Psí hotel Olomouc

Chystáte se na dovolenou a nevíte kam s vaším psem? S sebou ho vzít nemůžete, nebo si od něj prostě potřebujete na chvíli odpočinout? Příbuzní i kamarádi nepřipadají v úvahu? Zkuste psí hotel!

Psí hotel – bude se tu pejskovi líbit?

Psích hotelů je na našem území spoustu, v takřka každém koutku republiky. Stačí si jen vybrat, které ubytovací zařízení bude pro vás a hlavně pro vašeho čtyřnohého svěřence to nejlepší.

Psí hotely se liší svou velikostí (může jít o rozlehlá střediska, kde se to hafany všech druhů jen hemží, ale i soukromníky, kteří si vezmou na starost třeba jen 3 pejsky a těm se věnují), zázemím, zaměřením... zkrátka je z čeho vybírat!

Služby psích hotelů

Mezi základní služby každého psího hotelu patří samozřejmě ubytování pejska. Většinou se jedná o ubytování v kotci, ale mnohé hotely nabízí alternativu také pro pejsky zvyknuté na pobyt uvnitř. Tito psi jsou ubytováváni v bytech buď přímo u hotelových pracovníků, nebo v samostatných vnitřních místnostech. Klasická a nezbytná vybavenost kotců je bouda, pelech a miska na jídlo a vodu. V případě pokojů platí totéž, kromě boudy, která zde být nemusí.

Psi jsou umístěni většinou samostatně, ale pokud to povaha dovoluje, nebo si páníček přeje, mohou být ubytováni i po dvou, popř. po třech. Pejsci jsou samozřejmě neustále pod dozorem.

Na co dát pozor při vybírání psího hotelu

V každém správném hotelu potom svým chlupatým návštěvníkům zajistí pravidelnou stravu a venčení několikrát denně. Při vybírání hotelu je dobré se předem zajet na místo podívat – nejlépe rovnou s pejskem. Soustřeďte se na čistotu, vzhled prostředí i přístup a vystupování personálu. Dobrý psí hotel znamená příjemně strávenou dovolenou pro vás i vašeho pejska.

Rozhodně se nemusíte bát, že by byl váš čtyřnohý kamarád v hotelu opuštěný, trpěl samotou, nebo se nudil. Personál hotelu je tu od toho, aby se o pejsky staral co to jen jde. Měl by tedy být příjemný a již od samého začátku vaší komunikace s hotelem by vám měl vycházet vstříc. Pokud tomu tak není, vyberte jiný hotel.

Mohu v psím hotelu ubytovat problémového psa?

Řada hotelů tuto možnost skutečně nabízí. Zpravidla jsou to ty hotely, které jsou spojené s výcvikovým střediskem, či tzv. psí školou. V tomto druhu psího hotelu bude o vašeho pejska postaráno jako v každém jiném hotelu, plus mu bude zajištěna tzv. převýchova. Bude mít tedy speciální, zcela individuální výcvikový program. Je však dobré o chování vašeho psa vámi vybraný hotel předem spravit. Rozhodně ne všechny hotely jsou ochotny poskytnout ubytování například agresivnímu pejskovi.

Čím budou mého psa v hotelu krmit?

Většina hotelů zajišťuje psům jednotnou stravu nejčastěji v podobě granulovaného krmiva. Některé hotely jsou však přímo vývařovnami a podávají vskutku pestrou stravu. Pokud je váš pes zvyklý na určitý druh potravy, nebo je například alergický na nějakou látku, není problém se domluvit a dodat pejskovi na dobu pobytu vlastní krmení. S hotelem se domluvíte také na tom, jak často je váš pes zvyklý jíst a jaké množství jídla mu obvykle dáváte. Individuální přístup ke každému psu by měl být zaručen i v případě stravování.

Většina psích hotelů v cenících udává cenu za jeden den bez jídla. To se pak dodatečně připočte podle výše zmíněných kritérií, pokud tedy psovi nedodáte jeho vlastní jídlo.

Ubytování nejen pro psy

Dobré zprávy máme pro všechny, kteří si potřebují odložit více domácích mazlíčků než jen psy. Mnohé "psí" hotely totiž poskytují ubytování nejen pejskům, ale i ostatním zvířátkům. Nejčastěji kočkám, o které se momentálně nemůžete postarat.

Co dělat před nástupem psa do hotelu?

Jakmile máte vybrané ubytovací zařízení, kam svého hafana umístíte, je důležité se předem informovat, zda je pro něj v hotelu vůbec ještě místo. Většina hotelů disponuje sice celoročním provozem, ale jejich ubytovací kapacita je velmi omezená. Proto je vhodné vybírat hotel s dostatečným předstihem, jinak se může stát, že na vašeho psa již místo nezbude a vy budete muset na rychlo shánět jiné řešení. Rozhodně nezkoušejte jet do hotelu rovnou, na poslední chvíli a bez předešlé domluvy!

Co má mít pes s sebou?

Váš pes by měl mít při nástupu do hotelu s sebou platný očkovací průkaz se záznamy o všech důležitých očkováních a prevenci. Měl by být v dobré fyzické kondici. Vhodné je také veterinární potvrzení o jeho aktuálním zdravotním stavu. Pokud váš pes užívá nějaké léky, samozřejmě o tom hotel spravte a pejskovi dané léky přibalte s sebou. Dále psovi vezměte pevný obojek a vodítko.

Další věci jsou spíše dobrovolnou záležitostí. Abyste svému mazlíčkovi hotelový pobyt co nejvíce zpříjemnili, můžete mu do hotelu přinést jeho vlastní pelíšek, deku, či hračky, na které je zvyklý. Vzít můžete také náhubek, oblečení do chladného počasí, vlastní misku na krmení, různé pamlsky atd. O možnosti dodání vlastního krmení již byla řeč výše.

Pokud má však vámi vybraný hotel nějaké další specifické požadavky, samozřejmě jim vyjděte vstříc.

Cena ubytování v psím hotelu

Cena ubytování bývá většinou určena za jeden den pobytu psa bez krmení. V nějakých hotelech se cena liší dle plemene nebo pohlaví psa (především kvůli jeho velikosti a náročnosti na péči). Obecně se ceny pohybují od 150 – 250 kč/den. Pejsky lze ubytovat nejčastěji v rozmezí několika dnů až měsíců. V případě dlouhodobých pobytů nabízí některé hotely slevu, stejně tak, kdybyste chtěli pohlídat více pejsků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6344 (magazin-chovatele.cz#9829)


Přidat komentář