Brabantík

Brabantík je velice hravý, velmi živý, inteligentní a citlivý pejsek, který ocení pozornost svého pána. Brabantík má takřka lidský výraz v obličeji. Ke všem členům rodiny je velmi přátelský, oproti jiným pinčům je méně nervózní.

Vznik a původ peska

Plemeno bylo vyšlechtěno v 19. století. Všechna tři plemena (grifonek bruselský, grifonek belgický a brabantík) vycházejí z jednoho malého hrubosrstého typu psa nazývaného „Smousje ”, který se po staletí nalézal v oblasti Bruselu. Patří k vzácnějším plemenům, u nás se však pravidelně objevuje na výstavách a odchovává.

Charakteristika pejska

Brabantík je velice hravý, velmi živý, inteligentní a citlivý pejsek, který ocení pozornost svého pána. Brabantík má takřka lidský výraz v obličeji. Ke všem členům rodiny je velmi přátelský, oproti jiným pinčům je méně nervózní, málo štěká a je také celkově vyrovnanější.

 • VÝŠKA:

  Brabantík má v kohoutku 18 až 20 centimetrů. (Standard FCI výšku neuvádí.)

 • VÁHA:

  Váží v rozmezí 3,5 až 6 kilogramů.

 • SRST:

  Srst je přirozeně hrubá, mírně zvlněná, není vybavena podsrstím. Brabantík je stejného zbarvení, jaké je akceptováno u Grifonků (červené, načervenalé, černé nebo hnědočerné). Má černou masku. Šedé nebo ledově šedé odstíny v masce u starších psů by neměly být postihovány. U všech tří plemen se může tolerovat několik málo bílých chlupů na hrudníku, nejsou ale vyžadovány. Na rozdíl od ostatních grifonků nemá na čumáku vousy.

 • PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:

  Brabantík se průměrně dožívá 13 až 15 let, ale i déle.

Tělesné proporce pejska

 • TĚLO:

  Tělo čtvercové, hrudník poměrně široký a hluboký.

 • HLAVA:

  Hlava široká, kulatá, s klenutým čelem, co nejkratším nosem a vystupující bradou.

 • OČI:

  Oči nápadně velké, černé, kulaté, dosti daleko od sebe.

 • UŠI:

  Uši dříve kupírované, dnes menší, klopené.

 • NOHY:

  Končetiny středně dlouhé, rovné a rovnoběžné.

 • OCAS:

  Ocas výše nesený, krácený na dvě třetiny původní délky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6331 (magazin-chovatele.cz#8819)


Přidat komentář