Elkhound

Elkhound je nezávislý, civilizovaný a odvážný pes, neobyčejně odhodlaný a rozhodný. Když staví kořist, musí ji nejen udržet na místě, ale musí také čelit smrtelným úderům medvědí tlapy nebo mohutným výpadům ostrých výsad losích parohů.

Původ a historie pejska

V Norsku se našly fosilní kostry psů totožných s elkhoundem. Pomáhali severským lovcům tisíce let před narozením Krista a později doprovázeli vikingské nájezdníky při jejich zámořských cestách. Tradičně lovili zvěř, od králíků a jelenů po rysy, medvědy a losy.

Do Británie se dostali krátce po první světové válce a americký Kennel Club toto plemeno uznal v roce 1935. Jako lovecký pes je elkhound používán hlavně ve své vlasti – v Norsku, a jen místy v některých částech Skandinávie.

Charakteristika pejska

Elkhound je nezávislý, civilizovaný a odvážný pes, neobyčejně odhodlaný a rozhodný. Když staví kořist, musí ji nejen udržet na místě, ale musí také čelit smrtelným úderům medvědí tlapy nebo mohutným výpadům ostrých výsad losích parohů.

Široká škála dorozumívacích prostředků

Elkhoundi mají širokou škálu zvukových dorozumívacích prostředků od hlubokých vzdechů, štěknutí, bafnutí až po různé druhy mnohovýznamového štěkotu. Zvláštním pokřikem pes při lovu upozorňuje svého pána, že spatřil kořist.

Základní informace o pejskovi

- Hlava

Široká, se zřetelným čelním sklonem (stopem) a pozvolna se zužující obličejovou částí.

 • Oči

  Střední velikosti, tmavohnědé barvy a oválného tvaru.

 • Uši

  Špičaté, vztyčené a vpředu posazené.

 • Tělo

  Krátké, kompaktní a silné.

 • Osrstění

  Husté, vodotěsné, poměrně hrubé, na krku tvoří límec (okruží). Zbarvení v jakémkoli odstínu šedé, na spodní straně těla světlejší.

 • Nohy

  Rovné, silné a mocné.

 • Tlapky

  Pevné, mírně oválné, s dobře klenutými prsty a silnými drápy.

 • Ocas

  Silný, hustě osrstěný, vysoko nasazený a dopředu zakroucený.

 • Velikost

  Výška psů 52 cm, fen 49,5 cm.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6334 (magazin-chovatele.cz#8856)


Přidat komentář