Představení rotvajlera

Rotvajler svojí majestátností vzbuzuje nejen u lidí patřičný respekt. Nejen z toho důvodu je často využíván jako služební plemeno. Ovšem povahově je rotvajler velkým pohodářem. A tak si ho mohou pořídit i ti, kteří hledají klidného společníka.

Máte-li malé děti a hledáte plemeno psa, které by se k capartům hodilo, pak může Vaše volba směřovat právě na** rotvajlera**. Rotvajler totiž děti přímo miluje a nějaké to casnování za uši, za tlapu, či nešetrné pohlazení, ho hned tak nerozhodí.

rotvajlerem máte jistotu, že budou Vaše děti v bezpečí před případnými nástrahami okolního světa, například v podobě „podivných“ osob.

Představení rotvajlera

Rotvajler se svojí velikostí řadí mezi velká plemena. Povahově je milým, klidným a milujícím psem. Rotvajler ví, co chce, a tak se také projevuje navenek. Jeho chování je naprosto sebejisté. U rotvajlera si můžete být jisti, že ho hned tak něco nepoleká.

Hmotnost rotvajlera se může pohybovat od cca 42 do cca 54 kg. Hmotnostně tak může být kolikrát nastejno se svoji paničkou či páníčkem. Ovšem ve výšce bude přeci jenom rozdíl. Jeho výška se pohybuje od cca 61 do cca 68 cm.

Rotvajler Vám může dělat společníka po dlouhých deset let.

Péče o rotvajlera

Spousta lidí si vybírá psa nejen dle velikosti, povahy, ale také náročnosti, co se týká péče – o srst a výchovu jako takovou.

Zastavme se nejprve u srsti rotvajlera. Charakteristickým znakem rotvajlera je krátká srst. A péče o ni není vyžadována pravidelně.

Pak je tu však další stránka, kterou je třeba zvážit. Na pohyb je rotvajler velmi náročný. A tak, pokud je součástí Vašeho pozemku zahrada, kde se bude moci rotvajler volně pohybovat, velmi mu to bude svědčit. Rotvajler není psem, který byste si mohli pořídit například do panelového bytu, do garsonky. Takový pes by byl nešťastný, a konec konců i Vy.** Rotvajlera** rozhodně neuspokojíte, pokud byste ho venčili tím způsobem, že ho necháte vykonat potřebu a za pět minut šli již domů do tepla. U rotvajlera očekávejte, že Vás venku pěkně protáhne a prožene. Takže, pokud milujete pohyb, dlouhé procházky, aportování, či byste se nezlobili za shození nějakého toho kila, pak může být pro Vás rotvajler tím pravým čtyřnohým kamarádem. Během dne by měl být rotvajler venku na procházce minimálně půl hodiny. To je však minimum.

A pak tu máme v neposlední řadě ještě výchovu rotvajlera. Na výchovu je toto plemeno velmi náročné. Od Vás se očekává, že budete ve výchově disciplinovaní. V případě, že nemáte zkušenosti s výcvikem psa, pak je více než vhodné, abyste oslovili některého z odborníků na výcvik, výchovu psů. Při pečlivé výchově pak bude moci Váš pes plnit rozličné úkoly. Jako plemeno je velmi schopný a chytrý.

Umístění rotvajlera

Již výše jsme se dotkli místa, kde se bude rotvajlerovi nejlépe dařit. Díky své srsti, můžete mít rotvajlera po celý rok venku, a to i v období zimy. Navíc pes venku, a ještě k tomu, jedná-li se o rotvajlera, je účinným odpuzovačem případných zlodějů a dalších výtržníků, kteří by se snad rozhodli navštívit, či „upravit“ Váš dům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6358 (magazin-chovatele.cz#9879)


Přidat komentář