Pořízení Amerického pitbull teriéra

Americký pitbull je znám jako bojové plemeno, které je velice agresivní. To zadalo příčinu k tomu, aby byl v některých státech světa jeho chov zakázán. Nicméně při pevné výchově se z něj stává chytrý a milý společník.

Bojové plemeno Amerického pitbull teriéra je v některých státech světa zakázáno. Kdo si hodlá tohoto psa pořídit, měl by si o něm načerpat řádnou dávku informací. Rozhodně to není plemeno pro každého.

Původ Amerického pitbull teriéra

Domovinou klasického pitbulla je sice Amerika, respektive Spojené státy americké, nicméně předci tohoto plemene pocházeli** z Anglie**. Americký pitbull je křížencem buldoků a teriérů. Plemeno vzniklo již na evropském kontinentě a bylo užíváno v psích zápasech. Zákazem těchto bojů mu pak hrozilo vyhynutí, ale díky přesunu na americkou půdu byl chov zachován. Američtí chovatelé pitbulla upravili k „obrazu svému“ – zvětšili mu hlavu a poněkud uklidnili jeho bojovou povahu. Díky tomu se stal Americký pitbull plemenem, které se velice rychle rozšířilo po celých státech a lidé si jej oblíbili.

Povaha psa Americký pitbull teriér

Jde o psa se rozmanitou povahou, respektive závisející na výchově. Ve své podstatě však pitbull není až tak agresivní, jak je v podvědomí většiny lidí. Svoji agresi projevuje na zvířatech a nejvíce jiných psech. Pokud tedy o pitbulovi uvažujete, pamatujte, že všichni ostatní psi, kočky a další rodinní mazlíčci musí z domu ven. Je to velice odvážný, přemýšlivý a vnímavý pes, který se může stát milý společníkem. Má mnoho síly a energie, čímž se hodí pro stejně založené lidi. Pakliže bude vychováván k agresi, bude to opravdu** bojový pes**, s nečekanými úmysly a možností i zaútočit na svého pána.

Popis plemene Americký pitbull teriér

Středně velký pes s hlavou, kde jsou výrazné lícní kosti, a nejširší je v místech mezi ušima.** Americký pitbull** je krátkosrsté plemeno, s nejčastějším zbarvením hnědé, ať už světlé, nebo tmavé, obvykle žíhané. Vyskytují se i bílé skvrny, velice často pak celá hlava a tlapy v této barvě spolu s náprsenkou. Uši psa jsou malé, špičaté a často nastražené. Oči jsou taktéž malé, hluboko posazené, a budí tak dojem trojúhelníkového tvaru, jsou však kulaté.

Péče, výchova a výcvik Amerického pitbull teriéra

Když si někdo pořídí** štěně Amerického pitbull teriéra**, měl by o něm znát všechna fakta a udělat si na něj potřebný čas. V tomto ohledu jde o náročné plemeno. Pokud jste si jej pořídili, a máte děti, ihned začněte si psa na své ratolesti zvykat, stejně tak na jiné rodinné příslušníky. Samozřejmostí by měla být pevná výchova a učení všem povelům, bez nějakého „přivření očí“. Pes musí poslechnout na slovo a musí vědět, kdo je jeho pánem. Na místě nejsou žádné úlevy. Když budete tuto informaci brát na vědomí a pracovat s ní, získáte milého a chytrého společníka. V jiném případě se můžete připravit na i klidného psa, který může kdykoli na kohokoli zaútočit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6379 (magazin-chovatele.cz#9922)


Diskuze a zkušenosti

arni | 30.04.2013 21:23
Re: Pořízení Amerického pitbull teriéra jen pro informaci na priložen fotu o americkem piovi je snímek bullteriera ,nehraje to asi roli ale spousta lidi si je plete možná by bylo dobré neplěst si je hezký den roman

Anonym | 03.08.2014 18:56
Re: Pořízení Amerického pitbull teriéra To s tou větou že všechna ostatní zvířata musí z domu pryč byl snad jen hloupý vtip.ale co čekat od pisatele článku co nepozná pitbulla od bullteriera

Benny | 08.08.2014 10:44
Re: Pořízení Amerického pitbull teriéra Jo to je pravda. Já jsem třeba pro našeho pitbulla nechal kočku na hraní.

Alča 9.10.2014 | 09.10.2014 21:49
Re: Pořízení Amerického pitbull teriéra Také si myslím,že věta o tom,že v domě nesmí zůstat jinná zvířata je nesmysl...měla jsem dogu 7,5 letou a k tomu jsem si vzala fenku a pejska pitbulků a světe div se,byli nerozluční kámoši...

Petra Petružálková | 07.03.2015 01:20
Re: Pořízení Amerického pitbull teriéra Pisatel o plemenu nic neví.Moje fenečka nikdy nekousla, naopak jsme byli napadeni třikrát od jiných psů a museli jsme na šití.Žije s francouzským buldočkem a neudělají bez sebe ani krok.Vše je o výchově.

Lukas | 13.09.2015 10:49
Re: Pořízení Amerického pitbull teriéra Pisatel clanku plemeno evidentne vubec nezna, mozna z fotek!


Přidat komentář