Je výchova Zlatého retrívra složitá?

Zlatý retrívr je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších plemen jak u nás, tak i v jiných státech. Je to velice milý a přátelský pejsek, který se hodí jak pro rodinu s dětmi, tak jedince. Díky svým vlastnostem je často užíván jako pes vodící.

Oblíbené plemeno, které si s nadšením pořizují jak rodiny s dětmi, tak jedinci žijící sami. Je to velice milý plemeno a často jej můžeme vidět, jako vodícího psa pro nevidomé.

Původ plemene Zlatý retrívr

Že je tento pes krásný dokazuje i jeho vznik, neboť Zlatý retrívr byl vyšlechtěn proto, aby se na svět dostal lovecký pes s pěkným vzhledem. Stalo se tak v Anglii v druhé polovině devatenáctého století.** Zlatý retrívr** je prakticky kříženec černého retvíra a irského setra a ještě dalších plemen. Úplně první štěňata Zlatého retrívra se narodila roku 1868 a oficiálně bylo plemeno a jméno Zlatého retrívra uznáno roku 1920.

Popis Zlatého retrívra

Toto** plemeno** je středně velké, se štíhlým, dobře stavěným tělem. Hlavu má úměrnou k tělu, štíhlá s protáhlým čenichem a velkýma, tmavýma očima. Uši Zlatého retrívra jsou velké, podél hlavy splývavé. Ve své podstatě má Zlatý retrívr velice milý výraz a bývá miláčkem celé rodiny. Toto umocňuje ještě více jeho hebká, jemná středně dlouhá srst medových odstínů zlaté. Zlatý retrívr je skutečně zlatý retrívr a nikdy jej nemůžeme spatřit jiné barvě, než jsou uvedené odstíny. Výška dospělého psa v kohoutku je 55 – 60 centimetrů a 50 – 55 centimetrů u fen. Váha pak úměrná výšce a pohybuje se od 30 do 45 kilogramů.

Povaha plemene Zlatý retrívr

Plemeno Zlatého retrívra je velice milé, přátelské a naprosto oddané svému pánovi a jeho rodině. Tito pejsci jsou učenlivý, ochotní a dobrosrdeční. Zlatí retrívři jsou velice hraví a laskaví. Má přirozenou touhu pomáhat a být nápomocen. Vždy také záleží na tom, jakou má pejsek výchovu.

Péče, výchova a nároky Zlatého retrívra

I když se jedná o plemeno učenlivé, je nutná jeho výchova hned od štěněčího věku. Pokud pes nezíská „pevnou ruku“ a nebude naučen povelům, může se z něj stát bázlivý a poměrně složitě zvládnutelný pes. Nicméně, stačí se mu pouze věnovat, učit ho základním povelům a neměl by mít problém ani pouhý začátečník. Zlatému retrívrovi musíte dopřát potřebný pohyb, takže procházky a pěší výlety jsou namístě, zvláště v tom případě, žije-li pes v bytě. Tento pes dobře a rád aportuje. Neměli bychom na to zapomínat a nějaký ten klacek mu občas na procházce hodit. Co se péče týče, je Zlatý retrívr nenáročný pes, potřebuje občas vykartáčovat srst a jiné, běžné úkony, jako u jiných psů.

Nemoci Zlatého retrívra

Vzhledem ke své tělesné stavbě a výšce má toto plemeno sklon k onemocnění kyčelních kloubů, také často trpí na záněty očí, také nemoci střev a starší psi většinou přichází o sluch.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6378 (magazin-chovatele.cz#9919)


Diskuze a zkušenosti

Michaela | 13.03.2013 15:52
Re: Je výchova Zlatého retrívra složitá? Dobrý den my jsme si psa koupili trošku většího tak kolem 8 měsíců a naučila jsem ho nějaké povely a ty umí na dvorku ale venku ne to by utekla. Když potkala psa tak se po něm hned vrhla a začali se kousat a vrčet a štěkat. Tak jak ji ještě vycvičit díky za odpověd.

Anonym | 11.07.2014 16:28
Re: Je výchova Zlatého retrívra složitá? dobry den doma me posechne ale jakmile jdem ven jak kdybych tam nebyla ..jak na to aby poslouchal i venku ? dekuji


Přidat komentář