Jak se starat o Anglického buldoka

Anglický buldok má tu nevýhodu, že vypadá jako věčně nabroušený starý bručoun, který je navíc agresivní. Jenže to je opravdu jen přetvářka. Ve skutečnosti jde o milého, až flegmatického pejska, který má rád děti a společnost.

Vypadá jako starý bručoun, je to však milý, poněkud flegmatický a klidný pejsek. Řeč je o** anglickém buldokovi**, plemeni, kterému v minulosti hrozil zánik, a které bylo vyšlechtěno pro různé** zvířecí turnaje**. Zvláště pro zápasy s býky a medvědy. Proto bylo nutno, aby pes budil svým výrazem** strach,** měl pevný chrup, i stavbu těla a tuhou kůži spolu se silnými tlapami. A to všechno se povedlo anglickým chovatelů zkřížením mastifa s několika druhy teriérů.

Hrozba vyhynutí plemene Anglického buldoka

Když byly** zvířecí zápasy v roce 1830 oficiálně zákonem zakázány**, hrozilo tomuto plemenu vyhynutí. Nicméně odborníci této problematiky věc nenechali náhodě a řádnou převýchovou vznikl** z agresivního bojovníka milý a klidný společník**, nebezpečná tvář mu bohužel zůstala zachována. Zde platí rčení, které nás poučuje o tom, že bychom neměli dát na první dojem.

Popis plemene Anglického buldoka

Mohutné tělo, neseno na, i když krátkých, tak silných nohou, je výrazné především kvůli své hlavě. Ta je také mohutná, s větším čenichem a především převislou kůží. Anglický buldok má malé, špičaté uši a velké kulaté oči, blízko u sebe. Ocas psa je krátký, malý, jakoby prasečí, tedy mírně zatočený. Kůže psa je tuhá, silná a na svém těle jí má více, než potřebuje, zvláště v oblasti hlavy a krku. Jinak jde o psa krátkosrstého, s chlupy tvrdými a se spičkami poněkud ostrými. Anglický buldok vyrůstá do výšky čtyřiceti centimetrů, a hmotnosti dvaadvaceti až pětadvaceti kilogramů.

Povaha Anglického buldoka

Jak už bylo řečeno, Anglický buldok sice vypadá jako věčně naštvaný bručoun, nicméně když se na něj pořádně podíváte, zaujmou vás jeho velké, upřímně milé oči. Z nich vám bude jasné, že jde o klidného a velice vlídného hafana. Je velice kamarádský, flegmatický a díky všem těmto vlastnostem je to takový** kliďas, který nepotřebuje mnoho pohybu** a proto se hodí stejně založeným lidem. Vhodný je také pro starší lidi, kteří jsou omezeni pohybem. S takovým psem mohou v klidu jít na procházku a nemusí se bát, že jim pes bude utíkat. Zvláštností tohoto psa je také jeho nesnášenlivost venkovního prostředí.

Péče o buldoka

Tím, že jde o psa flegmatického, nepotřebuje mnoho pohybu a stačí mu klidný koutek v bytě. Nepotřebuje ani nijak zvláštní péči, pouze kůže na hlavě, krku a kolem ocasu. Kvůli přítomným záhybům se zde tvoří zapářky, a pokud se neošetřují, tak pak plísně. Buldoci často trpí na nemoci kloubů a to kvůli své kosterní stavbě těla. Pokud si plánujete pořídit fenku, aby pak měla štěňata, připravte se na to, že buldočí fenky mívají těžké porody.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6373 (magazin-chovatele.cz#9913)


Přidat komentář