Irský vlkodav

Irský vlkodav je opravdu majestátní psí plemeno, které vzbuzuje ve svém okolí respekt a údiv. Povaha psa je však velmi přátelská a věrná. Irský vlkodav je původem lovecký pes, který vyžaduje dostatek pohybu.

Toto psí plemeno pochází z Irska. Keltové se v této době snažili vyšlechtit psa, který by na honech byl schopen se v běhu vyrovnat rychlosti koně a měl také dostatečně velkou sílu. A tak začali křížit dogovité psy se starými chrty z Egypta**. Irský vlkodav** byl také často posílán jako dárek evropským panovnickým rodům.

Povaha plemene

I když vás tento pes může na první pohled vyděsit, nemusíte se obávat jeho povahy. Toto plemeno je velice přátelské a vychází dobře s ostatními psy i lidmi. Tento původem lovecký pes dokáže dobře stopovat a má také velice dobrý čich. Když si pořídíte irského vlkodava domů, můžete si být jisti jeho přátelskou a rozvážnou povahou. Toto plemeno je vyrovnané a velmi oddané svému pánovi. Irský vlkodav svou rodinu miluje a je jí věrný. V případě, že máte toto psí plemeno v bytě, je důležité brát jej na pravidelné procházky. Irský vlkodav vyžaduje pohyb a je tak vhodný spíše pro aktivní osoby.

Popis plemene

Toto psí plemeno zaujme své okolí svou velikostí. Irský vlkodav je velký, silný a svalnatý pes, který i přes svou velikost působí elegantně a lehce. Minimální výška v kohoutku tohoto psa je 79 cm, ideální výška je však 86 cm. Váha tohoto psa se pohybuje okolo 54 kg. Hlava je podlouhlá, lebka není příliš vysoká. Irský vlkodav má malé složené uši a silné zuby. Krk tohoto zvířete je dlouhý a svalnatý, navazuje na něj hluboká hruď, vtažené břicho a silný ocas. Končetiny jsou rovné, svalnaté, se silnými drápy. Barva irského vlkodava může být šedá, žíhaná, černá, bílá nebo plavá. Irský vlkodav se dožívá 12 až 14 let.

Péče o irského vlkodava

Irský vlkodav je psí plemeno, u kterého je jeho správný růst velmi důležitý a tak je nutné jej sledovat. K tomu, aby se tento pes vyvíjel správně jak po stránce fyzické, tak psychické, potřebuje velké množství pohybu. Když máte irského vlkodava v bytě, dopřejte mu dlouhé procházky. Nejvíce tato psí rasa roste od 4. do 7. měsíce.  Potom se růst psa zpomaluje, pes dospívá ve třech letech, fenka o rok dříve. Majitel tohoto psa mu musí poskytovat kvalitní a vyváženou stravu. Také je nutné myslet na to, že irský vlkodav bude mít velké nároky na množství stravy. Již od útlého věku je nutné psa socializovat a to především v kontaktu s menšími zvířaty, během kterého se mohou projevovat jeho lovecké pudy. Povaha každého psa je jiná a také tomuto je nutné přizpůsobit péči a výcvik psa.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6359 (magazin-chovatele.cz#9881)


Přidat komentář