Jagdteriér - lovecké plemeno

Jagdteriér je německé lovecké plemeno, které bylo vyšlechtěno z Foxteriéra. Tito dva psi jsou si tudíž dost podobní, i co se vzhledu týče. Pokud se tedy nezaměříme na barvu srsti.

Jagdteriér je svými znaky, mimo zbarvení, dost podobný Foxteriérovi, za což může původ tohoto loveckého psa.

Původ a historie plemene Jagdteriér

„Jagoš“ jak se mu u nás familiárně říká, je německou kopií Foxteriéra. Za vše může meziválečné období, které vedlo německé myslivce, se od anglických chovatelských klubů psů Foxteriér oddělit a tak začalo křížení, jehož výsledkem je právě** plemeno Jagdteriéra**. Plemeno bylo oficiálně uznáno roku 1926.

Využití Německého loveckého teriéra

Dnes je tento pes užíván zejména jako pes lovecký. Mít jej jako domácího mazlíčka sice zakázáno není, jenže vzhledem k jeho povaze mu** lovecké zaměstnání** raději opatřete. Anebo si prostě pořiďte jiného psa. Jagdteriér je oddaný lovec, zejména na lovení drobné zvěře a jeho specializací jsou nory. Lišky a jezevce hravě polapí a nezalekne se ani nějakého toho kousnutí od zmíněné zvěře.

Povaha plemene Jagdteriér

Jagdteriér má v sobě německou důstojnost, tvrdost a výdrž. Je to pes naprosto oddán lovu a může být i mírně agresivní. Zvláště, má-li vážné zranění, nemoci anebo je již starší. Běžně se však jeví spíše apaticky, jako klidný domácí společník, který nepotřebuje mnoho pohybu ani péče. I přes svůj nízký vzrůst je to pejsek velmi odvážný, bojovný, také velice pracovitý, aktivní a temperamentní. Můžete se na něj spolehnout, je to věrný přítel s dobrým srdcem. Nicméně k neznámým lidem je nedůvěřivý, a tím pádem je to velice dobrý hlídač.

Péče, nároky, výchova Německého loveckého psa

Toto** plemeno loveckého psa je učenlivé, má velkou výdrž** a snadno se učí povelům. Je to dobře zvladatelný pes, ale musí se mu majitel dostatečně věnovat. Dá se sice chovat i v bytě, nicméně moc se tento prostor nedoporučuje, protože Jagdteriér má rád čerstvý vzduch, volnost a možnost kdykoli se proběhnout. Nemusí jít o hektary travnaté plochy, klidně postačí malý dvorek. Vždy ale berete ohled na to, že pejsek potřebuje uplatnění své práce a je pro něj nutné vybít nastřádanou energii. Ideální jsou tak víkendové pěší túry do lesa. Co se péče týče, není Jagdteriér náročný, potřebuje občas vykartáčovat srst, ale asi tak, jako běžný pes.

Popis plemene Jagdteriér

Malý, černý, krátkosrstý pejsek, s výškou v kohoutku** 36 – 40 centimetrů** a dospělou váhou od** 7 do 10 kilogramů**, to je Jagdteriér. Zajímavé je možná to, že jak psi, tak feny jsou stejně vysocí, ale feny jsou běžně o nějaký ten kilogram lehčí. Toto plemeno má protáhlý čenich, malé a ostré uši, vysoce posazené a kratší ocas. Vyskytuje se ve zbarvení černém, s rezavými, hnědými a někdy i šedými melíry.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6388 (magazin-chovatele.cz#9932)


Přidat komentář