Hotely pro psy Havlíčkův Brod

Jak se říká, pes je nejlepší přítel člověka. Ale co když potřebujete jet na dovolenou nebo na služební cestu? Po republice se začínají rozmáhat populární psí hotely, kam svého mazlíčka můžete bez obav umístit a bude mu poskytnut maximální servis a péče.

Psi jsou společníky lidí od nepaměti. Velice rádi si je pořizujeme do svých domovů, protože to jsou krásná a roztomilá stvoření, která nás většinou bezmezně milují a nikdy nic nevyčítají. Vítají vás kdykoli přijdete domů a dávají vám najevo svoji lásku každý den. Pokud se i vy i k nim chováte pěkně, vše jim naopak oplácíte a snažíte se o ně starat téměř jako o své děti.  Problém však nastává, když chcete jet například na dovolenou, kam si svého čtyřnohého kamaráda vzít zkrátka nechcete nebo nemůžete.

Moderní doba jde neustále kupředu a s ní i zdokonalování služeb jak pro lidi, tak pro domácí zvířata, zejména psy a kočky jakožto nejbližší zvířata člověku. Neustále také stoupá poptávka po štěňatech různých druhů plemen, která jsou například ideálnější do panelákového bytu. Ale i to je pes a je potřeba k němu tak přistupovat. Lidé se začali poptávat po zařízeních, která by se o jejich** domácí mazlíčky** spolehlivě postarala. Na řadu přišli tzv.** psí hotely**.

Specifikace psích hotelů

Většina** kvalitních psích hotelů** je vybavena tak, aby odpovídaly veterinárním normám a požadavkům majitelů zvířat. Majitelé některých zařízení se postarají nejen o psy a kočky, ale také o další drobná zvířata jako jsou činčily, morčata, zakrslí králíky nebo papoušci. Není také výjimkou, že provozovatelé těchto zařízení sami bydlí v místě psího hotelu a mají jej jako součást jejich domovu. Proto není neobvyklé, že je zajištěna individuální péče a přístup ke každému zvířátku. Moderní vybavení v hotelech dovoluje pejskům strávit pohodlné a příjemné dny během vaší dovolené. Zvířata mají často zajištěné ubytování v kójích, kde je možnost vytápění přímotopy, což umožňuje celoroční provoz zařízení, obzvláště pro plemena, která jsou choulostivá na chlad. Předtím, než svého pejska necháte ubytovat, opatrovníci si zjistí od vás veškeré důležité informace o jeho návycích, aby** poskytli vašemu pejskovi maximální komfort**. Zejména při zajištění stravování se vychází právě z návyků, na které je zvíře zvyklé v domácím prostředí. Ubytování pro psy je zajištěno v samostatných kotcích, které zvířatům zajišťuje dostatek soukromí a prostoru. Je-li váš pes zvyklí pobývat po většinu dne venku, měli by vám provozovatelé hotelu zajistit venkovní kotec se zateplenou boudou, tak aby byly podmínky ideální i v zimních měsících.

Co by měl psí hotel splňovat

Měl by splňovat:

  • celodenní péči s individuálním přístupem, venčení, hygienu zvířat dle požadavků majitele
  • celodenní přístup k pití a krmivu
  • každý pejsek by měl možnost být ubytovaný samostatně v dostatečně velkém prostoru (minimálně 4x4 metry)
  • kotce pro psy by měli být pravidelně čištěny a desinfikovány
  • ideální rozdělení na vnitřní prostor, který je v zimě vytápění a vnější výběh.
  • nejlépe by měl hotel pro psy splňovat veškeré veterinární a hygienické předpisy a jeho provoz schválen Krajskou veterinární správou.
  • majitelé psího hotelu by měli být k dispozici na telefonu, tak abyste byli ve spojení v případě potřeby.

Dalšími doplňkovými službami může být například** výcvik psa, úprava srsti, redukce hmotnosti či přeočkování u veterináře**. Nejvíce jsou psí hotely obsazeny samozřejmě v letním období, kdy je čas dovolených a prázdnin. Je proto zapotřebí se informovat dostatečně s předstihem, abyste pro vašeho pejska našli v případě, že budete potřebovat odjet místo.

Jak psa připravit na pobyt?

Před tím, než svého pejska uložíte na nějaký čas do psího hotelu, měli byste se ujistit, zdali bude snášet dobře odloučení na nějaký čas, kdy budete pryč. Speciálně některá plemena nesou odloučení špatně a mohlo by to mít za následek silné** zhoršení psychického stavu psa**. Nejdříve si zkuste prověřit, zdali vůbec bude schopen být někde jinde a případně, jak se změní jeho chování. Nejlepší způsob, jak to zjistit, je dát pejska na alespoň na jeden den do takového zařízení, kde bude bez vaší přítomnosti. Váš pes tak bude mít možnost seznámit se dopředu s novým prostředím, lidmi, kteří se o něj budou starat a prozkoumá i okolní prostředí a jeho "ubytování". Pes je pak méně stresován, než když je postaven před hotovou věc. Dále budete mít poznatky, jak bude** vycházet i s ostatními psy**. Toto je i podle odborníků nejlepší řešení, jak se se změnou nejlépe vyrovná.

Proto, aby se váš pejsek cítil co nejlépe, je dobré vzít s sebou stravu, na kterou je zvyklí. I opatrovníci preferují, aby měly psy v jejich péči vlastní krmivo. Můžete se tak vyvarovat případným střevním potížím, které by mohly změnou** krmiva** vzniknout. Na dávkách krmiva se majitel pejska většinou domlouvá předem s opatrovníkem. Pokud je pejsek** zvyklý na doplňky stravy nebo pamlsky**, nezapomeňte mu je přibalit s sebou, budou mu podávány dle vašich zvyklostí. V případě, že pejskovi stravu připravujete a je zvyklí na vařenou, je možné mu ji připravovat dle nastavených postupů, na kterých se můžete sami domluvit s opatrovníky. Krmení vařenou stravou je pak většinou účtováno individuálně dle velikosti psa. Zohledňuje se také situace, kdy má pejsek speciální stravu nebo dietu. Vše je konzultováno předem s majitelem psa, aby byly dodrženy všechny zvyklosti a nedošlo tak k možným disharmoniím. Na krmení psa je často opatrovníky kladen veliký důraz, protože krmení, zvláště pro některá plemena, je pro dobrou psychickou kondici psa velmi důležité.

Veterinární opatření

Dále je důležité vědět, že předtím, nežli pejska odvezete do psího hotelu by měl být** vakcinován proti vzteklině** (minimálně 30 dnů před příjmem). Doporučená je také vakcinace proti psince a infekčním hepatitidě. Neměli byste zapomenout psa ošetřit přípravkem proti klíšťatům. Opatrovníci také doporučují odčervení.

Vybavení na pobyt v psím hotelu

Dá se říci, že** příprava na pobyt pejska v hotelu** je trochu podobná, s trochou nadsázky, balení dítěte na dětský tábor. Na co byste tedy neměli zapomenout?

  • očkovací průkaz s platnou vakcinací, pelíšek (nebo deku či cokoliv jiného na čem pes odpočívá). Odborníci doporučují vzít pejskovi část vašeho oděvu s vaší vůní. Pelíšek ani další věci neperte, aby nezmizel pach, na který je pejsek zvyklí z domova. Je to důležité zejména pro psychickou pohodu psa. Zapomenout byste určitě neměli na oblíbenou hračku, obojek a náhubek, v případě, že je používáte. Dostatečné množství krmiva po celou dobu ubytování a doplňky stravy či léky, pokud je pejsek užívá, je také důležité.

Závěrem

V článku jsme pro vás shrnuli základní informace, které byste měli vědět, v případě, že se chystáte dát pejska během své dovolené nebo pracovní cesty do psího hotelu. Před každým takovým pobytem si ověřte, že je psí hotel spolehlivý a snažte se získat další reference, abyste mohli být během své dovolené klidní, že o vašeho pejska bude dobře postaráno.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6339 (magazin-chovatele.cz#9811)


Přidat komentář