelů jako je sedni, lehni, zůstaň, ke mně,..
  • Výukové hry, komunikaci se psem
  • Základní principy výchovy
  • Základní etologické minimum

Co s sebou do psí školky

Každá psí školka bude mít zcela jistě seznam požadavků, co s sebou vzít do psí školky, abyste byli „kompletní“. Zde shrneme seznam těch nejzákladnějších věcí, u kterých nebude v žádném případě na škodu, když je budete mít s sebou. Jedná se o:

  • očkovací průkaz
  • obojek a vodítko
  • misku na vodu  pro pejska
  • pamlsky a hračku
  • vyžaduje se, aby štěňátka byla zdravá s v dobré kondici

Jaké informace se ve školce dozvíte vy?

Psí školka není užitečná jenom a pouze pro Vaše štěňátko, ale i vy si z ní s sebou odnesete velké množství informací a rad, které jistě při další výchově a péči o pejska využijete. Přínosem pro Vás můžou být informace o tom, jaké je smyslové vnímání Vaše kamaráda, jak lépe rozumět Vašemu štěňátku, co vlastně přesně znamenají psí konejšivé signály, jaké jsou rozdíly sociálního chování pejska a člověka, jaká je důležitost správné hierarchické vazby mezi psem a jeho majitelem. Je nutné si uvědomit, že jakékoliv tresty tuto vazbu narušují. Dále se dovíte, jak moc je pro Vašeho pejska důležitá smečka, jak se správně dávají povely, kdy, jak a za to psa pochválit a jak správně Vašeho mazlíčka krmit, jaká strava je pro něho nejlepší a vhodná a co naopak může pejskovi uškodit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6345 (magazin-chovatele.cz#9830)


Diskuze a zkušenosti

jaroslava cermanová | 20.07.2013 15:23
Re: Psí školka - Praha Dobrý den, mám zájem o škoičku pro 3 měsíčního bišonka, nebo zatím konzultaci

Tereza H. | 30.10.2015 21:27
Zdravím, berete i rotvajlery na cvičení? Děkuju T. Hájková


Přidat komentář