Plemeno Německého špice

Německý špic je nejstarším psem ve střední Evropě. Alespoň co se dochovaných pramenů týče. Dnes je to i perfektní ochranář svého pána a jeho majetku a dá se také snadno vycvičit.

Německý špic je nejstarším psím plemenem ve střední Evropě. Nálezy o jeho přímých předcích jsou známy již z doby kamenné a postupem času se z něj vyvinula další plemena. Nicméně post prapradědy si pevně „drží v rukou“, respektive v tlapkách.

Role Německého špice v době kamenné

Tím, že byl chován již v pradávných dobách, zajistilo tomuto pejskovi hlavní rysy povahy, což je obezřetnost stoprocentního hlídače. Pes prostě musel být hlavně ochránce a na, i blížícího se nepřítele včas upozornit. Psi a vůbec zvířata jsou známa pro svoje** cítění přírodních vlivů**. Poznají dříve, že přijde změna počasí, a tak se lidé už tehdy mohli na velké změny připravit a to i bez přítomnosti meteorologů a televizních rosniček. Co je možná překvapení, Německý špic není lovecký pes. I když by se to dala předpokládat, na lov s muži nechodil, byl nutným hlídačem obydlí.

Povaha Německého špice a její vliv na výchovu

To vše mělo za následek vývin povahy. Velice výrazné jsou zde znaky obranáře – hlídače. Pes dokáže perfektně oddělit, kdo je vítaný a kdo nevítaný host, a pokud by si snad nebyl jist, jednoduše si na dotyčného „dá bacha“. Je to totiž pořádně nedůvěřivý pes, navíc pořádně živý, hravý a ostražitý. Na druhou stranu, pakliže jste jeho majitel již od štěněcího věku, máte výrazně usnadněnou práci, co se ** výcviku týče**. Německý špic se totiž snadno a hravě učí povelům a poslušnosti. Pokud nenecháte nic náhodě a psovi se budete věnovat tak, jak bude nutné, můžete se těšit maximální pozornosti a oddanosti dospělého špice.

Popis plemene Německý špic

Slovo „špic“ nutí k představě ostrých a špičatých tvarů, což samozřejmě není úplně od věci. Na psovi je výrazná hlava s protáhlým špičatým čenichem a malé, taktéž špičaté uši, které jsou většinou nastražené. Pejsek má štíhlé tlapky a hlavně – výrazně chlupatou a hustou srst, která špicovi vytváří mnohem větší objem těla, než tento střízlík ve skutečnosti má. Jeho výška v kohoutku se pohybuje dle typu psa, v každém případě není vyšší než 50 cm a třeba takový** Trpasličí špic** má pouze 20 cm.

Finský špic

Samotným plemenem, které si lidé často s Německým špicem pletou, je Finský špic. Pokud nám historie nelže, neměl by tento pes mít nic společného s Německým špicem. Vzájemná podobnost plemen svedla pojmenovatele ke stejnému označení s rozdílem země původu. Finský špic je obvykle o něco vyšší, jeho hlava je dosti podobná vlkovi a jeho srst má o něco kratší chlupy, než u Německého špice. Zbarvení je většinou různých odstínů rezavé, červené a hnědé.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6386 (magazin-chovatele.cz#9930)


Přidat komentář