Lvíček

Lvíček je robustní, houževnatý psík, značně temperamentní a občas i tvrdohlavý. Zejména samci chtějí zvítězit nad ostatními většími domácími psy a cítit se jako vůdci smečky.

Historie a původ

Toto plemeno francouzkého původu je skutečným Evropanem, jeho předkové pocházejí z jižní Evropy. Jedním z prvních umělců, kteří dokonale vystihli na svých malbách tohoto malého psíka, byl F. Goya. Lví střih dodává psíkovi křehký vzhled a důstojnost, ačkoliv to není jeho případ. Lvíček je houževnatý a občas i tvrdohlavý psík.

 • Jiné názvy lvíčka:

  Petit chien lion, Löwchen

Základní informace

 • VÝŠKA

  20 - 32 centimetrů

 • VÁHA

  4 až 8 kilogramů

 • SRST

  Srst je hustá, dlouhá, vlnitá, hedvábná, bez podloží. Všechny barvy nebo jejich kombinace jsou povoleny (kromě hnědé barvy).

Charakteristika

Lvíček je robustní, houževnatý psík, značně temperamentní a občas i tvrdohlavý. Zejména samci chtějí zvítězit nad ostatními většími domácími psy a cítit se jako vůdci smečky.

Jak správně pečovat o lvíčka

Lvíček nevyžaduje přehnanou péči. Jeho srst většinou nemá sklon k zacuchávání, nezapomínejte ji pouze 2 krát až 3 krát týdně kartáčovat. Čistěte mu také ouška. Podobně jako u pudlů se srst stříhá pouze pro výstavní účely.

 • Průměrné délka života:

  Lvíček se dožívá průměrně 12 až 14 let, ale i déle.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6335 (magazin-chovatele.cz#8870)


Přidat komentář