Grónský pes

Grónský pes je velmi samostatné, vyrovnané a dominantní psí plemeno, které nesnáší samotu, málo štěká, avšak hodně vyje. Chcete-li si pořídit grónského psa, je vhodné koupit minimálně dva.

Vznik a původ pejska

Tento špicovitý pes se chová v dnešní době především v Dánsku. V Grónsku pracoval převážně jako cenný, zdatný a tvrdý sáňovitý pes, nároky Inuitů na jeho sílu a vytrvalost byly vysoké.

Popis pejska

Grónský pes je velmi samostatné, vyrovnané a dominantní psí plemeno, které nesnáší samotu, málo štěká, avšak hodně vyje. Chcete-li si pořídit grónského psa, je vhodné koupit minimálně dva. Tito psi se cítí nejlépe ve venkovní boudě. Grónští psi nevycházejí moc dobře s kočkami aniostatními domácími zvířaty. Tento pes také není vhodný do rodiny. Grónský pes má velké množství energie a velkou výdrž.

  • VÝŠKA

    Minimální kohoutková výška psa je 60 centimetrů, pro fenu platí 55 centimetrů. Maximální výška není stanovena.

  • VÁHA

    Pes váží v rozmezí 25 ž 32 kilogramů. Fena váží v rozmezí 15 až 25 kilogramů.

  • SRST

    Grónský pes má dvojitou srst. Podsada je měkká a hustá, s dobře přiléhající krycí srstí. Všechny barvy jsou přípustné, kromě albinotické bílé.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6330 (magazin-chovatele.cz#8811)


Přidat komentář