Jak vypadá Mops?

Jestli jste se rozhodli pro koupi psa a ještě nevíte, po kterém plemenu sáhnete, zkuste se informovat o mopsíkovi. Je to mírumilovný pes se srdcem ochranáře a věrného přítele. Navíc je nenáročný ve všech směrech.

Pes je od nedávna nejlepším přítelem člověka. Němá tvář dokáže být kolikráte lepším společníkem, než některé osoby, což si většina lidí uvědomuje a při dnešním způsobu života, kdy spousta lidí žije sama, si psa pořizují jako svého partnera. Respektive dobrého kamaráda na dlouhé večery. Navíc, pokud si pořídíte psa, nejen že zhubnete nadbytečná kila, ale především se dostanete do kondice. S pejskem totiž musíte občas vyjít ven, na procházku, ideálně každý den, a pakliže máte psa v bytě, tak nutně minimálně jednou za den. Navíc na procházce se svých čtyřnohým kamarádem můžete poznat nové přítele a třeba i životního partnera. Nejeden důvod, proč si pořídit psa. A pokud již máte životního partnera a spolu s ním jste založili** rodinu**, pak vaše děti ocení, jestliže jim pořídíte chlupatého společníka při hraní. K pořízení psa počet důvodů asi stačí, teď už je vybrat to správné plemeno.

Mops – ideální pes

Ač se to zprvu nezdá, může být velice vhodnou volbou** Mops**. Je malý, takže se hodí nejen k domu, ale i bytu, a i když to na něm není zrovna zdát, je velice přátelský a vlídný. Každé pohlazení vám vrátí. Je to silný pes, ale v žádném případě není útočný, naopak. Jeho prvotní jakoby zamračený výraz sice ve vás vzbudí jistou nevraživost, jenže to je jen stavba kůže, se kterou se pejsek tak narodil a bohužel již s tím nic neudělá. Nesmíme také zapomínat, že psi nejsou jako lidé a mimické svaly nemají. Nedokážou se zamračit ani zasmát, proto se jim také říká** němé tváře**. Nicméně radost a jiné projevy nálady dokážou perfektně ukázat jinak. Ale abychom neodbíhali od tématu – Mops má mimo skládané kůže na hlavě také velké oči, kterýma vás naprosto dostane. Pokud na vás upřeně zírá a na bok mírně nakloní hlavu, nedokážete tomuto pejskovi nic odepřít. Citově vás ještě víc umocní mopsí štěňátko.

Popis plemene Mops

Nejčastěji se setkáme s barvou srsti béžovou nebo spíše stříbrnou. Mops však také může mít barvu černou. Hlavu, respektive čenich má vždy černý a jakoby svraštěný. Pejsek je malý, dospělé plemeno dosahuje hmotnosti šest až osm kilo. Krátký, nahoru zatočený ocásek připomíná ocas prasečí. Srst má krátkou, poměrně jemnou a také odolnou. Původem je plemeno z Číny, pro svoji povahu se stal oblíbeným po celém světě a u nás to není žádný výjimka. Mops je velice mírumilovný, dobrosrdečný, statečný ochránce, a přitom náramně společenský, přátelský a inteligentní. Navíc je nenáročný, jak na výchovu, tak pohyb. Snadno se učí povelům a proto je vhodný k dětem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6357 (magazin-chovatele.cz#9878)


Diskuze a zkušenosti

Kiki | 20.02.2013 13:31
Re: Jak vypadá Mops? myslím že důležité je vědět že mops neskutečně líná a to celý rok!!!Takže příprava vysavače na chlupy a denně vysávat...

mirka | 18.03.2013 17:08
Re: mops lina mohu potvrdit.můj světlý mops líná pořád a strašně.krátké chloupky mám i v zubní pastě.jsem z toho na prášky.jako malý měl demodex takže je to mozná ještě horší.jsou mu 4 roky a hodně štěká na vše.hudba zvonek telefon dětský pláč auta venku jedoucí.


Přidat komentář