Nároky na péči Anglického mastifa

Anglický mastif je jedno z největších plemen na světě. Jeho historie sahá až do dob starověku, kdy byl využíván k bojům, nyní je to milý společník a notorický lenoch vhodný pro chov v bytě.

Anglický mastif je pes s poněkud naivním výrazem a působí jakoby neohrabaně, smutně až hloupě. Nicméně je to velice dobrosrdečný pejsek, který si váží svého pána a chrání jeho teritorium, jak jen to jde.

Původ Anglického mastifa

Původně anglické plemeno je** staré snad jako sama stará Anglie**. Zmínky o něm pocházejí již ze starověku, kde byl užíván často jako bojový pes. Postupem času se stal původcem jiných plemen, respektive byl používán při křížení a tak z něj například vznikl Šerpej. I když se řadu let choval v Anglii, a odtud také pramení název, původem pochází Mastif z Tibetu.

Popis plemene Anglického mastifa

Jde o jednoho z největších psů na světě, výška dospělého psa v kohoutku se pohybuje od 70 do 77 centimetrů, váha je pak v normálu od 90 do 105 kilogramů. Někteří psi mohou mít i 150 kilo, je to velice mohutný pes, dá se konstatovat, že vůbec nejmohutnější ze všech psích plemen.** Anglický mastif** je plemeno** krátkosrsté, s jemnými chlupy** a zbarvením od stříbřitě plavé, přes jemně smetanovou a béžovou až tmavě žíhanou a planou s nádechem meruňkové barvy. Výrazná je na Mastifovi tlama – mohutná, obvykle černě nebo tmavě zbarvená a s převislou kůží. Na hlavě má pak více kůže, než by potřeboval a to mu vytváří vrásky, které působí ustaraným dojmem.

Povaha Anglického mastifa

Povaha tohoto psa je poměrně vrtkavá. Je to dobrosrdečný, klidný hafan,** dětem dovolí snad vše,** takže ho často tahají za uši a převislou kůži na tlamě. Mastif si toto vše nechá až apaticky líbit, je velice přátelský, miluje svoji rodinu a neustále vyžaduje její blízkost. Na druhou stranu, pokud se na pozemku objeví nevítaný host, stává se z tohoto kliďase naprostý rváč. Do boje se nedostává často, protože pokud ho zloděj uvidí již z dálky, blesku rychle zmizí.

Nároky na péči Anglického mastifa

Anglický mastif je nenáročné plemeno, které nepotřebuje, což je nejspíš překvapení, mnoho pohybu. Bez problémů snese pobyt v domě, bytě. A naopak venkovní prostory nemá rád, a potřebuje blízkost své rodiny. Ideální je rodinný dům. Pokud se jedná o štěně, nezapomínejte, že dlouhé procházky u mladého mastifa jsou passé, neboť mu tak můžete nechtěně způsobit onemocnění kloubů. A vůbec i v dospělosti by pes neměl být dlouhými procházkami zaměstnáván. Vzhledem k jeho mohutné tělesné konstrukci by si nadělaly víc škody, než užitku. Toto plemeno je tedy vhodné pro stejně založené osoby – klidné lenochy. Nicméně s výchovou není radno otálet a věnovat se psovi tak, jak běžná výchova vyžaduje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6381 (magazin-chovatele.cz#9924)


Přidat komentář