Náhubky pro štěňata

Přinesli jste si domů štěně? Pak kromě pelíšku, hračky, psího žrádla a Vaší lásky, bude nutné mu zakoupit další potřeby. Kupříkladu se jedná o přepravku, misky na vodu a jídlo, oblečky, prostředky na péči o srst, ale také náhubek.

Chovatelské potřeby pro pejsky si můžete pořídit ve specializovaných kamenných prodejnách, nebo také v některém z e-shopů. Takové e-shopy mají svá opodstatnění a výhody. Můžete si v klidu vybrat veškeré zboží, nijak nejste limitovaní otevírací dobou. A co víc, nakoupíte-li „ve velkém“, pak nemusíte mít vytahané ruce. Zboží Vám dodají prakticky až do domu. A budete-li potřebovat pomoci s výběrem konkrétního zboží? Odborníky najdete jak v kamenných, tak internetových prodejnách.

Důležitost náhubků

Možná někdo může namítat, proč by mělo mít malé štěňátko náhubek, proč by neměl mít jen dospělý pes?

Obecně náhubek, jako takový, je určený především v případech, kdy budete štěně/dospělého psa převážet, a to v dopravních prostředcích (autobus, vlak, letadlo, loď aj.). To, že je vyžadováno, aby měl pejsek náhubek, není z důvodu, že by snad každý pes byl plemena útočného, či byl agresivní, nevrlý apod. Použití náhubku, jak u štěňat, tak dospělých psů, se řídí příslušnými dopravními předpisy.

Náhubek je také často používán a vyžadován v psích kosmetických salonech, a to především u plemen, která jsou agresivní, plachá apod.

Náhubky podle materiálu

U** náhubků** máte možnost výběru, nejen co do velikosti, ale také co do materiálu. Na trhu jsou k dostání náhubky nylonové, plastové, kožené.

Velikosti náhubků

Již v předchozím odstavci jsme se zmínili, že můžete volit náhubky, co do materiálu i velikosti. Zvolit správnou velikost pro Vaše štěňátko, je velmi důležité.

Na trhu se můžete setkat s rozličným uvedením velikostí, a to buď s označením písmen, nebo čísel. Co se týká velikostí označených písmeny, pak jsou na trhu náhubky o velikosti S – M – L – XL. A u náhubků označených číslem se můžete setkat s 0 – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 – 8 – 9 – 10. Není však výjimkou, že najdete i náhubky větších velikostí.

Podíváme se blíže na některé náhubky, co do velikosti. Kupříkladu náhubek velikosti S je určený pro obvod tlamy 15 až 19 cm. Náhubek velikosti M je určený pro obvod tlamy 19 až 25 cm. Náhubek velikosti L je určený pro obvod tlamy 25 až 30 cm a náhubek velikosti XL je určený pro obvod tlamy 30 – 35 cm.

I když se jedná o štěně, pro které je příznačná malá velikost, neznamená to, že jim všem padne ta nejmenší velikost. Je rozhodně rozdíl, pokud máte například štěně mopslíka, nebo štěně bernardýna apod.

Možnosti náhubku

U náhubku však máte ještě další možnost volby. Vybírat můžete ze dvou druhů, a to tzv. náhubku popruh a náhubku síťka. Náhubek typu síťka je charakteristický tím, že ve své spodní části zajišťuje, aby docházelo k potřebnému větrání tlamy.

Nešetřili jste na pořízení pelíšku pro Vaše malé štěňátko? Pak také nešetřete na náhubku. Pořídíte-li totiž náhubek kvalitní, pak máte zaručeno, že pejskovi nijak neublíží a přitom bude okolí (lidé, děti), před případným ňafnutím pejska, ochráněno. Ostatně náhubky nejsou nijak významnou finanční položkou. I ty kvalitní lze pořídit kolem sto korun.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6362 (magazin-chovatele.cz#9884)


Přidat komentář