Bostonský teriér

Tento pes není agresivní, ale své teritorium si dokáže dobře ohlídat. Na cizince za vašimi dveřmi vás vždy hlasitě upozorní. Tento pes si velice dobře rozumí i s dětmi, bývá jim většinou skvělým společníkem.

Něco z historie bostonského teriéra

Původně byl bostonský teriér šlechtěn pro zápasy psů. Tento „sport” byl v 19. století rozšířen především v Bostonu a okolí. Někdejší bostonští teriéři vznikali křížením buldoků a bulteriérů, ale později byl chov podstatně změněn úzkou příbuznou plemenitbou a přilitím krve francouzského buldočka.

Bostonský teriér - uznání plemene

V roce 1891 požádal bostonský klub chovatelů amerických bulteriérů o uznání plemene, ale žádost mu byla vrácena s tím, že navrhované jméno Bull Terrier musí být změněno. Tak vznikl v roce 1893 The Boston Terrier Club od America, americký klub chovatelů bostonských teriérů. Od té doby patří bostonští teriéři v USA k nejpopulárnějším plemenům jak na výstavách, tak v domácnostech.

  • V menší míře získali oblibu i v Británii, Kanadě a Austrálii, jinde patří k vzácnostem.

Temperament bostonského teriéra

Bostonský teriér je inteligentní, prudký, ale něžný pes, který nemá nic z agresivity svých předků.

Porod císařským řezem

Pro velikost hlavy se štěňata většiny bostonských teriérů rodí císařským řezem. Takový lékařský zásah nákladný, proto se chovu věnují většinou jen ti, co na to mají.

Předek bostonského teriéra

Jedním z předků bostonského teriéra byl Hooper’s Judge. Byl to kříženec buldoka a anglického teriéra a jeho vlastníkem byl pan Hooper z Bostonu.

Bostonský teriér a jeho charakteristické rysy

Hlava bostonský teriér

Hranatá s plochám temenem a krátkým nosem.

Oči bostonský teriér

Velké, tmavé, kulaté, daleko od sebe posazené. Mají živý, inteligentní výraz.

Uši bostonský teriér

Vztyčené, tenké, posazené do stran.

Tělo bostonský teriér

Svalnaté a kompaktní, s hlubokým, širokým hrudníkem, krátkým a mírně svažitým hřbetem.

Osrstění bostonský teriér

Krátké a jemné chlupy tvoří hladkou, lesklou srst. Přednost se dává žíhanému zbarvení s bílými odznaky.

Nohy bostonský teriér

Přední nohy rovné, zadní nohy silné, se svalnatými stehny.

Tlapky bostonský teriér

Sevřené a kulaté, se zřetelně klenutými prsty.

Ocas bostonský teriér

Krátký, nízko nasazený, rovný nebo vývrtkovitě stočený. Je nesen vždy pod úrovní hřbetu.

Velikost bostonský teriér

Bostonský teriér se dělí do tří váhových tříd: lehká váha je do 6, 8 kg, střední váha je 6, 8 – 9, 1 kg a těžká váha je 9, 1 – 11, 4 kg.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6326 (magazin-chovatele.cz#8746)


Přidat komentář