Německá doga - popis plemene

Plemeno Německé dogy je veliké a z jejího výrazu jde až strach. Nicméně se jedná o velice milého pejska, který stráží svého pána, jeho rodinu a majetek. Je vážný a ostražitý. Čtěte dále.

Děti anebo lidé málo znalí si** Německou dogu** často pletou s populárním Dalmatinem. Je to kvůli jejímu zbarvení a podobné stavbě těla. Jenže** Německá doga** je o něco vyšší než klasický Dalmatin – v kohoutku má doga 80 centimetrů u psů a o pět až deset čísel méně u fen, kdežto Dalmatin dorůstá do výšky maximálně 60 centimetrů. Ale to není jediný rozdíl. Doga má výrazně mohutnější hlavu a také je jiné povahy, než podobně flekatý Dalmatin.

Vznik a původ plemene Německá doga

Německá doga je dnes považována za národního psa Německa, což je možná ještě pozůstatek z válečné doby. Byla totiž chována právě jako pes válečný. Vznikla křížením chrtů a mastifů a její původní účel byl mimo válečného také lovecký. A to je nejspíš důvod, proč je tak vysoká a má mohutnou tlamu. Dnes je pes pouze domácí společník a zejména perfektní hlídač. Často jsou tak dogy užívány jako hlídači rozlehlých objektů. Zloději mají z výzoru velkého psa řádný respekt a zvláště potom, co začnou štěkat svým hlubokým štěkotem.

Popis plemene Německá doga

Toužíte-li po velkém psovi, měla by být doga jedním z vašich favoritů. Její výšku horko těžko nějaké jiné plemeno přetrumfne. Výšce psa navíc dominuje mohutnější hlava s kůží převislou na tlamě. Samotný čenich je velký, ale úměrný k celkové velikosti těla psa. Uši Německé dogy jsou středně velké, v klidném stavu volně splývavé podél hlavy, při pozoru se našpicují a to díky jejich umístění vysoko na hlavě. Německá doga je pes štíhlý, silný a krátkosrstý. Vyskytuje se, jak už bylo uvedeno, v obdobném zbarvení jako Dalmatin, dále ve zlatavých odstínech s tmavým čenichem, a velice oblíbená je Německá doga tmavá, ať už modrá nebo černá. Uvádí se šedá a porcelánová.

Povaha Německé dogy

Německá doga sice působí dost drsným dojmem a lidé z ní mají respekt, jenže je to jinak milý a přátelský společník svého pána a jeho rodiny. Pokud má dobrou výchovu, pak nemusíte mít žádné obavy, že zaútočí na vaši návštěvu. Není sice nijak zvlášť ke všem vlídná, a mazlivá, jenže ani ne agresivní. Je pouze zdrženlivá a k neznámým lidem poněkud odměřená. Je to dáno její hrdostí, nicméně nutno zmínit její velmi kladný vztah k dětem.

Péče o Německou dogu

I když se to zdá až neuvěřitelné, při správné výchově a péči, můžeme Německou dogu chovat i v malém bytě. Nutno ji však dopřát velice důležitý pohyb. A toho potřebuje, vzhledem ke svým dlouhým nohám, hodně. V jiném případě není nijak náročná na chov, lépe je ji v domě, nicméně je zvyklá být i venku, v zimě je nutno myslet na řádné zateplení boudy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6374 (magazin-chovatele.cz#9914)


Přidat komentář