Pro koho se hodí plemeno Německý ovčák?

Německý ovčák je nejmenovaným zástupcem veškerých ovčáků. Je to velice inteligentní pes, který je často využíván jako služební pes, nicméně oblíbili si ho i rodiny a jedinci jako psa společenského.

Již název napovídá, že jde o plemena, jejichž hlavním úkolem je dohlížení na ovce na pastvách. Snad každá oblast nejstaršího kontinentu, tedy Evropy, mimo ty severské, má svého vlastního psa typu ovčák. Pro nás jsou však známy hlavně Německý ovčák a Československý vlčák.

Seznam známých ovčáků: Australský ovčák, Belgický ovčák, Německý ovčák, Bergamská ovčák, Švýcarský bílý ovčák, Portugalský ovčák, Československý vlčák, Holandský ovčák, Chorvatský ovčák, Jihoruská ovčák, Katalánská ovčák, Malorský ovčák, Pikardský pes, Podhalaňský ovčák, Polský ovčák, Pyrenejský ovčák.

Německý ovčák

Nejrozšířenější psí plemeno na světě a současně nejčastější služební plemeno u nás je Německý ovčák. Je to velice inteligentní a vnímavý pes, který má perfektně vyvinutý čich. I když možná působí mírně agresivním dojmem, bez důvodu nikdy nikoho nenapadne. Zvláště pak, má-li kvalitní výchovu. Často tohoto psa můžeme vidět jako služební plemeno, zejména u policistů. A jistě se každému uvědomělému občanovi vybaví německý krimi-komediální seriál právě z policejního prostředí, kde je hlavní postavou Německý ovčák.

Popis plemene Německý ovčák

Je to středně velký pes se štíhlým tělem, které je opatřeno** hustou středně dlouhou srstí**. Mohutně pak působí i psův ocas, který je dlouhý, a hustě osazený chlupy budí dost silný a mohutný dojem. Hlava psa je štíhlá, s rysy špičatými. Nejvýraznější je zde protáhlý čenich a malé, ostré uši. Zbarvení psa je většinou na povrchu černé, z větší části pak rezavé. Výška dospělého psa se pohybuje od 55 do 65 centimetrů a normální váha bývá od 34 do 43 kilogramů.

Toto plemeno bylo oficiálně uznáno ještě** v 19. století**, konkrétně roku 1899. Velice rychle si získalo oblibu a rozšířilo se nejprve ve své domovině, tedy v Německu, krátce na to i po celém světě.

Je to částečně i sportovní plemeno, které potřebuje dostatek pohybu a hodí se pro sportovně založené, aktivní lidi. Tento pes není vhodný na chov v domě, bytu. Nejšťastnější bude venku, v boudě a na dostatečně velkém pozemku. Bude Vám střežit dům, jako oko v hlavě, ale také se s Vámi rád pomazlí. Rád aportuje, dopřejte mu pěší výlety do přírody, kde se může volně prohánět.

Československý vlčák

Křížením Německého ovčáka s euroasijským vlkem vzniklo ještě v tehdejším Československu, konkrétně roku 1955 plemeno Československého vlčáka. Má dost podobný vzhled Německému ovčákovi, nicméně jeho** srst je kratší**, výška je obdobná, ale váha je výrazně nižší – pohybuje se okolo 27 kilogramů.

Kdo zvažuje pořízení psa a volí mezi Německým ovčákem a Československým vlčákem, rozhodně je vhodnější první varianta. I přes to, že jsme vlastenci, je pro běžné lidi vždy vhodnější Němec. Náš** vlčák se hůře učí povelům**, a pokud po něm budete požadovat opakování aportování, je dost možné, že neuposlechne. Zkrátka, je s ním velká práce a výsledku se někdy nedočkáte. Je to** tvrdohlavý** pes.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6384 (magazin-chovatele.cz#9927)


Přidat komentář