Oblečky a výbava pro psy

I Váš pejsek se může stát ze dne na den módní ikonou a dokonale k Vám ladit svým roztomilým oblečkem. Neřiďte se však módními výstřelky, ale hlavně pohodlím! Pejsci mají také srdce a potřebují se cítit přirozeně...

Češi jsou v oblékání svých mazlíčků stále ještě konzervativní a opatrnější oproti sousedům v zahraničí. Někdo při pohledu na vyoblékaného psa zírá s otevřenou pusou, jiný na sobě dává znát své opovržení a najdou se i tací, kteří majitele psů označují za necitelné zrůdy. Ještě nedávno bylo zcela normální dávat fenkách "hárací kalhotky" nebo mašličky do ofinky. V dnešní moderní době se už na ulici můžeme setkat s pejsky ve svetříku, bundičce nebo overálcích.

Je nutné pejsky oblékat?

Na tuhle otázku je odpověď zřejmá, avšak lidé na ní mají odlišné názory. Pro některé pejsky, jako jsou třeba naháči či yorkšírci, jsou oblečky takřka nutností. Ochrání je před mrazem, nachlazením a prochladnutím. Lidé se přece také rádi zachumlají do více vrstev oblečení, když je jim chladno, ne? Oblékat je dobré i dlouhosrsté psy a to z hlediska ochranného. Velcí dlouhosrstí pejsci mají větší tendenci se umazat a pokud je dobře oblečete, např. do šusťákoviny, po příchodu domů jim stačí pouze umýt tlapičky a je hotovo! Nikde žádný nepořádek, špína a pejska nemusíte ani složitě vyčesávat z bodláčí či jiných nástrah přírody. Zbytečný i nevhodný je obleček pro psa, kterého máte celoročně ubytovaného venku na zahradě a který je zvyklý přespávat v boudě. Pes by byl neustále ve vlhku a snadno by se promočil. Jeho organismus by jste pořádně zmátli!

Druhy a typy psích oblečků

Psích oblečků je nepřeberné množství. Výběr začíná u overálků, šátků, čepiček, pokračuje přes trička, bundičky, teplákovky a končí botičkami a návleky na uši. Je důležité si uvědomit, že obleček nesmí nikdy pejska omezovat v pohybu. Nesmí ho škrtit ani dusit. Pejskovi by měl obleček padnout přesně na míru jako ulitý! Některé salony jsou schopny Vašemu mazlíčkovi navrhnout a ušít obleček přímo pro něj. Ceny těchto oblečků se různí. Pořídíte je od 200-2500 Kč a nezáleží zde jen na typu oblečku, ale hlavně na jeho materiálu a propracovanosti. Oblečky pro psy mají zapínání na suchý zip, knoflíky nebo cvočky. Ke koupi správného kousku oblečení je potřeba znát alespoň základní míry svého psa - obvod hrudníku, délka psa a obvod krku. Do psích oblečků můžeme zahrnout opravdu cokoliv! Můžeme svému miláčkovi pořídit rovnou celou sérii nebo soupravu, a to klidně i značkovou. Módním výstřelkům podléhají především majitelé menších plemen. Yorkšír ve slušivých šatičkách je dnes běžnou podívanou! Obleček by však měl sloužit hlavně svému účelu a nejen jako módní doplněk. Důležitá je zejména nepromokavost a elastičnost materiálu. Co se týče psích botiček, zde je jejich praktičnost velmi rozporuplná! Slouží spíše jako prevence poraněné nožičky před infekcí a dalším poraněním, ale majitelé psů je používají i jako součást psího oblečení. Pokud patříte mezi tyto majitele i Vy a botičky pro svého psa chcete bez zbytečného dohadování, pořiďte pejskovi alespoň boty s protiskluzovou úpravou a reflexními proužky.

14. leden - Den zdobení mazlíčků

Možná jste to dosud nevěděli, ale 14. leden byl vyhlášen jako Den zdobení mazlíčků. Jestli se o svého pejska rádi staráte, tento den si zamilujete! Proč zrovna 14.leden? Na většině území severní části zeměkoule je zima a sněží. Tradice se započala v USA, kde v té době bývalo také zasněženo a ujala se po celém světě! Udělejte svému pejskovi radost, vezměte ho na dlouhou procházku a kupte mu něco nového na sebe.

Psí výbavička

Chcete, aby se Váš pejsek měl u Vás doma dobře? Vytvořte mu ideální podmínky pro život - pohodlné bydlení, náležitou veterinární péči, vyváženou stravu a nezbytnou základní výbavu! Co pod tuto základní výbavu všechno spadá? Poradíme Vám.

Obojek: obojek vždy vybírejte podle velikosti psa a jeho obvodu krku. Obojek by měl být pevný a spolehlivý, nejlépe kožený.

Vodítko: i vodítko by mělo být pevné a odolné.

Misky: pejskovi by jste měli opatřit dvě misky, jednu na jídlo, druhou na vodu. Plastové misky jsou nekvalitní a nebezpečné. Pes je hravě rozkouše a zničí. Doporučujeme pořídit misky nerezové s gumou kolem obvodu.

Hračky: I hračky pro psa musejí být především bezpečné! Musí odpovídat velikosti i mentalitě každého psa. Svému miláčkovi pořiďte např. létající talíř nebo tvrdý gumový míček. Větším psům je doporučováno přetahovací lano nebo pryžový Kong.

Pelíšek: pelíšek je pro pejska stejně důležitý jako pro nás postel. Bude to jeho místo odpočinku a pes svůj pelíšek využívá také jako své doupě, kde se může ukrýt před světem. Náš trh nabízí mnoho provedení i materiálů pelechů. Nejčastější a nejoblíbenější jsou pelechy z látky s vyvýšeným okrajem.

Mezi kosmetickou výbavu pro psa patří kleštičky na drápky, ušní tampony, pinzeta na klíšťata, kartáček na zuby, kartáč na vyčesávání a psí šampon.

Psí kosmetika

Pokud i Vy berete svého pejska jako člena rodiny a nejlepšího přítele, dopřejte mu odpovídající péči v podobě kvalitní kosmetiky. Pes má právo na zdravou a skvěle vypadající srst.

Parfémy - pejsek může i krásně vonět, nevěříte? Český trh nabízí velkou škálu parfémů pro psy, které fungují spíše jako rozprašovače a v žádném případě nedráždí psí kůži. Mezi neoblíbenější vůně patří med, citrusové plody, ovoce nebo moře.

Zubní péče - zubní pasty pro psy používejte speciálně pro ně vyrobené. Jsou šetrné k jejich dásním a nemají takřka žádnou příchuť. Zubní pasty pro psy nepění, nemusíte tedy pejskovi vyplachovat tlamičku. Čištění zubů pomáhá i pejskovi jako prevence zubního plaku a při léčbě paradontozy.

Antiparazitní přípravky - tyto přípravky snad používá každý majitel psa! Zbaví pejska nepříjemných potíží s parazity v jeho srsti. Jsou vysoce účinné a pejska nijak nedráždí.

Krémy na tlapky - Převážně v zimním období je vhodné pejskovi natírat tlapky a jejich bříška speciálními krémy a oleji. Tyto krémy udržují na packách ochranný film, který pokožku uchrání před poškozením ze štěrku nebo soli.

Šampony a balzámy - V dnešní době je výběr psích šamponů skutečně bohatý. Rozlišují se hlavně podle typu psa, délky jeho srsti apod. Žádané jsou šampony, které rozjasňují srst a dodávají jí přirozený lesk. Existují však i přípravky, které srsti dodají optický objem a zhustí ji. Šampony ani balzámy nevysušují, nedráždí a neobsahují alkohol.

Speciální přípravky - Mezi speciální přípravky můžeme řadit bělící gel na kožní skvrny, lanolínový olej na pružnost pokožky nebo také čistící mléka na srst. Řadíme zde i objemové vitalizační pěny a tužidla, speciální gely a fixační spreje. Jejich vhodnost je však určována přímo majiteli psů, kteří své miláčky představují na soutěžích.

Nadarmo se neříká - pes, nejlepší přítel člověka. Pokud s tímto mottem souhlasíte, dopřejte svému miláčkovi náležitou péči!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6341 (magazin-chovatele.cz#9822)


Přidat komentář